alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
256
Kapsamlı ''Zyra'' Rehberi
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 18:37

İyi günler arkadaşlar,size uzun zamandır oynadığım bu hero ile ilgili bir rehber sunacağım.Umarım aranızda bu hero ile ilgili karmaşık düşünceleri olanlara yardımım dokunur.

Skilleri---------------
Pasif = öldükten sonra büyük bir diken haline bürünen Zyra rakiplere son bir shot atma hakkı kazanıyor.
Q skilli=güzel damage atıyor ve q ile açılan tohumlar bir fidan çıkarıyor.
W skilli=tohum koyuyor.İster ward niyetine ister damage için kullanabilirsiniz.Her skillin bu tohumlar üzerindeki etkisi FARKLIDIR.
E skilli=snare yani adamı stun gibi yerine sabitliyor fakat skill atmasını engellemiyor.
Ultisi=Alan içinde damage atarak hem slowluyor.2 saniye sonra ise alan içindeki düşmanları havaya atıp 1 saniye kadar stunluyor.

COMBO-------

Öncelikle combosundan biraz bahsetmek istiyorum.Normalde birçok kişinin yaptığı bir hata var ve buna düşmemenizde fazlasıyla fayda var.Bazıları önce tohumu koyup snaresini veya qsunu atacağı locationu belli ediyor ve kaçması çok kolay oluyor.
Buradaki asıl olay noktası önce skili atıp ardından 'w' tuşu ile tohumu koymaktır ''Ve'' dediğim gibi her skill tohumlar üzerinde farklı bir etki uyandırıyor.
--Q skilli ile açtığınız tohum bir dikentüküren çıkarıyor.
--E ile açtığınız bir tohum ise gene bir dikentüküren çıkartıyor ''Fakat'' bu dikentükürenin vurduğu her damage rakibe slow atıyor yani yavaşlatıyor.
--Ulti ile açtığınız her tohumda dikentükürenler %50 daha saldırı hızı kazanıyor ki cidden muazzam bir katkısı oluyor bunun.
Combo konusunda son olarak benim kullandığım still E ile snare atıp snare daha rakibe ulaşmadan bir w atıp hem rakibi yakalıyoruz hem çıkan tohum slow attığı için q atacak vaktiniz oluyor.Q atıp bir w de alanın içine koyduğunuzda gene bir dikentüküren damage atmaya başlıyor.Eğer teke tekteyseniz sonuna bir ultide ekleyip olayı koparabilirsiniz.

--BUİLDLERİM--
Öncelikle yüksek elolu maçlarda mid game oyunu counter işidir.Kim counterlerse bir nevi avantaj elde ediyor diyebilirim.Fakat benim için counter terimi pek geçerli olmadı bugüne kadar(1500-1600 elolu maçları kastediyorum.)

Önce eğer counter yediyseniz VEYA katarina gibi sağlam ve seri damageler atan bir rakibiniz var ise kesinlikle başlangıç için direk Athene çıkın derim.pekçok kişi önce bot alıyor fakat ben genelde sağlam farm ve earlyde 1-2 kill ile 11 ila 14.dakikaları arasında atheneyi bitiririm.Sonra M.pent Botlarımı aldıktan sonra duruma göre bir build yaparım.
Mesela genelde hiç şaşmayan atheneden sonraki itemim duruma göre Rod Of Ages yada Rylai'dir.
Ardından bir Rabadon çıkar,Sonrasında hiçlik değneği ile buildi pekiştiririm,gerisi size kalmış ama bu en verimli builddir diyebilirim.
Not olarak : Genelde Athene'den sonra Rylai çıkarım ve en son itemim Rod of Ages olur.

--Mid Game--
Arkadaşlar öncelikle mutlaka ve mutlaka atheneyi çıkın sonra ganklara koşturun.Mesela kendinize güveniyorsanız sürekli botu Ganklayıp iyi sonuçlar elde edebilirsiniz AMA bu arada sakın middle toweri bırakıp gitmeyin..Bundan kastım giderken junglere gelene kadar toweri tut diyebilirsiniz ''Ki'' genelde zaten siz bota giderseniz rakip mid herosuda bota gelecektir arkanızdan.Ben onları genelde free kill olarak görüyorum genelde bir snare ve slow ile oda tekrar basesine ışınlanıyor 
Kısacası İlk itemi çıktıktan sonra Top,Bot ganklar cidden çok faydalı oluyor.Hem takımınıza hem size.

--Team Fight--

Öncelikle ''MUTLAKA VE MUTLAKA TANKIN ARKASINDA KALIN,HER ZAMAN BAŞLAYAN FİGHTE BİR VEYA İKİ SANİYE GERİDEN GİRİN.AMACINIZ ADCYİ VE AP CARRYİ BİRAN ÖNCE TFDEN ÇIKARMAK OLDUĞU İÇİN DİREK ONLARA FOCUSLANMANIZ GEREKİYOR.'' 
Snareyi atıp ultiyi doğru alana açarsanız(w,q zaten kullanıyorsunuz sayıyorum.) zaten o tf her türlü size dönecektir.

--Rünlerim-- 
Reds------Magic Pentration(Hepsi)
Yellows-----Armor(Hepsi)
Blues------18 levele kadar parça parça ability power veren rünler VEYA isteğe göre 18 levele kadar parça parça m.resist veren rünler kullanılabilir.)

Cevap bulunamadı.