alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
278
League of Legends (LoL) Nedir?
Sergen B.
12 Haziran 2015 15:20

League of Legends, Riot games sayesinde üretilmiş. e-spor bazlı bir MOBA tüdür. Çift gruptan oluşan oyunda karşı grubun Nexus yani ana merkezini patlatan takım zafere ulaşır. Player, LoLdaki şampiyonlardan birisini kontrol eden summoner başındadır. Userler, her oyundan önce herhangi bir şampiyonu seçebilirler.

 

MOBA TAM OLARAK NEDİR ?

Çoklu oyun anlamına gelmektedir, tabi Multiplayer olarak adlandırılır. Çoğunlukla gruplar arasında oluşan savaşlar için kullanılan bu terim LoL içinde geçerlidir. MOBA Oturumlu oyunlar, savaş alanında geçer yani tek bir harita üzerinde battle gibi savaşırlar.

Oturum bazlı özelliğinin var olması ise, savaş  kademe olarak devam etme gereksinimi duymaz. Örnek vermek gerekirse, Satranç, okey, tavla, kağıt oyunları gibi, kısa süren oyundur. Fakat bunlar için oyunlar her yeni giriş için yeniden başlar. Yani bunlar size özetle kalıcı bir değer verebilir.  Böylelikle oyun kısa tutularak, oyuncunun oyundan aldığı tad damağında kalır. Böylelikle yeni bir kademe veya yeni bir özellikler isteyebilirsiniz. Farklılık olması için yeni bir tür’e girebilirsiniz. Oyun her bittiğinde ödül verir oyun içerisinde harcana bilecek paralar. Bu paraları biriktirdiğiniz taktirde kostümleri oyun içerisinde kazandığınız parayla alabilmektesinizdir. Ben oyuna para vermem, böyle daha iyi diyenler için veya hiç kazandığı parayı kullanmayıp, karakteri geliştirerek satanlar gelir elde edebilmektedirler. Bizler LoL’ü eğlenmek içni oynamaktayız, fazlası bizim için önemli değil.

Cevap bulunamadı.