alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
340
LEAGUE OF LEGENDS - NUMBERONE NASESUYNO Röportajı
ahmet ç.
23 Mayıs 2015 14:15

Merhaba dostlar.Ben Ahmet.

Bu konumuzda sizlere NUMBERONE eSport takım oyuncusu NASESUYNO röporttajını sunacağım.

Zeitnot: Önce koridor değiştirip sonrasında da takım değiştirerek üst koridora dönmendeki etkenler nedir?

• Aslında üst koridora geçme sebebim oyuna tekrardan başladığımda bana gelen takım tekliflerinden kadrosunu en beğendiğim takımda üst koridor eksiği olmasıydı, aynı zamanda tekli sırada da %40 orta koridor, %40 üst koridor oynuyordum o yüzden sıkıntı yaşamayacağımı düşünüp kadrosunu en beğendiğim takımda oynamaya karar verdim.

AgmaWang: Ligde hep 2 favori takım oluyor. DP-TT, DP-HWA, DP-BJK vs. Bu takımların dışındaki isimler bu takımlara karşı çok direnemiyor. Biz izleyiciler olarak, “ZONE, BJK takımını nasıl yensin ki?” tarzında düşünüyoruz. Oyuncular bu düşünceyi nasıl kırıyor? Nasıl motivasyon kaybı olmadan maçlara hazırlanılıyor?

• Ligdeki oyuncular her maça öncelikle mental olarak hazırlanıyorlar, bu süreçte zaten amacınız maçı nasıl kazanacağınızın planını yapmakla geçiyor. Maçı konsantre bir şekilde planınızı uygulamaya çalışarak oynuyorsunuz, “onlara karşı kesin kaybedeceğiz” diye düşünerek değil.

Tanbooz: Üst koridor genellikle diğer koridorlara göre çok daha sakin ve izole geçiyor. Hiç bu durumdan sıkılıp da sonraki oyunda bir nişancı suikastçı vb. oynayayım dediğin oluyor mu?

• Aslında üst koridorun izole geçmesi benim fazla hoşlandığım bir şey değil çünkü maça ağırlığınızı koyamıyorsunuz ama Işınlan metası sayesinde üst koridorda aldığınız avantajı artık haritada da gösterebiliyorsunuz, o yüzden genelde üst koridordan sıkıldığım söylenemez :)

Lyrad: Yaz mevsiminde takım olarak sizi ne gibi zorluklar bekliyor?

• Açıkçası yaz mevsiminde bizi dişli rakipler bekliyor, fakat o rakipler sayesinde açıklarımızı daha kolay görüp kısa zamanda kapatabileceğimizi düşünüyorum.

EmilyyOsment: Zamanında seni Ryze performansınla tanıdık, yeni güncellemeyle beraber seni üst koridorda Ryze ile görebilir miyiz? Sence tekrar metaya girer mi?

• Ryze Sezon 3’te Türkiye’de kimse oynamazken cidden çok güçlü bir şampiyondu, bunu ilk fark edenlerden olmam da bizim açımızdan şanslı bir durumdu; fakat yeni gelen yama bence Ryze’ı daha da güçsüz bir şampiyon haline getirmiş, o yüzden üst koridorda fazla oynanacağını düşünmüyorum.

Cryder: Sence şu an üst koridorda oynanmaya en elverişli şampiyon hangisi ve neden?

• Bence şu an üst koridorda oynamaya en elverişli şampiyon Hecarim, Sığınak efsunu ve Işınlan baskınları cidden çok etkili ve koridorda geriye düşseniz bile Sığınak efsunu ve hareket hızı rünleri sayesinde koridora hızlı bir şekilde geri dönüp az miktarda kayıpla geriye kalan minyonları temizlemenizi sağlıyor, tabi sadece Sığınak & Işınlan değil şampiyonun kendisi de bana kalırsa diğer şampiyonlara kıyasla bir tık ötede :)

MsKillerr: Oynamaktan en çok hoşlandığın, kendini özdeşleştirdiğin bir şampiyon var mı?

• Şu sıralar oynamayı en çok sevdiğim diyebileceğim bir şampiyon yok çünkü birden fazlalar :) Hecarim, Gnar ve Lissandra üçlüsü şu sıralar oynamayı sevdiğim şampiyonlar diyebilirim

DragonLee: Tutuştur metası mı yoksa Işınlan metası mı daha çok hoşuna gidiyor?

• Işınlan metası açık ara fark ile daha çok hoşuma gidiyor, harita üzerindeki ağırlığınızı oldukça arttırdığını düşünüyorum.

AloneDevil23: Öncelikle soruma ismimizin de soyadımızın da aynı olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum :D Eskiden seni TT çatısı altında şampiyonluğa oynarken görmüştük, yeniden şampiyonluğa oynayan bir takımda yer almak istiyor musun?

• Selam Hasan :) Ben her oyuncu gibi şampiyonluğu hedefliyorum fakat oyunculuğa şu anda okulumun son senesi olması ve özel sebeplerden dolayı istediğim kadar yoğunlaşamıyorum. Biz yaz mevsimine NR1 olarak bütün takımlar gibi şampiyonluğu hedefleyerek çıkıyoruz, elimizden geleni yapacağız.

WhoFedTheLion: Tecrübe, yetenek, zekâ. Sence kendini geliştirmek için bunlardan hangisi en önemlisi?

• Yukarıda saydıklarından hepsi önemli, eğer iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız her açıdan kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

EagleGuardian: Ne zaman ağaç adam (Maokai) oynamayı bırakacaksın? :)

• Ne zaman istersen ;)

GFN Afroox: Gelecekteki hedefin ne? Mesela şu an League of Legends’ta profesyonel bir oyuncusun, ileride ne hedefliyorsun?

• Güzel soru, açıkçası üniversite hayatımın ilk 3 senesinde bu soru aklımın ucundan bile geçmemişti fakat ne zaman bitirmeye yaklaştım gelecek hakkındaki planlarım da bir o kadar arttı. Aklımda çok fazla seçenek var fakat bu seneden sonra oyunculuk hayatıma devam edeceğimden kuşkuluyum, malum artık gençlerin yerimizi kapatmaları gerek :)

Son of Nardeus: Takım içinde en iyi anlaştığın isim kim?

• Açıkçası benim gözümde hiçbirinin diğerinden farkı yok.

lightclever: Ailenin eSporcu olmana bakışı nasıl?

• Küçüklüğümden beri bilgisayarda oyun oynamaya yatkındım o yüzden onlar alışıklar :)

QuickPoison: Lige yeni katılan OHM ve CREW hakkında ne düşünüyorsun?

• İki takım da bence ligde olması gereken takımlardan, ikisinin de performanslarını beğeniyorum.

Reaper Thresh: Bir ara ligde oynamayı bırakmıştın, daha sonra seni geri dönmeye iten ve oynama heyecanını getiren şey ne oldu?

• Dürüst olmak gerekirse, siz oyunu bırakıyorsunuz ama arkadaşlarınız size baskı yapmaya devam ediyorlar ve bu baskı uzun bir süre boyunca sürekli olarak gelince artık kendinizi tutamıyorsunuz :)

Odymium: Başka bir takımda olup da kendine en yakın gördüğün oyuncu kim?

• İsim olarak yazmayacağım ama eskiden oynadığım takımlardaki bütün arkadaşlarımı kendime hep yakın görüyorum.

•  

OnLy35: Geriye dönüp baktığında pişman olduğun bir şey var mı?

• Haha :) Dürüst olmak gerekirse saydıkça bitmez ama insan yaptığı hatalardan bir şeyler öğreniyor. Sırf oyun için geçerli de değil bu, her şey için geçerli. O yüzden iyi ki o hataları yapmışım ve o hatalar bana bir şeyler katmış, keşke hatalarımı başkaları benim gözüme sokmadan kendi başıma görüp düzeltebilsem.

hanzedar: Oyuna başladığında buralara gelebileceğini tahmin etmiş miydin?

• 4 sene öncesinde bu tür şeylerin gerçekleşebileceği aklımın ucundan bile geçmezdi.

TSM OxyGeN: Takımınıza Ferit’in gelmesi sence sizi bir üst adıma taşıyacak mı?

• Hayır. :) Şaka bir yana, Ferit’in tecrübesi ve oyuncuğunun takıma birçok farklı açıdan faydası olacağından şüphem yok.

Dostlar konumuzun sonuna geldik herkese iyi günler...

Sergen B.
25 Mayıs 2015 10:13

Çok Yenenekli Bir Oyuncu Kişiliğide Çok Temiz :)

Sergen B.
6 Kasım 2015 14:26

Çok Yetenekli Ve İyimser Bir Oyuncu Büyük Bir Kariyer Senin Olsun Nasesuno <3