alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
150
Morgana Rehberi (Support)
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 17:17

Morgana en sevdiğim destek şampiyonudur ve bence alt koridoru en iyi domine eden şampiyondur. Başlangıç eşyalarını alın ve q ve w yeteneklerinden sizce hangisi uygunsa onu açın.Sürekli olarak karşı adc yi dürtün ve eritmeye çalışın.İlk olarak Asırlık Sopa çıkın yetenek gücünün yanında oyun başı yeterli can ve manaya sahip olacaksınız.Böylece bir yandan adc nizi koruyup bir yandan karşı adcyi dürterken erimeyeceksiniz.2. olarak Zhonya'nın Kumsaatini alınız yetenek gücü+zırh sizi güçlendirecek.Ayrıca ultiyi açtıktan sonra zhonya basabilirsiniz.Çizme almayı unutmayın ben Ionia Çizmeleri I taraftarıyım bekleme süresinde azalma Morgana ya çok işe yarıyor çünkü q yeteneğinin bekleme süresi çok fazla.Daha sonra sırasıyla Buz Kraliçesinin Hakkı ve Rylai'nin Kristal Asası alın.Buz Kraliçesinin Hakkı verdiği özellikler çok iyi ve aktifini kovalarken ve kaçarken kullanabilirsiniz.Rylainin Kristal Asası ise can ve yetenek gücü veriyor ayrıca ultiyi başlattığınızda verdiğiniz hasarla rakibi yavaşlattığı için ultiyi başarıyla kullanabilirsiniz.Son eşyayı oyunun gidişatına göre seçmelisiniz yetenek gücü gerekiyorsa Rabadon'un Şapkası ya da Donmuş Yürek alınmasını tercih ederim . Tflere girerken q tutturmaya ve w ile eritmeye çalışın.Tf başlayınca savaşın merkezine girin ve ultiyi başlatın,Zhonya basmak zorunda değilsiniz ama size focus yaparlarsa kullanın.Bu arada e yeteneğinizi mutlaka zamanında kullanın,takım arkadaşlarınızı ölümden kurtarabilir ve oyun kazanılmasına çok yararınız dokunur.e yeteneğimiz hedefe yetenek gücü miktarıyla orantılı bir kalkan basar bu kalkan büyü hasarını ve engelleme etkilerini önler. Okuduğunuz için teşekkür ederim hepinize iyi oyunlar

Harun Ü.
6 Mayıs 2015 14:17

Bir support oyuncusu olmama rağmen pek oynamadığım bir şampiyon Morgana.Ancak oyundaki etkisi kesinlikle yüksek.Verdiğiniz build ile bir oyun atmayı düşünüyorum.Teşekkürler.