alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
353
League of Legends Yayını Yaparak 1.7 Milyon Lira Kazanacak
Murat G.
18 Aralık 2014 17:58

e-Spor oyunculuğun gelişen kolu. Büyük meblağlar turnuvalarda dağıtılan ödüllerle ortaya çıksa da profesyonel oyuncuların kazandığı miktar da azımsanmayacak derecede. Kazanılan bu büyük paralara bir örnekte Çin'den geldi.

Profesyonel League of Legends oyuncusu Wei "CaoMei" Han-Dong oyun hayatına son vererek yayıncı olacağı ortaya çıktı bugün. Ancak oyuncunun bu kararı vermesinin ardında çok büyük etken yer alıyor. ZhanQi TVisimli bir kuruluş oyuncuya red edemeyeceği bir teklif sunmuş durumda.

Çinli World Elite takımında oynarken Dünya Şampiyonasına katılan ve ülkesine temsil eden CaoMei, böylesine büyük bir başarı yakalamışken yıllık olarak 654 - 1227 dolar arasında kazanıyordu. Ancak ZhanQi oyuncuya yıllık 800,000 dolarlık bir kontrol sundu. Günümüz kuruyla bu rakam 1,786,880TL ediyor.

Bu anlaşmayı -bizce gözü kapalı- kabul eden oyuncu bundan sonra ayda 90 saat League of Legends yapacak. Muhtemelen başarılı olacağı düşünülen CaoMei, sonraki yıllarda bu kontratını daha büyük rakamlarla yenileme şansına da sahip.

mazlum o.
18 Aralık 2014 18:13
sonra bizim evde diyorlar neden oyun oynuyorsun abi aile bakış açısı önemli
Burak G.
18 Aralık 2014 18:39
Bu adam hak ediyor. Oyunculuk açısından en iddialı insanlardan biri.