alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
190
Oyun Alanları
Sergen B.
12 Haziran 2015 13:43

Oyun Alanları

League of legends ana oyunu olan Sihirdar Vadisinde toplam 4 bölge oyun alanları vardır. Kısaca Sol Koridor(top), Alt Koridor(bot), Orta Koridor(mid) ve Orman(jungle)’dan oluşmaktadır. Bu alanların her birinin farklı özellikleri olmakla birlikte hepsinin ayrı bir görevi ve ayrı şampiyonların özellikleriyle belirli bir dağılımı vardır. Bu dağılımlar 1 Üst Koridor, 1 Orta, 1 orman ve 2 tane Alt Koridor oyuncularından oluşur. Uğursuz Koruluk toplam 6 oyuncudan oluştuğu için sadece sol(top) ve sağ(bot) taraftan oluşur eğer isterseniz oyundaki bilginiz ilerledikçe orada da ormana(jungle) girip takımındaki 2 bölgeye de yardım edebilirsiniz.  Bu bölgelerin özellikleriyle birlikte oynanması gereken şampiyon türlerinin ana rolleri şunlardır:

 

1) Üst Koridor : Genellikle Tank ve Dövüşçülerden oluşur.

üst koridor

 

2) Orta Koridor : Genellikle Büyücü, Dövüşçü veya Suikastçı dan oluşur.

 

orta koridor

 

 

3) Alt Koridor : Genellikle Nişancı ve Destekten oluşur.

 

alt koridor

 

 

4) Orman : Genellikle Dövüşçü, Suikastçı ve Tanklardan oluşur.

 

orman

 

 

Bu yazdığımız özelliklerde birçok şampiyonlar bulunmaktadır.  Bu şampiyonları itibar puanlarıyla satın alarak oyun öncesinde takım arkadaşlarınızla anlaşıp istediğiniz şampiyonu bölgeye uyması şartıyla alıp istediğiniz bölgede oynayabilirsiniz. Oyunlar oynadıkça kendinizi en rahat hissettiğiniz en iyi olduğunuz bölgeyi seçmeniz ve bu bölgede kendinizi geliştirerek devam etmeniz hem sizin hem girdiğiniz oyunlarda takımınız için yararlı olur böylelikle önemli olan dereceli oyunlarda daha ileriye gitme ihtimaliniz çoğalır. Sizlere tavsiyem oyuna ilk başladığınız dönemlerde dövüşçü, tank veya suikastçı oynamanız sizler için daha iyi daha kolay daha çok savaşan şampiyonlar olabilir. Nişancı, destek ve büyücüler daha çok seviyesi artan oyuncular için tercih edilir buna göre kendiniz için ilerleyen seviyelerde en iyi bölgenizi bulup en iyi oynadığınız şampiyonlarla oyunlara devam etmenizi tavsiye ederim ilginiz için teşekkürler.

Sergen B.
12 Haziran 2015 16:23

Ben Genelde Soloda Oynamayı Seven Bir Oyuncuyum Tank Herolarını İyi Oynarım