alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
422
Sohbet Komutları
Sergen B.
28 Mart 2015 12:54

Sohbet Komutları

League of Legends'da başarının sırrı, takım çalışmasıdır. Sihirdar arkadaşlarınla iletişim kurmak için bu sohbet komutlarını kullan.

Oyuncu Etkileşimi

Sohbet Açılıyor

Enter tuşuna basmak, sohbet penceresini açar. Bu pencereye yazdığın mesajlar, oyundaki diğer sihirdarlara gider. Takıma Gönder'e tıklarsan, yazdıklarını sadece takım arkadaşların görür, rakipler görmez. Herkese Gönder'e tıklarsan, Seçeneklerden Herkese Açık sohbeti seçmiş olan herkes mesajını görür. Oyun, Enter'a yine bastığında mesajını sadece takımının göreceği şekilde ayarlanmıştır. Sohbet penceresi boşsa, Enter'a basarak kapatabilirsin.

Özel mesajlar

Özel mesaj ya da fısıltı, tek bir sihirdarın göreceği bir mesajdır. Önce/whisper ya da /w, ardından gideceği sihirdarın adını, son olarak da yollamak istediğin mesajı yazıp gönder.

/whisper SteveMcQueen dokuz kuyruklu tilki, tembel yordle'ın üzerinden atladı.

Sohbet konsoluna /reply veya /r yazmak, sana son fısıldayan son sihirdara otomatik olarak ileti yollamanı sağlar. Bir sihirdarın senden özel iletiler alması için arkadaş listende bulunması gerekir.

Oyuncuları susturmak veya yok saymak

Bazen, bir sihirdarın gönderdiği mesajları görmek istemeyebilirsin. Onu susturmak için Tab tuşuna basarak skor tablosunu aç ve sihirdarın adının yanındaki susturma düğmesine bas.

Veya, /mute yazdıktan sonra uygunsuz davranan oyuncunun sihirdar adını gir. Bu işlemi tekrarlamak, oyuncunun mesajlarının tekrar görünür olmasını sağlar.

Cevap bulunamadı.