alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
385
Rün Birleştirici ve A1/A2 Rünler
Berkay B.
19 Aralık 2014 20:00

Rün Birleştirici ve A1/A2 Rünler

Özet Geç: 5.1 yaması ile birlikte rün deneyimini basitleştirecek adımlar atacağız. Artış rünleri ile ikincil Aşama 1 ve Aşama 2 rünlerini mağazadan kaldırıp, kalan rünlerin bedelini düşürerek standart hale getireceğiz. Ayrıca, Rün Birleştirici de istemciden kalkıyor. Bedel değişiklikleri geriye dönük olmayacak ve kimsenin hesabından rün çıkartılmayacak.

5.1 yamasıyla birlikte yeni oyuncular için rün deneyimini derleyip toplama amacıyla yapılacak bazı değişiklikler hakkında sizlere önceden haber vermek istedik. Bu değişiklikler, rün sistemi genelinde düşünmekte olduğumuz uzun vadeli planların bir parçası değil (çalışmalarımız devam ediyor o konuda!) ve 30. seviye oyuncuların büyük bir kısmını etkilemeyecek. Özellikle yeni oyuncular için rün işini daha sorunsuz hale getirmeye odaklı, küçük çaplı bir düzeltme sadece.

İlk olarak, mağazadaki satın alınabilir Aşama 1 ve Aşama 2 rün sayısını azaltıyoruz. Bu rünlerin, 30. seviye rün deneyimi için bir hazırlık basamağı olması hedefleniyordu. Ancak, Aşama 3 rün listesini olduğu gibi kopyalamak, oyuncuların oldukça hızlı bir şekilde A3 rünlerine geçtiği göz önüne alınınca, bir miktar aşırı kaçıyor. Özellikle de artış veya ikincil (YG damgaları, Zırh nişanları, Kritik NE VARSA vb.) rünlerin doğru kullanımı gibi gelişmiş seviye kararların, oyuncular LoL'ün temel bilgilerini iyice öğrenip, ustalaşana kadar bekleyebileceğini düşünüyoruz. Bunu dikkate alarak artış ve ikincil A1/A2 rünleri mağazadan kaldırıyoruz. Böylece satın alınabilir A1/A2 rün sayısı 88'den, 24'e düşüyor. Bu sadece mağaza için yapılan bir değişiklik, yani kimsenin hesabından rün çıkartılmayacak.

Bu değişikliklere uygun olarak geriye kalan A1/A2 rünlerin mağaza bedelini, daha düşük ve standartlaşmış bir ücretlendirmeye göre ayarladık. Rün başına mevcut bedele bağlı olarak A1/A2 rünlerinin bedeli %55 ila %90+ arasında düşmüş olacak. Bu bedel değişiklikleri de yalnızca mağaza ile sınırlı ve geriye dönük işlemeyecek.

Son olarak, Rün Birleştirici'yi kaldırıyoruz. Anımsamayanlar için hatırlatalım; Rün Birleştirici, Rünler profil sekmesinden ulaşılabilen ve oyuncuların mevcut rünleri birleştirip, yeni bir rün oluşturmasına imkân veren bir araç. Başlangıçta bir ilerleme aracı olarak ve oyuncuların düşük aşamalı rünleri geri dönüştürebileceği bir sistem olarak tasarlanmıştı ama nihayetinde düşük seviye oyuncular için kafa karıştırmaya yarayan ve paylaşılan ya da ele geçirilen hesaplarda kurnazlık için kullanılan bir araca dönüştü. Bu yüzden kendisini emekliye ayırıyoruz. Şansını zorlamayı seven tiplerdenseniz veya kullanılmayan rünlerden kurtulmak istiyorsanız, 5.1 yaması çıkana kadar Rün Birleştirici'yi kullanmayı unutmayın.

Değişikliklerin tam listesini aşağıda bulabilirsiniz (değişime tabi olabilir):

 • Rün Birleştirici kaldırıldı
  • Oyuncular, Rün Birleştirici'yi rün limitleri dolunca (700) fazla rünleri kaldırmada çok nadiren kullanmaktaydı. İleride bu durumla karşılaşırsanız, lütfen yardım için Oyuncu Destek ekibine ulaşın.
 • Kalan A1 / A2 rünlerde bedel indirimi / standartlaştırma (geriye dönük değildir)
  • Aşama 1
   • Yeni bedeller: Cevher başına 15 IP, Damga / Mühür / Nişan başına 5 IP
   • Önceki bedeller: Cevher başına 80 - 165 IP, Damga / Mühür / Nişan başına 15 - 65 IP
  • Aşama 2
   • Yeni bedeller: Cevher başına 100 IP, Damga / Mühür / Nişan başına 35 IP
   • Önceki bedeller: Cevher başına 410 - 820 IP, Damga / Mühür / Nişan başına 80 - 330 IP
 • Kalan A1 / A2 rünler (sabit bedel)
  • Damgalar - Saldırı Gücü, Saldırı Hızı, Zırh Delme, Büyü Nüfuzu
  • Mühürler - Zırh, Büyü Direnci, Can, Can Yenilenmesi
  • Nişanlar - Yetenek Gücü, Bekleme Süresinde Azalma, Büyü Nüfuzu, Mana Yenilenmesi, Büyü Direnci
  • Cevherler - Yetenek Gücü, Bekleme Süresinde Azalma, Büyü Nüfuzu, Zırh, Büyü Direnci, Can, Saldırı Gücü, Saldırı Hızı, Zırh Delme, Can Çalma, Hareket Hızı
 • Aşağıdaki A1 / A2 rünler mağazadan kaldırıldı (daha önceden sahip olanların rünleri duracak)
  • Tüm artış rünleri
  • Damgalar - Yetenek Gücü, Zırh, Bekleme Süresinde Azalma, Kritik Vuruş İhtimali, Kritik Hasar, Can, Karma Nüfuz, Büyü Direnci, Mana, Mana Yenilenmesi
  • Mühürler - Yetenek Gücü, Saldırı Gücü, Saldırı Hızı, Bekleme Süresinde Azalma, Kritik Vuruş İhtimali, Kritik Hasar, Mana, Mana Yenilenmesi, Can Yüzdesi
  • Nişanlar – Zırh, Saldırı Gücü, Saldırı Hızı, Kritik Vuruş İhtimali, Kritik Hasar, Can, Can Yenilenmesi, Mana
  • Cevherler - Kritik Vuruş İhtimali, Kritik Hasar, Can Yenilenmesi, Karma Nüfuz, Mana, Mana Yenilenmesi, Can Yüzdesi

Ulaş Kaan A.
20 Aralık 2014 11:32
KESİNLİKLE ÇOK YARARLI. RÜN İŞLERİ YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ÇOK KARIŞIK.