alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
269
Riot VoN'dan Temel Eğitim- Şampiyon Çeşitlerini Tanıyalım
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 14:28

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni başlayan oyunculara yardımcı olması amacıyla başlangıç seviyesinde bir rehber hazırlamak istedim. League of Legends’ı 2,5 senedir oynamaktayım. Bu dönem içerisinde iyi kötü bir çok tecrübe edindim  Bu tecrübeleri sizlere yardımcı olması amacıyla yazıya dökerek paylaşıyorum. 
Konu hakkındaki sorularınızı bekliyorum. Hep beraber bu rehberi geliştirelim.

Riot VoN

DESTEK

Destek görevini üstlenen oyuncu destek sınıfındaki şampiyonlardan birini alarak Saldırı gücüne sahip taşıyıcı ile birlikte aşağı koridora gider. Destek oyuncusu takımın gözü kulağıdır  Görevlerini saymak gerekirse; öncelikle haritaya totem koymak diyebiliriz. Özellikle oyun başında alt koridora yakın olan su ve orman bölgelerini daha sonra kendi orman girişlerini, ejderha ve Baron bölgelerine totem koymalıdır. Totemleri oyun içindeki mağazada “ tek kullanımlıklar” bölümünde bulabilirler. Diğer görevleri ise ejderha, baron ve ormandaki yaratıkların zamanlarını tutmak, yanında oynadığı taşıyıcıyı iyileştirmek veya koruma altına almaktır. Destekçi şampiyonlar bir takım savaşı esnasında şavaşın arkasında durup takım arkadaşlarını iyileştirmeli veya koruma kalkanı altına almalıdır.

Bazı Örnek Destek Şampiyonları : Taric, Sona, Soraka, Nunu, Zilean, Karma, Lulu, Kayle, Nidalee,Leona

Tavsiye edilen destek eşyaları : Peri Tılsımı, Felsefe Taşı, Altın Kalp, Shurelya’nın Rüyası, Zeke’ın Ulağı, bol bol totem, karşı takımın totemlerini görebilmek için Kahinin Karışımı, Ordu Kalkanı, Ruh Gömleği, Demir Solari’nin Broşu gibi...

Önemli Not: Oyun esnasında minyon veya rakip şampiyonları katletmemeye özen göstermelidirler!!!

Mehmet G.
18 Mayıs 2015 09:26

Malesef Tr Serverinda Ward Koyan Sup Bulunmuyor :)