alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
221
nidalee rehber
Batuhan A.
18 Aralık 2014 17:53
evet arkadaşlar bugün sizlere benim çok sevdiğim nidalee karakterini tanıtıcağım. buildlerini sayacağım, taktik söyleyeceğim.
öncelikle nidalee son gelen güncelleme ile ap kasılması gereken bir şampiyondur
Summoner Spelleri; 4 alternatif var.

Ghostüper, kullanın.

Clairvoyance: Harita hakimiyetinizi inanılmaz arttırır. İlk mızrak kasmayı seviyorsanız çok güçlü bir spell.

Flash: CD çok uzun olduğu için pek kullanmıyorum. Ancak Flash Flashtır.

İgnite: İşe yarıyor, son girdiğim oyunlarda kullanıyorum. 

Runeler:

Marklara Magic Pen

Seallara Mp5s

Glyhplara Mp5s

Quintlere Magic Pen

Yukarıdaki benim setup umdur. Kendi runelerinizi oyun başı seçimlerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Nidaleeciğimiz guide ın devamında AP , ve tek kasıyor sayılacaktır.

İlk leveller(1-5)

1-Hiçbir zaman, minionlara paso dalmayın(*). Son vuruşları vurun, para gelsin.
2-Karşınıza geçen adama bi bakış atın. Ashe, Trist gibi bir carry ise minion lasthitlerini bozmaya çalışın ama riske girmeyin, fazla minion dmg yemeyin(Kendinize güveniyorsanız levelleri mızrağa yatırın). Heimer veya Sivir gibi push kralıysa işiniz daha da zorlaşacaktır. Minion dalgalarını tercihen kulenizden uzakta kontrol etmeye çalışın. 
*-Heimere veya Sivire karşı ne yapabilirseniz yapıp minionları fazla yaklaştırmamalısınız. 

Skill gidişiniz

1-Q-E-Q-W-Q (karşı takım genellikle caster ve hard carrylerden oluşuyorsa)

2-E-Q-E-Q-E (Lane'iniz sizi zorluyorsa)

1*E-W-Q-Q-Q (karşıda jungler varsa)

2*E-W-E-Q-E (*)

İtemler

İlk item olarak kullandığım sadece 2 item var;

Doran's Ring:120 hp, 5 mp5s, +10 AP. İhtiyacınız olan her şey tek pakette. Özellikle HP Quintleriniz yoksa alın.

Amplifiying Tome:+20 AP. Lane de rahatlıkla baskın olucağınıza eminseniz alın. Ama Hp Quintleri ve Mp5s Glyph-Seallerı ile arka çıkmalısınız.

6-10

Skill;
hangi skili güçlendirdiyseniz onla devam edin.W yu sona bırakın.

Öldürme gücünüz iyi , en güçlü nukeler sizde.Ama çok rahat ölürsünüz. Karşınızdaki kötü durumdaysa Ghost açıp kedicombo yapın, kuleye riskleri tartarak girin. Ganklardan kaçın, mükemmel fırsatlar ortaya çıkmadıkça laneden ayrılmayın.

Birincil amacımız Rank2 Cougar açmak.2, Guinsoo çıkarmak.Farmı hiç kesmeyin. Cougar mükemmel farm özellikleri getiriyor.

&Caster minionlara birer kere insan formunda atak yapın.Cougara geçip W-E atın. Tamamı size kalır.

İtemler;

Oyunun ilerleyişine göre, ,itemlerinizi kendiniz kurmalısınız. 

1-Guinsoo's Rageblade

En öncelikli itemlerden biri. Stackları sonsuza dek koruyabilirsiniz. Kulelere koymanızı sağlar. Farmınızı da bayaa rahatlatır.

2-Mejai's Soulstealer

Oyunun durumuna göre alın. Çoğu zaman ölmediğiniz için iyi bir seçenek.

3-Sheen- Pek kullanmıyorum, ataklarmı mikrolamamı gerektiriyor. Seviyosanız alın.

4-Zhonja's- (evet, 10 olmadan çıkardığım oyunlar oldu)

BOT SEÇİMİ

Merc- Stun ağırlıklılara kullanmak zorunlu gibi.
Swiftness- Cık.
Sorcerer's- Magic peninizi daha da yükseltiyor. Normal seçiminiz bu olsun.

11-18

Mızrağınız öküz gibi vurmalı. Kedikombosu adamları yarmalı. 2 Healda kendinizi fullemelisiniz. Heal, Zhonja, Pounce ve Ghost derken Mejai'niz de hiç düşmemeli. Bulabildiğiniz her fırsatta buffları toplayın.Etrafı tuzaklarla çevirin, ormana ward dikin. Heryerde gözünüz, mızrağınız olsun. 

İtem Seçimleri;

Lichbane- AP fışkırıyorsanız alın. Ancak ataklarınızı mikrolamanız gerekir, ve bayaa da pahalı bir itemdir kendisi.

Void Staff- Size kalmış.

GA- Herzaman iyi bir item.

Burak G.
18 Aralık 2014 18:43
Dostum Türkçe yazsaydın keşke terimleri. Anlamayan yeni oyuncu arkadaşlarımız var. Ama emeğine sağlık güzel olmuş.