alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
278
MİNYON KESMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI
Sergen B.
12 Haziran 2015 17:06

Malum, oyuna yeni başlayanların en büyük sorunu minyon kesmek. “Ne zaman vursam?”, “Tek tek mi kessem?”, “Aha şunun 20 canı kalmış...” diye minyonlara odaklanırken rakipten defalarca hasar yediğimiz olmuştur. Oyun başlayalı yirmi dakika olmuş ve yetenek gücü taşıyıcısı olarak siz, orta koridorda ancak on tane minyon kesebilmişseniz başınız çok ağrıyacak demektir. “Noob”lar “report”lar havada uçuşurken suçu ormancıya ya da internet hızına atmak geçici bir çıkar yol olsa da esas çözüm son vuruşu öğrenmekten geçiyor. Morgana’nın en büyük özelliği farm yapmak için son vuruşta çok iyi olmanıza gerek kalmaması. Belirli bir alanı lanetleme yeteneği, yani Zulüm Toprağı sayesinde rakipten hasar yemeden kulenin dibinde oturduğunuz yerden birçok minyonu aynı anda kesebilmeniz mümkün. Ayrıca pasif özelliğiniz olan Can Emme sayesinde Zulüm Toprağı’nı etkinleştirdiğinizde kendinizi iyileştirebilirsiniz, böylece koridorda yıkılmaz bir kale gibi uzun süre dayanabilirsiniz.

Morgana’nın diğer yeteneği Karanlık Esaret ise adından anlaşılacağı üzere rakibi yakalayıp yere sabitler. Bu yeteneği de koridoru rahatça ittirebilmenizi sağlayacaktır. Baskın yediğinizde gelen ormancıyı yakalayabilir ve hatta üçüncü yeteneği Kara Kalkan sayesinde zayıflatma büyülerinden (sersemletme, yakalama, susturma) etkilenmeden kaçabilirsiniz. 5. seviyeye geldiğinizde artık yapmanız gereken şey olabildiğince çok agresif ve saldırgan oynamak, bol bol minyon kesmek ve rakibin gelişmesine engel olmak, böylelikle orta koridorun kontrolünü ele geçirmek.

Cevap bulunamadı.