alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
308
SİON'A GÜNCELLEME GELDİ
Sergen B.
11 Mart 2015 19:00


Riot Games, 4 bölümlük Yeniden Doğuş serisini Sion'un güncellenmiş halini duyurarak sonlandırdı. Hem de öyle bir güncelleme geldi ki Sion'a, artık o "troll şampiyonu" olarak adlandırılan günleri geride kaldı!

"Can almak zor değildir, ama Sion bu işi mükemmelleştirmişti. Taburlarca askeri ölümün pençesinden çıkarıp, Noxus’un düşmanlarının sık saflarını hallaç pamuğu gibi atarak, o zamanlar henüz gelişmekte olan şehir devletinin, tüm düşmanlarının önüne geçmesini sağlamıştı. Ama en güçlüler bile bir gün yenilir. Sion’un ölümü Noxus halkını sarsmıştı ama, aynı zamanda Demacia’nın kuvvetlerini başsız bırakarak onları güvene almıştı.


Ancak Sion’un öyküsü, ölümüyle sona eremedi. Noxus’luların kahramana duydukları hayranlığı kendi çıkarına kullanmak isteyen Başkomutan, şehrin en yiğit savaşçısını ölüler diyarından döndürmeyi kafasına takmıştı. Fakat kaybedilen bir canı geri getirmenin, can almak kadar basit olmadığını acı bir şekilde öğrenecekti. Sion ölüler diyarından dönmüştü ama, bir insan olarak değil. Zekâsı ve savaş becerisi yitmiş, basit bir ölüm makinesine dönüşüp önüne çıkanı dost-düşman demeden öldürmeye başlamıştı. Bu silahı kontrol edemeyen Noxus’lular, eski kahramanlarını hapsedip kilit altına aldılar. Aradan yüzyıllar geçti. Sonunda, eskisinden de hırslı yeni bir Başkomutan, eski kahramanı yeniden ve tamamen canlandırmayı kafasına koyup, Sion’un mezarına gitti.


Sion için artık ölüm bir engel değil. Her düştüğünde, komutanları parçalarını birleştirip bir zamanlar çok hayranlık duyulan bir insan olan bu yaratığı yeniden canlandırıyorlar. Ancak lime lime bedeninin içinde, bir zamanlar sahip olduğu benlik duygusunu umutsuzca arayan bir ruh var ve bu benlik duygusu en çok savaş zamanlarında kendini gösterdiği için, o da kendini savaşın ortasına atıyor."

Yeteneklerinin oyun içi görüntüleri.

PASİF: ÖLÜMÜN GÖRKEMİ

"Sion savaşta katledilirse kendini yeniden canlandırır ama can değeri yeniden canlandığı süre esnasında hızla azalır. Bu halde hareket edip saldırabilir; can çalma niteliği ve saldırı gücü önemli oranda artar, saldırıları aşırı hızlıdır. Bütün yeteneklerinin yerine Ölüm Dalgası gelir, bu yetenek ona ani ama kısa süreli bir hareket hızı artışı kazandırır. Canı tamamen tükendiğinde, Sion ölür."

Q:KIRIP GEÇİR

"Sion ayaklarını sağlamca yere basıp kendini yere sabitler ve bir süre odaklandıktan sonra baltasını önünde kalan geniş bir alanda savurur. Kırıp Geçir’in odaklanma süresi uzadıkça hasarı da atlar ve yükü en az yarısına kadar dolduktan sonra kullanıldığında, isabet ettiği tüm rakipleri havaya savurur."

W: RUH ERİTEN

"Pasif: Sion bir birim öldürdüğünde, ilave azami can kazanır.
Aktif: Sion etrafında kanlı bir kalkan yaratır. Kalkan, var olduğu süre boyunca bozulmazsa patlar ve çevredeki tüm rakiplere büyü hasarı verir. Sion yeteneği erkenden etkinleştirerek, kalkanı kendisi de patlatabilir."

E: İNFAZCININ KÜKREMESİ

"Sion hedeflenen yöne doğru haykırarak, isabet ettirdiği ilk rakibi yavaşlatır, ona hasar verir ve zırhını azaltır. İnfazcının Kükremesi bir rakip minyona ya da orman yaratığına rastlarsa, yaratığı ya da minyonu bir hayli geri savurur. Savrulan minyon ya da canavar çarptığı tüm diğer rakip birimlerine hasar verir ve onları yavaşlatır.

R: DURDURULAMAZ HÜCUM

"Sion hedef yöne doğru taarruza geçer. Hareket ettikçe hızlanır ve koşarken karşısına çıkan rakip minyonları ezer. İsterse taarruzunu erken bitirebilir. Bu durumda, durdurulduğu noktada yere vurur ve çevresindeki tüm rakiplere alan etkili hasar verir. Aksi takdirde çok uzun bir mesafe boyunca koşar ve sadece rakip bir şampiyona ya da duvara çarptığında veya koşma süresinin sonuna geldiğinde durur. Sion rakip bir şampiyona çarparsa onu havaya savurur ve alan etkili hasar verir. Duvara çarparsa kısa süreliğine sersemler ve çevresindeki alana hasar verir."

Sion'un yenilenen yeteneklerinin oyun içinde nasıl işlediğini şu videoda görebilirsiniz;

Ayrıca oyun içi görünümünden birkaç ekran görüntüsü;

Eski Sion vs Yeni Sion

Yeni haliyle Sion, eski haliyle ne kadar az oynanıyor ise bu haliyle o kadar fazla oynayacak gibi gözüküyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sergen B.
2 Nisan 2015 14:51
Yeni Sion Harika Ya