alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
164
Orta Koridorda Nasıl Oynanmalıdır?
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:52

Orta Koridorda Nasıl Oynanmalıdır?

Orta koridor oyunun büyük bölümünde en etkili yere sahip olmasıyla oyunun en önemli bölgesi olarak gösterilir. Orta koridorda orta oyuncuları her zaman kendine has bir oyun yapısı ve çok şampiyon değiştirmeyerek kendini iyi hissettiği şampiyonlarla oynamasıyla iyi bir oyunculuğa sahip olmalıdır. Bununu en büyük sebebi oyunu iyi bilen ve oyunu taşıyabilecek yetenekte ve kapasitede olması kesinlikle önemlidir. Bazı orta koridor oyuncuları strateji olarak karşısındakiyle devamlı savaş içerisinde olmayı tercih ederken bazıları daha defansif oynayarak minyon katletmeyle eşya almayı tercih ederler tabi bunda oynadığız şampiyonunda etkisi vardır. En iyi orta koridor oyuncularında olması gereken en büyük özellik bu iki seçeneği bir araya getirebilmek yani hem minyon katletmekte usta olmalı hem de karşısındaki oyuncuya göre iyi yer alıp iyi savaşmalı. Orta koridor oyuncusu her zaman takımına yardım etmeli ve takımıyla iş birliği içinde olmalıdır çünkü orta oyuncunun sağ, sol tarafa veya ormana yapacağı küçük yardımlar oyunun kaderini belirmekte etkili olabilir çünkü oyunu en iyi görebilen en yetenekli oyuncudur. Takım savaşlarında oldukça etkili olması gereken oyunun en büyük önemini taşıyan orta koridor bölge olarak çok önemli bir yere sahiptir bunun sebebi üssün tam ortasında kulelerin tam karşısında olmasıdır eğer ki ortadaki kulelerin yıkılmasına izin verirseniz sizin ve takımınız için çok dezavantaj olacaktır. Sizlere tavsiyem minyon katletmelerinize, karşınızdaki oyuncuya göre yer alıp savaşmanıza, takım içi yardımlara, takım savaşlarındaki etkinize ve kulelerinizi korumaya dikkat etmenizi öneririm.

 

Orta Koridorun En Etkili Şampiyonları? Neden Bu Şampiyonlar Tercih Edilir?

Orta koridorun oyun için büyük etkisi olduğunu sizlere yukarıdaki yazımda belirttim. Oyunun en önemli en etkili bölgesi demek sizin en iyi şampiyonların başında gelenleri tercih etmeniz anlamını taşımaktadır. Seçebileceğiniz en etkili şampiyonlar sizin zafer almanızdaki en büyük etken olabilirler. Önemli olan şampiyonunuzu iyi öğrenip doğru oynamanız ve karşınızda bulunan şampiyonun da size karşı nasıl hamle yapabileceğinizi bilmeniz bu yüzden tüm orta koridorda oynanabilecek şampiyonları öğrenmenizi tavsiye ederim. Tüm turnuvalarda büyük maçlarda yüksek puanların oynadığı dereceli oyunlarda tercih edilen şampiyonlar. Peki, bu şampiyonlar hangileridir? Ahri, Akali, Azir, Fizz,Kassadin, Katarina, LeBlanc, Morgana, Syndra , Talon, Xerath, Yasuo, Zed, Ziggs. Büyük oyuncuların bu şampiyonları seçmelerinde ki en büyük etken bu şampiyonların oyunu domine edebilen karşısına gelebilecek birçok şampiyonu yenebilecek güçte olmaları. Sizlere en büyük verebileceğim tavsiye birçok şampiyonun özelliklerini bilmeniz onun karşısında ona göre bir strateji çizmeniz fakat kendiniz ait kendinizin en iyi oynayabileceği şampiyonları bulup onunla devamlı oynayarak kendinizi daha çok geliştirmeniz. Oynayabileceğiniz önemli oyunlarda en iyi bildiğiniz orta koridor şampiyonları sizleri zafere taşıyacaktır.

Sergen B.
12 Haziran 2015 16:51

Orta Koridor Diğer Koridorlara Göre Küçüktür Agrasif Oynanılması En İyisidir 

Sergen B.
6 Kasım 2015 13:17

Orta Koridorda Agresif Oynamak Gerek Ama Haritayı Bolca Warldlamalısın