alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
188
Ormanci rehberi
Sergen B.
6 Kasım 2015 17:12

Öncelikle herkese merhabalar.Ben sıradan bir gümüş oyuncuyum.Kesinlikle ciddi bir iddiam yok.Fakat TR serverinde ormancilikla alakali gordugum bazi yanlisliklari duzeltmek istedim.

Ormanci genelde dayanikli, yakalayabilme veya kacabilme ozelliklerine sahip olan sampiyonlardir.(Lee sin, Jarvan 4 , Hecarim , Rammus ,vs.)

Bence bir ormanci icin en onemli olan sey haritayi iyi takip edebilme ve karsi ormancinin nerede oldugunu anlayip ona gore hamleler yapmaktir.Ormancinin bana gore en buyuk amaci takim arkadaslarina basarili ganklar atarak onlarin rakipleri karsinda level, kill ve farm olarak one gecebilmesine yardimci olmaktir.Ne yazik ki TR de cogu oyuncuda soyle bi anlayis var.Ben zaten ormanda oynuyorum, kasilmam zor , 6 level olmadan asla gank atmam.Bu sekilde dusunce kesinlikle takim dayanismasina uygun degildir.Ilk buff i kesip 2 level olur olmaz bile gank atilabilir.Burada onemli olan rakibi iyi takip edip hangi koridordaki arkadasiniz daha cok zorlaniyorsa ona ilk gank atarak onun uzerindeki baskiyi almak cok onemlidir.Yani , kasilamam korkusu gutmeden tamamiyle ormancinin asil gorevini anlattigim sekilde yapmanizdir.Bir diger yanlis ise, gank attiginizda rakibi oldurmenizin kesin oldugunda skoru kendinize almak.Bu da kesinlikle yanlis, sizin goreviniz o skoru arkadasiniza birakip , asist ile gelen parayla esyalarinizi duzmektir.
Bir diger seyse, 2. buff lari(mavi ve kirmizi guclendirmeleri) arkadaslariniza vererek onlarin tf lerde ustun olmalarini saglamaktir.Mavi buff i apc nize , kirmizi buff ida adc nize vermek; olabilecek en iyi secimdir.Ormancinin oynanisi ile ilgili olarak da bir seyler soylemek istiyorum.Ormanci olarak takiminizin global gorevlere (kuleleri almak, ejderha , baronu almak, vs.)yonelmesini yonlermek sizin gorevinizdir.Dolayisiyla ejderhanin ve baronun yeniden dogma surelerini iyi takip edip , oralara totem atarak onlari guvenceye almaniz gerekir.
UNUTMAYIN JUNGLER(ORMANCI), SUPPORT(DESTEK) gibi fedakar olmalidir.

YARARLI OLMASI DILEGIMLE.HATALARIM KESIN VARDIR.DUZELTMEK VEYE EKLMEK ISTEDIGINIZ SEYLER VARSA YORUMLARINIZI BEKLIYORUM.HERKESE IYI OYUNLAR

Sergen B.
14 Kasım 2015 14:05

Orman Oynarken Killeri Takım Arkadaşınıza Vermeniz Daha İyi Olucaktır

GÜLSÜM D.
27 Aralık 2015 12:16
Jungu tamamen zevk için oynayanlar var.
GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 22:28
Tr de jung oynayıp kill salınmalı