alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
190
Ragequit attıran Shaco Rehberi
Sergen B.
6 Kasım 2015 15:56

Evet arkadaşlar başlıkta da okuduğunuz gibi ragequit attıran bir shaco rehberi ile beraberiz. Benim en sevdiğim şampiyon olan shaco alındığında 4 saniye içinde 7 tane küfür edilen bir şampiyon olmakla birlikte,Kodunda oturtan bir suikastçidir.

Artıları/Eksileri

+Ragequit attırıyor
+Rakibe saldırdığınızda rakip cevap veremiyor
+Rakibe fail flash attırabiliyorsunuz(Ve gerçekten bu çok zevkli)
+Saldırı ve Yetenek olarak iki gelişim yolu var
+GÖRÜNMEZ OLABİLİYOR
+W skilli iyi kullanılırsa harita kontrolü elinizde oluyor 
+Ejderha ve Baron çalmak çok kolay

-Çok kırılgan
-Q Skilliniz beklemedeyse ölüyorsunuz
-AD Oynuyorsanız adamı öldürüp ölüyorsunuz(%90)
-AP Oynuyorsanız rakip takım zekiyse fazla iş yapılmıyor
-Lanede çok zayıf

Yetenekler:

5119: Pasif yeteneğimiz olan Arkadan Vuruş suikastçiliği tetikleyen bir pasif ama oyuncular arasında genelde unutuluyor. Bir şampiyona arkadan vurduğumuzda %20 daha fazla hasar veriyoruz.

5120: Q Yeteneğimiz olan Kandırmaca Shacoyu shaco yapan yetenektir. Karakterimizi sıçra büyüsüyle aynı mesafede bir yere götürür ve 3.5 saniye görünmez yapar. Görünmezlik süresince ve görünmezlik bittikten 2.5 saniye sonrasına kadar yaptığınız ilk vuruş kritik vurur.

5121: W yeteneğimiz olan Soytarı kutusu (türkçeye çok yanlış çevirilsede) bu karakterin ormanda bir facia olmasına yol açmıştır.Koyduğunuz kutu 2 saniye sonra görünmez olur menziline giren rakipleri (verilen puan +1 *0.25) saniye korkutur. Sadece işlevselliği yüzünden kullandığımız yetenek sayıılabilir.

5122: Rakiplerin korkulu rüyası olan yeteneğimiz E yeteneği. %100 yetenek gücünden güçleniyor yani 843 yetenek gücünüz varsa taban hasarı üstüne 843 ekleyerek hasar veriyor. Yavaşlatma efekti de cabası.

5123: Ultiniz Le Blanc'ın pasifiyle karıştırılsa da ultinizin verdiği hasar çok fazla. Hem düz vuruş efektleri gösteriyor(Hydra,Statik)Hemi de Patladığında yine %100 yetenek gücünden etrafına hasar veriyor. AYRICA RAKİPLERİN AKLINI KARIŞTIRMAK İÇİN İDEAL

Şimdi gelelim Core itemlere:
Ormanda oynarken avcı palasından sonra hydra alın :d 
Evet ciddiyim orman eşyasına fazla gerek yok çünkü attığınız ganklarla kasılacaksınız ve bu yüzden daha fazla anlık hasar ve saldırı gücü iyi olacaktır. orman eşyasını da bitirmenize gerek yok 2. gelişimi yapın yeter zaten 3. gelişim için hırpalayan alıcaksınız ve bu item zaten youumu'da var.
Hydra-(İstek ayakkabı)Ebedi kılıç ve youumun core itemlerdir geri kalan eşyaları oyunun durumuna göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim oyun stiline; 

Unutmayın shaco oynarken kazanmak için değil eğlenmek için oynayın zaten ölmek biraz zordur :d
Lolkingden rün ve kabiliyetlerime bakabilirsiniz Rün olarak Canavarlarla savaşan adam rün sayfası ve kabiliyet olarak why so serious adlı sayfayı kullanıyorum.
Shaco jungleda herkesin aksine yardım almamız gerekiyor. 0.55 de ilk kutumuzu mavi buffun arkasına atıyoruz ve bekleme süresi geldikçe atmaya devam ediyoruz yardım eden oyuncunuz support ise 5 kere falan vursa yetiyor zaten eğer top laneden yardım alıyorsanız 2-3 vuruş yeterli zaten yaklaşık 5 saniyede ÇARPSIZ maviyi kesiyoruz ve şimdi direk rakip ormana gidiyoruz Q skillimizi açıp. Kırmızı güçlendirmenin yanındaki çalının kırmızı güçlendirmenin en uzak tarafına kutumuzu atıyoruz. Ardından gidip rakip ormancının gelmesi en makul yerine ziynetimizi bırakıyoruz geri geldiğinizde kutunun 5 saniyesi falan olması lazım. Kırmızıyı kurduğunuz kutunun yanına çekin ve 2. kutuyu bırakarak çarpınızı kullanarak çalın. Dilerseniz küçükleri de alabilirsiniz aldığınızda 3. seviye oluyorsunuz.
Şimdi diğer olasılığı değerlendirelim, Rakip ormancı kayacıllardan yani kırmızının ordaki kamptan başlıyorsa da o kayacıllara çarpını kullanacağından ve siz onun ormanına girdiğinizde çarpınızın olması sonucu hem kırmızıyı çalıyorsunuz hem de rakibi kesiyorsunuz.Oyuna tutuştur ve çarp ile girdiğinizi söylememe gerek yok sanırım.
Gank attığınız zaman diğer ormancılardan biraz farklı, rakibin minyon ordusunun gelip sabit durduğu ana kadar bekliyoruz ve Q skillimizle yaklaşıyoruz. Burası önemli Rakibe arkadan düz vuruş yapabildiğiniz menzile gelip koyabildiğiniz rakipten en uzak köşeye kutuyu atın düz vuruşu yapın yavaşlatın ve gerisini takım arkadaşınız halleder. Eğer gank gittiğiniz yerde rakip oyuncu yarı can cıvarıysa ve tank bir şampiyon değilse direk tutuşturunuzu atın zaten ölücektir.
Her merkeze döndüğünüzde 75 altınlık totemlerden paranız yettiğince alın ve rakip ormana yerleştirin. Eğer rakip takımın ormancısı fazla mobil bir şampiyonsa o herhangi bir kampı keserken gidip saldırın ama q yeteneğinizi ölene dek kullanmayın. Bir duvara doğru yürüyün ve Q yeteneğinizi tam ters yönde kullanın. Büyük ihtimalle rakibiniz arkaya geçmek için bir yetenek bulamayıp sıçra atabilir VE BU GERÇEKTEN ÇOK KOMİK OLUYOR Unutmayın Rakip ormanın kontrolü de sizde olmalı. 2. mavi çıkmadan 1 dakika önceden kutuları koymaya başlarsanız orta koridor oyuncunuz kutuların da yardımıyla maviyi kendi başına alabilir. Ayrıca saldırı güzü kassakta E fulluyoruz çünkü tek menzilli hasarımız o. 
Canı az olan bir rakipgördüğünüzde Q ile görünmez olup mesafe kapatın Flashla mesafe kapatın ve E + Tutuştur kombonuzla rakibi kesin. Eğer Görüşünüz olmadan bir duvar arkasına geçiyorsanız geçmeyin.
Önce kutu atıp orada görüş elde edin ve sonra geçin. Q Yeteneğiniz beklemedeyken yumurtaniviadan bir farkınız yok.

Ekstra bir bilgi : Görünmezken ulti attığınızda görünmezliğiniz bozulmaz.
2. Bilgi : Karthusun ultisi gibi ne zaman hasar vereceği belli yeteneklerden kaçmak için tam hasar geliceği zaman ultinizi kullanın. 0.5 saniye hedef alınamaz olduğunuz için hasardan kaçarsınız.(Kule vuruşları için de kullanılabilir.)
3. Bilgi : Canınız az ise hemen bir çalıya kaçın ve W+R+Q kombonuzla uzaklaşın. Rakibiniz ultinizin W attığını sanacak ve onun gerçek olduğunu düşünecek tabi bu sırada siz basede olacaksınız. Unutmayın Eğer AP oynuyorsanız Ultinizi takım savaşından önce açın ve ortaya yollayın.
Son olarak Öldüğünüzde ultinizi hareket ettiremezsiniz.
Shaco forever <3

Ha bir de; Eğer shacoya karşı oynuyorsanız ne yapın ne edin ama sakın onaEsprisini anlamadığınızı söylemeyin..

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 23:51
Shaco mobil ve ap kastıgında damage çıkartabiliyor. Ama late de çok işyapamıyor.