alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
255
Jungle Jax Rehberi
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 14:46

Merhaba,
Benim eskiden mainim mid koridoruyken jungle şampiyonlarının daha eğlenceli olduğunu fark etmem sebebiyle mainini jungle yapan bir oyuncuyum.Bir maçımda bana jungle kalınca ve Amumu oynamak istemediğimde(genelde jungle'da Amumu oynarım) aklıma Jax ile oynamak geldi.
Ve böylece jungle Jax'a başlamış oldum...

Oyun Başı-

İlk önce Avcı Palası'nı alarak başlıyoruz,ilk gideceğimiz kamp mavi güçlendirme yani blue buff.Eğer canınız çok gitmesin istiyorsanız çarp kullanarak öldürün,sonra kurtlar,kırmızı güçlendirme,golemler ve wraith sonra bir daha kurtlar.Eğer canınız az değilse ve birisi koridorunu ittirmişse baskına gidebilirsiniz yanlız kendiniz değil takım arkadaşınızın öldürmesine dikkat edin fakat adamı kaçırmayın.Base'e döndükten sonra Madred'in Pençeleri adlı eşyayı alın ve jungle yapmaya devam edin,eğer bir rakibi koridor ittirirken görürseniz baskına gidin,yeterli paranız olduğunda Wriggle'ın Feneri'ni alın ve 25 tane büyük canavar kesmeye çalışın,Yaban Alevi baskın esnasında iyileşmek için işinize yarayacak.

Oyun Ortası-

Mahvolmuş Kralın Kılıcı'nı alın,yavaşlatma aktifi baskınlarda çok işinize yarayacak ayrıca ekstra olarak can çalma,hasar ve saldırı hızı veriyor daha ne ,sonra çizme olarak Gezgin çizmesi,Merkür'ün Adımları yada Ninja Tabi çıkabilirsiniz.Sonra biraz tank eşyası da alabilirsiniz.

Oyun Sonu-

Eşyalarınızı bitirmenin vakti geldi.Eşyalarınız şunun gibi olmalı(oyuna göre değiştirebilirsiniz):
-1-Yaban Alevi
-2-Mahvolmuş Kralın Kılıcı
-3-Üçlü Kuvvet
-4-Hextech Silahkılıç
-5-Warmog'un Zırhı
-6-Çizme
Olabiliğince büyük canavar öldürmeye çalışın ve ejderha doğunca direk öldürün,takımınıza çok katkı sağlayacak.

Skill Sıralaması-

E-W-Q-W-W-R-W-Q-W-Q-R-Q-Q-E-E-R-E-E(Kamplarda E'yi erken bitirmeyin daha az hasar alırsınız.)

emre s.
17 Mayıs 2015 11:27

jung oynayacaksan q yu fullemelisin ilk önce kacmaları zorlaşıyor böylelikle

Mehmet G.
18 Mayıs 2015 09:17

Evet İlk Q Yeteneği Fullenmeli Adamın Üstüne 3 Saniyede Bir Zıplıyor :)