alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
232
LoL- İnce Oyun Rehberi
Sergen B.
6 Kasım 2015 16:03

Merhaba arkadaşlar,burada oyunu belli zamandır oynayan arkadaşlar için bir rehber hazırladım.Ben sezon 2 den itibaren oynuyorum.Gerek west gerekse NA'da oynadım.Oyunda pek çok değişiklik oldu.En ince ayrıntısına kadar bildiğim için TR oyuncuları için böyle bir rehber hazırlamaya karar verdim.

Hazırladığım bu rehbere ters tepki veren high elo oyuncuları olabilir.Ben TR serverında low elodayım ve bunları bilmeyen o kadar insan varki onlara yardımcı olmak istiyorum.

Öncelikle itemlerle başlayacağım.

Ayakkabınızı Satın.

Dakika 40, 6 iteminizide tamamladınız.Ayakkabınızı satıp ''Karayel'' alabilirsiniz.Karayel verdiği %10 hareket hızıyla ayakkabının yerini tutar.Ayrıca 25+ attack,%50 attack speed ile size ekstra bonus verir.Özel pasifi ise kesinlikle bunu almanızı gösteriyor.Ayrıca ayakkabınızı satıp '' Koruyucu Melek''alabilirsiniz.Takımınızdaki adc ve apc '' Koruyucu melek'' aldıysa oyun kazanma şansınız %50 artar.

Rakibe göre item dizin.

Karşıda zırh çıkan hiç bir oyuncu göremiyorsanız son fısıltı almaktan kaçının.Rakibin zırh değeri sadece kabiliyet rün ve skillerinden gelen zırhlarla artacaktır.Son fısıltıdan gelen %35 zırh azaltma değeri hiç bir zırh kasan oyuncu olmadığı için rakibin zırhını 20 gibi birşey düşürecektir.Bunun yerine youmu almak size oldukça fırsat kazandırır.

Kara Balta Ve Son Fısıltı

TR'de adc ye kara balta çıkan sayısı bir elin parmak sayısını bile geçmez.Kara balta yük biriktirerek rakibin zırhını düşürüyor.Verdiği +50 attack,+200 heal,%10 cd,zırh delme ile son fısıltıdan daha iyi işler çıkarabilir.Karşıdaki rakip donmuş yürek,çivili zırh,randuin vs vs. çıkıyorsa son fısıltıya yönelin.

Cıva Yatağan

Cıva yatağının etkisini low elodaki kişilerin %75 inin bilmediğinden eminim.Cıva yatağan karşıda zed,fizz,malzahar vs vs. varsa hayat kurtaran bir itemdir.Zed size ulti attı ardından canınızı azaltıp r ile geri döndü.Ultinin süresi dolunca sizi öldürecek.Bu süre zarfında cıva yatağan basarak hayatınızı kurtarabilirsiniz.Ayrıca bir fizz size r isabet ettirdi ve sizi öldürekse cıva yatağan basıp r sinden kurtulup fizzi alt edebilirsiniz.

İlk zhonya çıkın

Mid veya solo oynuyorsunuz.Karşınızda zed fizz kartush vs vs. var bu karakterlerin ultisini zhonya ile ctliyebilirsiniz.Böyle karakterler karşısında ilk zhonya çıkarak laneden galip ayrılabilirsiniz.

Yanlış karakter seçmeyin

Bunun en basit örneği; Support Nidalee. Support Nidalee sadece e skillinin heal basması işlevi ile sup olarak seçiliyor.Tabi sup nidalee yapan tr supportlarıda laneden sup 10/0 adc 0/5 şeklinde ayrılıyorlar  Sup Nidalee oyunda en son sup olabilecek karakterlerinin başında gelir.Lane kaybetme ihtimaliniz yüksek.

Yanlış jung seçmeyin

Jung seçerken sadece ormanı temizleme kabiliyetine dikkat edildiğini görüyorum.Kendinize en uygun jungu seçip ona göre oynayın.Mesela bir lee sin masterdan çok daha başarılı gank atar.Seçeceğiniz jungu gank atma başarısına göre seçerseniz daha başarılı bir oyun çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.


Yardımcı olabildiysem ne mutlu.En başta söylediğim cümleyi tekrar okursanız sevinirim.Bu yazdıklarım benim TR elomdaki oyuncular için yazılmıştır.1 yıldır TR'de oynuyorum.En iyi ben bilirim diyebilirim.

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 23:41
West daha iyi bence.