alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
156
Mid Kassadin Rehberi
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 16:09

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Kassadin karakterini anlatacağım. Öncelikle neler anlatacağıma bakalım.

1. Artılar ve Eksiler
2. Skiller
3. Build
4. Oynanış(early,mid,late)

Artılar ve Eksiler:

Artılar:

Mobil olması
Uzaktan harraslayabilmesi
Sağlam bir late gamesi olması
Mobilitesiyle zayıf lanelere yardım edebilmesi

Eksileri:

Farm yapmak için yakına gelmeniz gerekiyor
Earlyde biraz zayıf

Şimdi Skillerine Bakalım:

Pasif: 

Hiçlik Taşı: Kassadin %15 daha az büyü hasarı alır ve birimlerle çarpışmayı yok sayar. 

Yorumum: AP şampiyonlara karşı önemli bir avantaj sağlıyor. 

Aktif:

Q - Hiçlik Küresi: Kassadin hiçlik enerjisinden oluşan bir küreyi hedefe yollayarak 80/105/130/155/180 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve odaklanmaları engeller.Kalan enerji etrafında toplanarak, 1.5 saniyeliğine 40/70/100/130/160 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı soğuran geçici bir kalkan oluşturur.

Yorumum: Bu skill ana harraslama skillimiz. Rakibimizi oyunun başında sürekli dürtersek baseye yollarız

W - Cehennem Kılıcı: Pasif: Kassadin'in normal saldırıları hiçlikten enerji çekerek 20 (+10% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir.
Aktif: Kassadin cehennem kılıcını yükleyerek, bir sonraki normal saldırısının 40/65/90/115/140 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı vermesini ve eksik Mana değerinin %4/5/6/7/8 kadarını yenilemesini sağlar (şampiyonlara karşı %20/25/30/35/40 artar). 

Yorumum: Earlyde minyonlara kolay son vuruş yapmamızı sağlayan, pasifiylede basic damagemizi biraz arttıran, latede ise adc veya apc yi tekleyebileceğimiz skilldir. Aynı zamanda manamızıda biraz yeniler.

E - Güç Darbesi: Kassadin çevresinde gerçekleştirilen büyülerden enerji çekerek, her büyüyle bir enerji yükü kazanır.6 yüke ulaştığında, Kassadin Güç Darbesi'ni kullanarak önünde ilerledikçe genişleyen bir alandaki rakiplere 80/105/130/155/180 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verip, 1 saniyeliğine %50/60/70/80/90 yavaşlamalarını sağlayabilir. 

Yorumum: Bu da q ya benzeyen ancak koni şeklinde atılan yeteneğimizdir. Damagesi ve ap ratiosu q ile aynıdır. W yi daha rahat tutturmak için de kullanılabilir.

R - Boşluk Geçişi: Kassadin yakın bir konuma ışınlanarak etrafındaki birimlere 80/100/120 (+0) büyü hasarı verir.20 saniye içinde gerçekleştirilen sonraki her Boşluk Geçişi, Mana bedelini iki katına çıkarır ve yük başına ilave 40/50/60 (+0) büyü hasarı verir. En fazla 4 kereye kadar birikir. 

Yorumum: Çok güzel bir ultidir. 5 saniyede bir flash atmış gibi oluyoruz bu skill sayesinde. Bu skill sayesinde kassadin tam bir suikastçi oluyor.

Skill Sıralaması:

İlk q, ikinci w, üçüncü e(aralarda ultiye vermeyi unutmuyoruz)

Buildi:

Safir kristal ve 2 pot ile başlıyoruz. Sonra ilk olarak tanrıçanın gözyaşı alarak bırakıyoruz. Sonra lich boğan ve asırlık sopayı tamamlıyoruz. Bunları tamamladıktan sonra tanrıçanın gözyaşını başmelek asası yapıyoruz. 750 stack olunca seraphın şefkati olacak. Sonra rabadonun şapkası, zhonya,ölümateşi ya da rylainin kristal asası(üçünden biri) ve son olarak hiçlik değneği çıkıyoruz. İlk başta neden tanrıçanın gözyaşı yapıp bırakıyoruz diyenler olabilir. Diğer core itemleri tamamlarken tanrıçanın gözyaşı da stackleniyor. 

Oynanış:

Early Game: (0-20 dakika):

Kassadin early gameyi atlatırsa latede çok rahat edebileceğinden earlyde mümkün oldukça kill almak gerekir. Earlyde sürekli q ile ve geldikçe e ile dürtüyoruz. W ile rakibe vurmaya çalışmıyoruz. Bunun yerine minyonlara vurup hem farm yapıyoruz hem de manamızı yeniliyoruz. Rakibimizi de farmdan uzak tutmaya çalışıyoruz. Müsait anlarımızda da zayıf lanelere roam atıyoruz. İster adc ye salıyoruz, istersek de biz topluyoruz.

Mid Game: (20-40 dakika):

Artık tf ler başlamış biz de aldığımız killerle biraz güçlendik. Bir combo ile adc yi tekleyemesek bile canının büyük bölümünü götürüyoruz. Bizim görevimiz pozisyon hatası yapan adc yada apc leri saf dışı bırakmak, kill alamasak bile base gönderebilmemiz lazım.

Late Game: (40+ dakika)

Artık killerimizi topladık ve iyice güçlendik. Bİr comboyla adc veya apc tekleyebiliriz. Bu yüzden zhonya çıktıysak yapacağımız şu. Skilleri çok seri bir şekilde atıp adc yada apc ölünce basıcaz zhonyayı ve uçucaz ultiyle. Bu yüzden en sevdiğim suikastçidir kassadin.

Umarım rehber hoşunuza gider.

Cevap bulunamadı.