alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
180
Katarina Rehberi
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 13:13

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Katarina rehberini göstereceğim. En iyi kullandığım & OP herolardan biri olan Katarina'nın yetenekleri büyü hasarı verir. Bu nedenle büyü nüfuzu gibi şeyler Katarina'da çok önemlidir. Lafı daha fazla uzatmadan buildini göstereyim.
...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...
Başlangıç
:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::
Başlangıçta 3 pot ve bir çizme almamız bize fayda sağlıyacaktır. Fakat, Katarina güçlü bir mid herosu olduğundan dolayı Dokuma Zırh ve 5pot alarakta başlıyabilirsiniz. Başlangıçta farm yapmak çok önemli bir yer tutuyor Katarina için. Başlangıçta çok fazla kill peşinde koşmayın. "q" ile rakibe hasar verin, arada "e" ile rakibin üüzerine ışınlanıp "w" attıktan sonra hemen kaçın. Bu şekilde rakibin canını azalttıktan sonra "q-e-w" kombosunu yapıp, rakibi tutuşturunca çok rahat bir şekilde kill alabiliriz. Katarina, suikastçi bir hero olduğundan arada sırada başka koridorlara ganka gidin. Beleşten birkaç kill alınca ana buildimizin ilk parçalarını alabiliriz ve bizim için mid game (Oyun ortaları) başlar.
...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...
Oyun Ortaları
:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::
Paramız oldu. Ve buildimizin ilk parçalarını alabiliriz. İlk parçasını dediğime bakmayın tarifi için gerekli olan eşyalar :P. 1 İnfilak Değneği, 1 Aşırı Büyük Sopa, Sihirbaz Pabuçları vede Lanetli Maske tamamlıyalım. Böylece yetenek gücümüz artacak, skillerimizin verdiği hasarı daha da arttırmak içinse büyü nüfuzu sağlayan Sihirbaz Pabuçları ile çoğu heroyu kesebiliriz. (Eğer karşı takım buildini komple tamamlamamışsa) Oyun ortalarında koridorda üstünlüğümüzü sağlamalıyız. Arada sırada ganka giderek diğer koridorlarda da üstünlük sağlamaya çalışalım. Eğer tf varsa hemen "e" skilimiz ile çatışmaya atlıyalım ve "q" skili ile adamlara zarar verip, sonra atacağımız "w" ile fazla hasar verdikten hemen sonra ultimizi açıp beleşten birkaç kill alırız. Eğer 1'e 1 oynuyorsak Q-E-W-R kombosunu yaparak adamı öldürebiliriz. Eğer adamlardan kaçıyorsak E ile en yakın minyona ışınlanabiliriz eğer Jax gibi üstümüze atlıyabilen bir herodan kaçıyorsak E'den hemen sonra flash (Sıçra) ile çok rahat bir şekilde kaçabiliriz.Ganklardan aldığımız paralar ile bayağı bir paramız oldu. Şimdi buildimizi tamamlıyalım.Buildimiz :
- Rabadon'un Şapkası
- Cehennem Asası
- Hiçlik Değneği
- Rylai'nin Kristal Asası
- Sihirbaz Pabuçları
- Liandry'in Eziyeti
olursa gayet güçlü bir hero oluruz. Bırakın 1'e 1'i 3'e 1'de bile rahatlıkla kill alabiliriz. Rylai'nin Kristal Asası'nın verdiği yavaşlatma ile ultimizden kaçmak zorlaşırken, Liandry'nin Eziyeti'nin verdiği her saniye büyü hasarı, Sihirbaz Pabuçları'nın büyü nüfuzu ve Hiçlik Değneği'nin saldırımıza verdiği güç ile çok OP bir hero olabiliriz. Rehberimiz burada bitiyor, iyi oyunlar!

Cevap bulunamadı.