alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
195
SGT (Nişancı) ADC Klavuzu
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 18:19

Arkadaşlar şimdi sizlere bir Saldırı Gücü Taşıyıcısının nasıl olduğunu, özelliklerini ve nasıl oynanabileceğini anlatacağım.
-ÖZELLİKLER-
Saldırı gücü taşıyıcıları en önemli özelliği çok fazla hasar vermesidir. Ama bir dezavantajı var aynı zamanda kırılgandır. Yani fazla hasar vermesinin cezasını kırılganlığıyla çekiyor  Bu yüzden yanında Supportu yani Destek oyuncusu vardır. 
-Destek Oyuncusunun Önemi-
Bir taşıyıcı bence yanında desteği olmadan hiçtir. Destek oyuncusu onun yerine hasarı üstüne çeker ya da taşıyıcının yediği hasarı bastığı canla yok eder. Taşıyıcı kırılgandır ve bir gank(baskın)da hemen eriyebilir bu yüzden supportunuz baskın yerlerini ward(totem)lamalıdır. 
-FARM(MİNYON KESMEK)-
Bir taşıyıcının en ihtiyacı olan şey farmdır. Farm sız bir taşıyıcı kill i de yoksa o oyundaki en güçsüz adamdır(support hariç). Farm çok gereklidir çünkü taşıyıcının para kaynağı farmdır. Taşıyıcı farm yapamazsa para kasamaz ve sonucunda eşya alamaz. Eşya alamayan bir taşıyıcı oyunda etkili olamaz. Eğer farmınız az ama kill iniz varsa kill eşittir 20 farm dır yani ona göre farmınızı koruyun  
-EŞYALAR-
Bir taşıyıcıya başlangıç olarak herkes çoğunlukla doran kılıcı ile başlar ama koridorda uzun durmak istiyor ve ben minyonuma bakıcam minyon kesicem diyorsanız uzun kılıç ve 2 kırmızı can iksiri ile de başlayabilirsiniz(çok kullanılmaz ama aklınızda olsun). İlk geri dönüşünüzde sürat çizmesi almayı unutmayın. Ayakkabı olarak savaş çizmesi çıkın.
Bir taşıyıcıya özelliklerine bakar ilk eşya olarak genellikle kanasusamış ya da ebedi kılıçtır.
Mesela Ashe pasifinden dolayı kritikçi bir taşıyıcı olduğu için ebedi kılıç kasmalıdır. Mesela Caitlyn ebedi kılıç çıkar ama farm yapmak istiyorsanız kanasusamış ta kasabilirsiniz. 
Sonrasında karşı takım çok tanky bir takımsa 2. item olarak son fısıltı kasabilirsiniz. 
Ben genellikle ilk itemimi çıktıktan sonra hayalet dansçının alt itemi coşku sonra 2. item (kanasusamış ya da ebedi kılıç(ilk item ikisinden biri 2. itemde ikisinden biri yani şampiyona göre 1. ve 2. item değişiyor)parantezdekine göre çıkıyorum. 3. item olarak hayalet dansçıyı bitiriyorum ve son fısıltı çıkıyorum ama dediğim gibi eğer karşı takım tankyise son fısıltı 2. itemim oluyor. Son eşya olarak koruyucu melek yada donmuş balyoz çıkıyorum.
-RÜNLER-
Saldırı Gücü Taşıyıcısında genellikle kullandığım rünler fazla hasara yönelik ama koridorda uzun durmak istiyorsanız can çalma rünleride kullanabilirsiniz. 
Yüksek Hasar (kullanışlı)
+0.95 Saldırı Gücü Gelişmiş Saldırı Gücü Damgası x9

+1.41 Zırh Gelişmiş Zırh Mührü x9

+1.34 Büyü Direnci Gelişmiş Büyü Direnci Nişanı x9

+2.25 Saldırı Gücü Gelişmiş Saldırı Gücü Cevheri x3

Can Çalma(Life Steal)

+0.95 Saldırı Gücü Gelişmiş Saldırı Gücü Damgası x9

+1.41 Zırh Gelişmiş Zırh Mührü x9

+1.34 Büyü Direnci Gelişmiş Büyü Direnci Nişanı x9

+2% Can Çalma Gelişmiş Can Çalma Cevheri x3

SGT Şampiyonlar

Ashe
Caitlyn
Graves Corki
Lucian
Quinn
Miss Fortune
Draven
Varus
Vayne 
Tristana 
Ezreal 
Kog'Maw 
Teemo 
Twitch 
Urgot
Sivir 
Jinx
Kalista
Bazı şampiyonlar kritik vuruşçudur mesela Ashe, Caitlyn. Pasifleri onları kritikçi yapar. Ama mesela yüksek hasar veren Draven can çalarak üstünlüğü elinde tutar. 

JİNX
Delifişek Jinx karşımızda. Arkadaşlar Jinx Daha çok KRİTİK Hasar üzerine yapılmış bir nişancıdır. Q yeteneği Kılçık, Roketatar ile daha fazla hasar verir ama daha biraz daha yavaştır. Ebedi kılıç sayesinde Roketatar ile yüksek hasar verebilirsiniz. Makineli ile hem hızlı hasar verip Ebedi kılıç ile de kritik hasarı arttırabilirsiniz. W yeteneği Cızzt ile rakibinizi yavaşlatıp ya da E yeteneği Patlangaç ile rakibinizi yere mıhlayıp Makineli yada Roketatar la rakibiniz yokedebilirsiniz. R yeteneği Manyak Güçlü Roket ile de skoru garantileyebilirsiniz.
Rün olarak Jinx e Yüksek Hasar rünlerini alabilirsiniz.
Kabiliyet olarak 21-9-0 AD Kabiliyet girebilirsiniz.
İtem olarak Jinx'e Savaşçı Çizmesi, Ebedi Kılıç, Hayalet Dansçı, Kanasusamış ya da Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Son fısıltıve son item olarak da Koruyucu Melek çıkabilirsiniz 
Draven
Arkadaşlar Draven ligine hoşgeldiniz  Draven hakkında item build ve ana şeyleri söyleyeceğim. Öncelikle Draven ın q suna dikkat edin, pasifini kasın, farmlara hep q ile vurun ve yeterince yakalamaya çalışın tf lere girerken heyecandan q açmayı unutmayın :)Dravenın en sevdiğim yanlarından biri kaçma potansiyeli. Rahatca w ya da e atarak adamlardan kaçabilirsiniz. İlk olarak Q yeteneğini geliştirin. Early gamede bile hasarınız çok yüksek olacaktır. Sonra W geliştirebilirsiniz. Aaa w'mü diyebilirsiniz belki de hepiniz e yi geliştiriyorsunuzdur. E kötü demiyorum ama şöyle bir şey var, W sü hem saldırı hızı veriyor hem de hareket hızı veriyor ve ganklardan kaçabilmenizi ya da adamların kaçmasını engelleyebilirsiniz. Son olarakta tabii ki e yi geliştiriyoruz. İtem Build olarak Draven'a ilk olarakKanasusamış, Hayalet Dansçı ya da onun alt itemi Coşku, Ebedi Kılıç, Son fısıltı, defans için Koruyucu Melek ya da Donmuş Balyoz çıkabilirsiniz ve son olarakta botu unutmuyoruz. Botu ilk item olarak alıyoruz tabii. Ben genellikle Kanasusamışın A.M.K. dan sonra çıkıyorum.
Arkadaşlar o değerli dakikalarınız benim için ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Eğer sorularınız olursa biraz geç yanıtlayabilirim. İnşallah size yararı olmuştur. Karakter ismi sorup tavsiye istiyorsanız elimden geldiği kadarıyla yardım edicem. 
İYİ OYUNLAR 

Cevap bulunamadı.