alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
203
Şampiyon Çeşitlerini Tanıyalım- TANK
Sergen B.
6 Kasım 2015 15:47
TANK

Tank karakterler adı üstünde tank gibi olmalıdırlar.  Tank karakterler genellikle tek başına üst koridora giderler.Görevleri takım savaşlarında ilk hamleyi yapmak ve dikkatleri üstüne çekip, arkalarındaki takım arkadaşlarını özellikle takımın “taşıyıcısını” korumaktır. Oyun boyunca Saldırı gücüne karşı korunma için Zırh , Büyü gücüne karşı korunma için büyü direnci eşyaları almalıdırlar. 
Bazı Örnek Tank Şampiyonlar: Alistar, Amumu, Galio, Leona, Maokai, Nautilus, Shen, Volibear, Garen, Nasus, Malphite, Skarner, Chogath

Bu karakterlerin haricinde tank olabilen ama aynı zamanda saldırı gücüne de sahip şampiyonlar da vardır. Bu şampiyonlar yapacakları eşya kombinasyonlarına göre daha fazla tank yada daha fazla saldırı gücüne sahip olabilirler.

Blitzcrank, Chogath, Darius, Dr.Mundo, Jarvan, Riven, Olaf, Renekton, Trundle, Warwick Wukong

Tavsiye edilen tank eşyaları : Doran’ın Kalkanı, Warmog’un Zırhı, Koruyucu Melek, Günateşi Pelerini, Doğal Afet, Donmuş Yürek, Banshee’nin Duvağı, Çivili Zırh, Atma’nın Mızrağı gibi… 

Önemli Not: Tank eşyalarını seçerken dikkat edilmesi gereken şey, karşı takımın hangi türde hasar verdiğidir. Yani daha iyi açıklamak gerekirse eğer karşı takım daha fazla büyü gücüne sahipse, eşyalarınızı büyü direncine yönelik; eğer karşı takımda saldırı gücü yüksek ise eşyalarınızı saldırı gücünden etkilenmemek için zırha yönelik almalısınız.

GÜLSÜM D.
1 Şubat 2016 00:02
Tank değilde yarı tank çıkmak daha mantıklı bence hem damage verip hem de tank olmak daha iyi.