alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
575
League of legends Orman nedir? Neler vardır?
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 19:35
Mavi GüçlendirmeNe işe yarar?
Mavi güçlendirme ya da diğer bir deyişle mavi buff, mana seviyenizdeki artışı hızlandırır ve bekleme sürenizde azalma meydana getirir. Yani diğer bir deyişle mavi güçlendirme bulunan yaratığı öldürürseniz, hem mananız daha hızlı artar hem de kullandığınız skillerin bekleme süreleri düşer. İlk mavi güçlendirme oyunun 1.55'nci dakikasında başlar ve 5 dakikada bir yenilenir.Kırmızı Güçlendirme Kırmızı güçlendirme ya da diğer bir deyişle kırmızı buff, rakibinize düz vuruş (ya da diğer bir deyişle otomatik saldırı) yaptığınızda hem rakibinizi yavaşlatıyor hem de rakibinize tutuştur etkisi gibi (tutuştur kadar etkili değil) zamanla canını azaltan bir etki sağlıyor. İlk kırmızı güçlendirme oyunun 1.55'nci dakikasında başlar ve 5 dakikada bir yenilenir. 
Bu güçlendirmelerin orman için büyük bir önemi vardır. Eğer mana kullanan bir şampiyona sahipseniz, mavi güçlendirme sizin orman kamplarını daha hızlı temizlemenizi sağlayacaktır. Çünkü hem bekleme süresini düşürüyor hem de mananız daha hızlı dolacağı için bol bol skill kullanarak canavar kesmenize olanak sağlıyor. Kırmızı buff ise daha çok rakip şampiyonlara etki ettiği için, baskın anlarında büyük bir öneme sahiptir. 

Orman Kamplarındaki CanavarlarOrman Düzeni ve Ormanda İzlenmesi Gereken Sistem


Yazımın başında dediğim gibi ormanda belli bir düzende ilerlemek kuşkusuz büyük bir öneme sahiptir. Genellikle bu orman düzene seçtiğiniz şampiyona göre değişiklik göstermektedir.Genellikle orman şampiyonları mana yediği için ilk olarak mavi güçlendirme ile başlamak daha avantajlıdır. Çünkü mavi güçlendirmeyi barındıran yaratıkları öldürürseniz (son vuruş yaparsanız) otomatik olarak 2 level oluyorsunuz. Mavi güçlendirme sayesinde kampları daha hızlı temizleyip, takımınıza yardımcı olmanız çok daha kolay oluyor. Genellikle standart olarak izlenen orman düzeni aşağıdaki gibidir.

Orman Düzeni Sırasıyla: Mavi Güçlendirme - Kurtlar - Gagalar- Golemler ve Kırmızı Güçlendirme


Özellikle belirtmek isterim ki kırmızı güçlendirmeyi oyunun ilk başlangıcında (eğer mana kullanan şampiyonsanız) mutlaka orman kampındaki canavarları temizledikten sonra yani en son almaya çalışın. Çünkü kırmızı güçlendirmeyi aldığınızda mutlaka bir baskın denemesi yapmanız gerekmektedir. Eğer orman kampındaki bütün yaratıkları öldürdükten sonra kırmızı güçlendirmeye giderseniz, seviyeniz daha fazlayken baskına gidersiniz. Bu da sizin baskında başarılı olma şansınızı arttırır.


Yukarıdaki orman düzeni, benim izlemiş olduğum orman düzenidir. Tabi ki şampiyona göre, oyundaki agresifliğinize-pasifliğinize göre siz de kendinize göre bir orman düzeni hazırlayabilirsiniz. Ancak ben bu düzenin faydasını çok gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.


Eğer mana yemeyen, (enerji, öfke vb.) gibi farklı yapılarda olan karakteriniz varsa ilk olarak kırmızı güçlendirmeden de başlayabilirsiniz. Eğer ilk olarak kırmızı güçlendirmeden başlarsanız da sıralama tam tersi şeklinde olacaktır. 


Dragon 


Dragon: Öldüren kişiye ek özellikler vermektedir. 

BARON(ÖNEMLİ!!!!)Baron buffu çok önemli bir bufftur çünkü maçı çevirmenizde büyük etkenleri mevcut. Kötü giden bir maçı baron alarak devam ettirirseniz kazanma ihtimaliniz yükselir. Baronu solo kesmek oldukça zordur bu yüzden Baronu keserken takım arkadaşlarınızla kesin.

Verdiği ödüller
- +300 altın,
- +900 tecrübe(exp),
Yanında size kazandırdığı buff(4 Dakika);
- +40 ability power,
- +40 attack damage,
- Toplam Canınızın 3% ü kadar 5 sn için can yenilenmesi sağlar, 
- Toplam Mana(güç) 1% ü kadar 5 sn için mana yenilenmesi sağlar,
Baron güçlendirmesi alan takımın minyonları dağa güçlü olur.


Cevap bulunamadı.