alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
205
Ormanda Bir Kumarbaz - AD Twisted Fate
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 17:45

Bu rehberi oluşturmadaki amacım karakter seçim ekranında ormancı olarak Twisted Fate'i almamdan sonra anında gelen olumsuz tepkiler(ne yazık ki küfreden bile oluyor.). Biraz olsun ön yargıları kırmak için paylaşmak istedim. Öncelikle skorlarımı paylaşayım.(fotoğraf yüklemek serbest olsaydı çok daha iyi olacaktı en azından ispatlamak açısından ama neyse) 

Bozgun - 19/17/22 
Bozgun - 1/4/2 (oyun kurulurken mid kavgası küfürleşmeler ve 20 sur)
Zafer - 10/1/8
Zafer - 13/7/14
Bozgun - 3/6/5
Zafer - 7/5/4
Zafer - 18/7/4
Zafer - 10/3/7
Zafer - 15/6/7
Zafer - 13/5/7 

vs. vs. gidiyor.

Rün Sayfası

Damgalar: 9 x %1,7 saldırı hızı
Mühürler: 9 x +1 zırh
Nişanlar: 9 x +1,34 büyü direnci
Cevherler: 3 x %4,5 saldırı hızı

Kabiliyet Ağacı klasik bir ad ormancıdaki gibi 21-9

Eşya dizilimi

Wriggle'ın Feneri > Savaşçı Çizmeleri > Mahvolmuş Kralın Kılıcı > Youmuu'nun Hayalet Kılıcı > Ebedi Kılıç > Son item rakibe göre değişiyor Koruyucu Melek, Banshee, Çivili Zırh 3'lüsünden birini tercih ediyorum. Genellikle koruyucu melek. (Sürat çizmesi alıp mahvolmuş'tan sonra savaşçı'ya çevirdiğim de oluyor. Oyunun gidişatına bağlı)

Yetenek setine gelecek olursam. Q'yu 13 olana kadar açmıyorum. AD gittiğim için bana bir getirisi olmuyor. İlk olarak E'yi fullüyorum. Getireceği saldırı hızı ve her 4 saldırıda bir ek hasar vermesi bizim için önemli. Ayrıca saldırı gücünün W'suna etkisi %100 iken yetenek gücünde bu oran %50. 

Oyun başında biraz zayıf kaldığını söylmem gerek. Olabildiğince farma odaklanıp rakip ormandan en azından Wriggle'ı alana kadar uzak duruyoruz. Sonrası kolayı özellikle de Youmuu'dan sonra mükemmel oluyor. 

Koridorda oynadığım zaman Mahvolmuş, Savaşçı Çizmeleri, Youmuu, Ebedi, Hayalet Dansçı ve bir defansif eşya şeklinde gidiyorum. Q'dan mahrum kalmamız rakibi dürtmede sorun oluyor. Orta koridordaki menzilli şampiyonlar biraz zorluyor. Bir de Yasuo'nun rüzgar duvarı bir ızdırap oluyor. Üst koridorda daha etkili olduğunu söyleyebilirim. 

Yapmanız gereken sersemletme etkisi olan ve her yere ışınlanabilen ADC gibi oynamak. Sarı kartı tutun, Youmuu'yu aktifleştirin. Rakibinizin hızlıca erimesini seyredin. Çok eğlenceli oluyor. Sarı kartı tutmada sorun yaşamadığınız sürece AD gidildiğinde ne kadar güçlü bir şampiyon olduğunu siz de göreceksiniz. Olabildiğince erken tutmanız önemli.

Harun Ü.
6 Mayıs 2015 14:14

İlginç bir düşünce.Ultisiyle etkili bir jungle,w ve e ile etkili bir top lane olabilir.Daha önce hybrid Twisted Fate oynamıştım ve etkiliydi.AD Twisted Fate de etkili olacaktır diye düşünüyorum.