alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
202
Katarina Rehber
Sergen B.
6 Kasım 2015 16:56

Merhaba arkadaşlar sizlere bir katarina rehberi hazırladım bu rehber çok ayrıntılı olacak  Katarina ile bildiğim herşeyi yazacağım.Eşyalar ile başlayalım Katarina ya 3 farklı item ile başlaya bilirsiniz bunlar rakibinize göre değişir 

1.BAŞLANGIÇ ilk olarak Kuvvet Kitabı alırız bu bize +25 ap verir birde üstüne bir güzel ap rün süper olur bu Katarinanın asıl başlangıcıdır oynayanlrın %90 ı böyle başlar hatta bende böyle başlrım fazla vurmak her zaman iyidir  ama bu buildler rakibinize göre değisir eğer ben zorlanmam her şekilde tek atarım diyorsanız Kuvet Kitabı ve 1 can iksiri ile başlaya bilirsiniz

2.BAŞLANGIÇbu başlangıçta ise Çizme ile başlıyoruz peki neden çizme çok saçma değilmi oyunun başında çizmemi alınır!! diyor olabilirsiniz ama dediğim gibi rakibinize göre değişir karşınızda Zed,Orianna,Xerath,Brand gibi herolar varsa kesinlikle Çizme alın !!! çünkü sen in asıl skili q dur o sizi q ile durmadan dürmeye çalışır iste o q dan kurturmak için Çizme alıyoruz o q lar neredeyse hiç bize çrpmaz işte bu orianna nın q su xreath ın tüm skilleri (ultisi dahil) ve brand ın w'nden kurturmak çok hasar yememk istiyorsanız Çizme şart  ve bunun üstüne 4 can iksiri ile başlıyorsunuz

3.BAŞLANGIÇ bu başlangıçta dokuma zırh ile başlıyoruz evet yanlış duymadınız +15 zırh veren bir item katada ne arar?? diye bilirsiniz çünkü nerdeyse tr serverinde insanların %99 u bu eşya alınmaz diye laf atıyolar bu item ile başlayanlar nadir ama buda katarinanın buildlerinden karşımızda Yasuo gibi ağır ad tek atan herolar varsa kesinlikle fazla damage yememk için bunu aalın AMA KESİNLİKLE YAKUT KRİSTAL ÇIKMAYIN! yakut kristal çıkmak çok büyük bir saçmalık 150 can veriyo ama çok gereksz bide onla 2 pot alabiliyoruz ama bu zırh ile 5 tane pot birden alabiliyosunuz! düşünsenize karşınızda başlangıçta rün dizmiş 90 ad li bir yasuo var sizde ise 28 ap nasıl kescem o bana tek atar diye düşünürken hemen alın zırh ınızı alın üstünede 5 pot şimdi yiyiosa tek atsın! ama bu bana bişey yapamaz (yürek yemişlik) yaparsanız kuvvet kitabı ve 1 pot ilede başlaya bilirsiniz

OYNAYIŞ COMBO Katarina oynaması kolay bir hero yani buda master gibi master ulti açıp q atar Katarinada q+w+e+r ile tek atar ama eğer rakibiniz biraz salak ve çok önde oynuyosa onu direk q+e+w ve tutuştur ile kesebilirsiniz veya adamın 100 canı falan kalır base atar dediğim gibi oynaması efsane kolay masterden bile kolay diyenler var. Rakibinizi q+e+w+r combosu ile durmadan kesebilirsiniz ama garantiye almak için tuutşturda atabilirsiniz comboya birazdaha damage katmak için ölümateşi alabilirsiniz katarinada full farma oynayın yani pasif oynayın 6 lvl olana kadar hep minyon minyon minyon 6 lvl dan sonra adama atarlanın ve kesin katda tf lerde geride kalın karşıda Galio,Amumu,Orianna gibi ultinizi bozabilen herolar olduğu için geride kalıyoruz onlar ultisini kullandımı aralarına atlayın combonuzu yapın buda benim başım gelen olay karşıda amumu vardı ultisini kullanmasını bekledim kullandığında dldım ve quadra aldım 

BUİLD ilk olarak genellikle kuvvet kitabı alınır demiştim zaten çoğu kişi o itemi aldığından asıl buildi bu öncelikle kuvvet kitabımımızı aldık ve lanemize gittik eğer ölürseniz veya çok damage yerseiz base atmak zorunda kalırsanız ilk Şeyatani Kulliyat alın kuvvet kitabı olduğu için bunu 385 e alıyoruz ama eziyosanız 1600 golda kadar kasın ve aşırı büyük sopa alın ve ölümateşi alın

İTEM SIRASI

1.Ölümateşi Pençesi
2.Liandry'nin Eziyeti
3.Rabadon Şapkası
4.Cehhenem Asası veya Zhonyanın Kumsaati (Karşıda sağlam ap varsa yoksa Zhonyanın Kum Saati)
5.Hiçlik Değneği
6.Sihirbaz Pabuçları

Sergen B.
14 Kasım 2015 14:24

Noob Karakteri Olarak Geçiyor Ama Ben Öyle Olduğunu Düşünmüyorum

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 22:39
Güzel hero ama yüksek eloda kolay counterlanıyor.