alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
210
[S5] Nunu TOP Rehber
Sergen B.
6 Kasım 2015 16:45

Pasif- Öngörü: 5 normal saldırıdan sonra kullandığınız ilk büyü mana harcamaz.
Q- Tüket: Orman yaratıkları ve ya minyonları ısırarak iyileşme ve hareket hızı sağlar. 
W- Kaynar Kan:Kendisinin ve takım arkadaşının saldırı ve hareket hızını arttırır.
E- Buz Patlaması: Rakibe bir buz topu göndererek hasar verir. Aynı zamanda saldırı ve hareket hızını azaltır.
R- Mutlak Sıfır:Nunu 3 saniye odaklandıktan sonra patlar ve büyük bir alanda büyü hasarı verir. Odaklanmanın süresine bağlı olarak hasarı artar.Artıları:
+ Lane'de E skilli ile sürekli rakibi dürttüğümüzden farm yaptırmıyoruz.
+ 5 normal vuruştan sonra kullandığımız ilk skill mana yemiyor. Daha çok skill, daha çok dürtme 
+ Q yeteneğimiz ile lane'den düşmüyoruz. 3-4 tane minyon yedikten sonra canımız fulleniyor. Bir üstteki + ile birleştiğinde sadece item almak için base atmak zorunda kalıyorsunuz 
+ Ganglardan çok rahat kaçıyor. Minyon ye, W bas, E ile rakibe slow at, el salla 
+ Çok hızlı minyon kesemediğinizden lane'yi itemiyorsunuz. Gang yediğinde kaçma şansınız artıyor. Bir çok oyunumda karşı minyonları kendi kulemin biraz ilerisinde kilitliyorum. Rakip, farm yapmaya geleceği zaman dürtüyorum. Yaklaştığına pişman oluyor.
+ ADC'mizi vereceğimiz W buff ı ile coşturuyoruz. Karşı ADC'ye E atıp, bitkinlik yemiş kadar beter olmasını sağlıyoruz.
+ Dragon ve baron kesme konusunda çok iyi. Sadece 1 haftadır oynuyorum ve defalarca baron ve ejder çaldım.
+ Çok iyi bir tank. 
+ Solo'da çoğu şampiyonun CT'si. Ve sizin CT yeme olasılığınız düşük.
+ Early güçlü. Mid ve Late dengeli
+ Bottaki arkadaşlara 2. çalıya totem atmalarını, jungle daki arkadaşa da desteğe gelmesini söyleyin. Kill ve ejder %100 garantili.Eksileri:
- Picklediğinizde küfür yeme olasılığınız %90.
- Ultiniz herhangi bir stunda bozuluyor. Bu yüzden ne zaman patlatmanız gerektiğini iyi ayarlamalısınız. 
- Solo'da Riven gibi bir şampiyon varsa zorlanabilirsiniz. Çok seri stun atabilen şampiyonlar sizin ultinizin işe yaramaz olmasını sağlıyor. Tabi dikkatli olup, stunların bitmesinden hemen sonra ulti atarsanız rakibi havaya uçurabilirsiniz. 
- Ultiyi saymazsak sadece E ile hasar verebiliyoruz.
- Farmı yavaş temizliyor.
Taktikler:


Çok nadir görülen şampiyonlardan birisi olduğu için karşınıza gelen çoğu kişi nasıl CT'leyeceği konusunda pek fikir sahibi değil. First pick Nunu alsanız dahi kimse sizin solo gideceğinizi tahmin etmeyeceği için CT'lenme olasılığınız çok düşük olacak. Karşınıza gelen çoğu solo şampiyonu sizin için çantada keklik.

Minyonlar gelir gelmez 5 normal vuruş, ardından E ile sürekli rakibi dürtün. Skill i kullandıktan sonra CD olana kadar biraz uzaklaşmanız gerekecek. Riven gibi uçup kaçan bir şampiyon varsa, slow biter bitmez saldıracaktır. E attıktan sonra gülme komutunu kullanın. Bu rakibin sinirlerini acayip bozuyor. Hele Nunu Bot kullanıyorsanız fena halde sövmeye başlıyor 6 levele kadar dürte dürte, rakibi farmdan uzak tutarak takılın. Genellikle yarıdan az hp oluyorlar. Hemen E+Ulti ile işini bitirin. Sıçrası, kaçma ve stunlama skillerini hesaba katarak ultinizi erkenden patlatabilirsiniz. 

TF'lerce ADC'mize sürekli W basmamız lazım. Aynı zamanda karşı ADC'ye E atmamız gerekiyor. TF'lerde 2-0 önde başlamanızı sağlar.
İtemler:

Tanky gideceğiz arkadaşlar. Mutlaka almamız gereken bazı eşyalar var.
Oyuna doran yüzüğü ile başlamanız gerekiyor. 
İlk önce Asırlık sopa tamamlamamız gerekiyor. Asırlık sopa tamamlarken mutlaka infilak değneği ile başlayın. 
Karşıda AD varsa 2. tamamlamamız gereken eşya mutlaka Donmuş Yürek olmalı. Eğer karşıda AP varsa 2. tamamlamanız gereken eşya mutlaka Ruh Gömleği olmalı.
3. çıkacağınız eşya çok değişken. Rakip takıma göre genellikle seçerim. Karşı takımın AP direnci çoksa Hiçlik Değneği, karşı takım AD ağırlıklı gidiyorsa Çivili Zırh, 2. itemim Donmuş Yürek ise Ruh Gömleği, Ruh gömleği ise Donmuş yürek... Gibi değişebilir. 
Bunlar dışında karşı takım ve kendi takımıza göre alabileceğiniz ve işinize yarayacak diğer eşyalar; Rylai'nin Kristal Asası, Banshee'nin Duvağı, Cehennem Asası... şeklindedir. 

Sergen B.
14 Kasım 2015 14:51

Oyuna Yeni Başladıysanız Nunu,Garen,Ashe Gibi Herolar Sizin İçin Güzel Bir Başlangıç Olucaktır

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 22:47
Nunu ile güzel combo yapiliyor.