alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
285
League Of Legends Terimleri
Sergen B.
6 Kasım 2015 18:45

Oyun içinde duyabileceğiniz terimler ve açıklamaları.

Top: Üst koridora verilen isim.

Mid-Middle: Orta koridora verilen isim.

Bot-Bottom: Alt kridora verilen isim

Jungle: 1) Canavarların bulunduğu bölge.2) Bu bölgeyi temizleme işi ( jungling ) 3) Bu bölgeyi temizleyen kişi.

Gank-Baskın:Genellikle Ormancının koridorlara yaptığı rakibi öldürüp skor alma amacı taşıyan girişim.

Dive: Kulenin altında bulunan bir rakibe kulenin onu korumasına karşın birkaç kişinin saldırıp skor almaya çalışması.

Map Vision-Harita Görüşü:Bir takımın haritadaki gördüğü alan.

BackDoor:Rakip takımın Nexus' unu dikkat çekmeden yok etmek.

Kartopu Etkisi:Oyunun başlarında yapılan hataların ( kartopu ) geç oyunda büyük dezavantaja ( çığ ) dönüşmesidir.

Early Game-Erken Oyun: İlk 20 dakikası.

Mid Game-Orta Oyun: 20-40 dakika arası.

Late Game-Geç Oyun:40. Dakika ve sonrası

SS-Mia (Miss):Bir koridor oyuncusunun koridordaki rakibi takımın harita görüşünden çıkmışsa söylemesi gerekilen uyarı.

GG-Good Game: 1)Kazandığınız veya kaybettiğiniz oyunun güzel olduğu belirtmek için maç sonunda söylenen söz.2)TR sunucusunda kaybedildikten sonra yazılırsa "G**e Geldik" Anlamıda kazanabilir.

Throw: Oyunu verecek hata yapmak. 20.dkdan sonra adcnin yalnız gezip yakalanması veya oyunu bitirmeyip takımın güçlenmesi gibi.

Tf-Team Figth: Takım savaşları.

Going Ham: 3 vs 5 Tf yapmak yada önde kalıp erken ölmek.

Empire: Çalıda Nunu'nun Ultisini açması.Bu sayede rakipler ultiyi görmüyor ve bunun üzerine kombo yapılabiliyor.

Wombo Kombo : Kombo yapılması.

Making The Plays: Kazanamayacağın bir savaşta olağan üstü oynayıp kazanmak

Sergen B.
13 Kasım 2015 21:24
Wombo kombo yasou ve malphite kombosuna söylenen bir terimdi daha sonra bütün kombo olan şampiyonlara denilmeye başladı
İsimsiz Üye
14 Kasım 2015 17:58

Wombo Comba YAsuo malphite Kindred Bard Gibi herolarda söylenebilir

Doğukan T.
16 Kasım 2015 17:14
Nexus TF gibi bazi seyleri atlamissin ama olsun guzel :)
Umut K.
21 Kasım 2015 16:30

Wombo kombo yasou ve malphite kombosuna söylenen bir terimdi daha sonra bütün kombo olan şampiyonlara denilmeye başladı

Mustafa Can T.
22 Aralık 2015 16:44

Bunu da ben ekleyeyim :)

tk = Team Kill (tek başınıza takımın aktif oyuncularını indirdiğinizde tk yapmış olursunuz).

GÜLSÜM D.
27 Aralık 2015 11:38
Ss mia yi felan bilmiyorum saol
GÜLSÜM D.
1 Ocak 2016 11:13
Throw gibi terimleri hiç duymamıştım saol.
GÜLSÜM D.
11 Ocak 2016 00:35

making the plays i felan bilmiyordum saol.

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 13:26
Going ham ı felan bilmiyordum sagol.