alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
131
Katarina Strateji Rehberi
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 12:36

Merhabalar Arkadaşlar Katarina Strateji Rehberiyle Karşınızdayım 


Katarina'ya Başlangıç Eşyaları ;

Karşınızda skillshotla veya normal vuruşlarla dürten bir hero varsa,bot+4 pot [tercihim] veya ben dürtülürüm ve safe oynarım diyorsanız,bot+2 pot+1 ward başlangıçı ile de başlayabilirsiniz.Kuvvet Kitabı+1 pot başlangıcı gerçekten lanede çok dürtüldüğünüzde hiçbir işe yaramıyor.Benim tavsiyem Katarina early gamede çok iyi bir şampiyon olmadığı için lanede kalabilmek için ilk söylediğim başlangıçla başlamanızı öneririm.

Olası Bir Baskından Nasıl Kaçılır ? ;

Siz koridoru E ile ittirirken,veya karşı tarafın üzerine agresif bir şekilde e ile atladığınızda ve karşı jungleri gördüğünüzde karşı taraftaki rakibi kesmek için herşeyı yapın,daha sonra E skilliniz pasifiniz sayesinde gelince karşı ormancıya veya yakındaki bir minyona E atın ve sıçra ile kendi kulenize doğru uzaklaşın.


Katarina Tricks ;

Akali'de yaptığımız gibi, W açıp sıçra + ulti kombosu ile W içinden kaçıyorduk ve rakip nereye gittiğimizi anlayamıyordu bile.Yani umarım çoğunuz yapıyorsunuzdur. 

Katarina ile karşı ormancıyı koridor safhasında yemleyin,junglerinizi çağırdınız,ama jungleriniz gelene kadar karşı ormancı size saldırdı!Ve karşı middeki adam da size saldırdı.Evet,şimdi ne yapacaksınız?Karşı kuleye doğru koşun,evet evet,kendi kulenize doğru değil.1 kere veya 2 kere hasarı yiyin,ve rakibin üzerine atılan bir E,yani Shunpo ile mesafe katedip,sıçra ile kendi kulenize uzaklaşın,muhtemelen kaçtınız!


Rünler Ve Kabiliyetler ;

Burada rünleri resimsiz,kabiliyetleri ise göstermedim.Çünkü kabiliyet konusu gerçekten çok farklı ve buraya yazarsam gerçekten mesaj kapasitesi yetmeyebilir 

Rünler karşıda skillshot herosu var ve o hero ap ise ,

Kırmızılar : 9x Büyü Nüfüzu
Sarılar : 9x Seviye Başına Can
Maviler : 9x Büyü Direnci
Cevherler : 1x Hareket Hızı Yüzdesi , 2x Yetenek Gücü
şeklinde olmalıdır.

Rünler karşıda ad bir hero varsa ,

Kırmızılar : 9x Büyü Nüfuzu
Sarılar : 9x Zırh
Maviler : 9x Seviye Başına Büyü Direnci veya 9x Seviye Başına Yetenek Gücü(Late Gamede ofansif veya defansif oynamanıza göre değişir.)
Cevherler : 3x Yetenek Gücü
şeklinde olmalıdır.

Rünler karşıda sizi dürtemeyen ap bir hero varsa yani koridorda üstünlüğü ele geçirebilecekseniz(çok çok nadir) ,

Kırmızılar : 9x Büyü Nüfuzu
Sarılar : 9x Seviye Başına Can veya 9x Seviye Başına Zırh
Maviler : Büyü Direnci
Cevherler : 3x Yetenek Gücü
şeklinde olmalıdır.


Benden Öneriler Öneriler ;


Katarina'nın yeteneklerinin büyük bir kısmı hem saldırı gücünden hemde yetenek gücünden alıyor bunun için Hextech Silahkılıç Katarina için en iyi eşyadır.
Shunpo'yu dost bir şampiyon, minyon veya totem üzerinde kullanmak, harika bir kaçış yöntemidir.
Takım savaşlarında Ölüm Çiçeği'ni durdurabilecek yeteneklerin kullanılmasını bekledikten sonra Shunpo yardımıyla rakip takımın arasına girerek Ölüm Çiçeği'ni kullanırsan savaşın seyrini değiştirebilirsin.
Katarina'nın pasif yeteneği olan Açgözlü yardımıyla üst üste rakip katledebilirsiniz.

2. Önerilerim ;
Karşı takım, takımının diğer üyeleriyle meşgulken, Shunpo'yu kullanarak çatışmanın içine ışınlan ve Ölüm Çiçeği'nin yıkıcı etkisinden yararlan.
Shunpo'yu dost bir şampiyon, minyon veya totem üzerinde kullanmak, harika bir kaçış yöntemi olabilir.
Takım savaşlarında Ölüm Çiçeğini zamansız atarsan kaybedebilirsin ..

Cevap bulunamadı.