alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
249
Support Jarvan IV
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 18:46

Hiç düşündünüz mü?

Malphite bile support olabiliyor ama çoğu heronun support yönünde eksik kaldığı doğru fakat...
 

JARVAN'IN FAZLASI VARRRRE VE Q SKİLLERİ LEONA'YA BENZİYOR.MİDDE YASUO VARSA DADINDAN YİNMİYOR ^^. 

Şimdi anlatıma geçelim

Oyuna başlama / Rünler ve kabiliyetler.

Rün dizimi 9 (KIRMIZI) Ad + veren damga , 9 zırh mührü (sarı) , 9 büyü direnci nişanı (mavi) ve 3 zırh delme + cevheri

Kabiliyetler ise bir jungle olmadığımız için 9/21/0 diziliminde olmalı yani *******http://i.hizliresim.com/78ZMdm.png******** (http://hizliresim.com/78ZMdm)

Oynanış / skiller , öncelikler ve itemlar

Bir j4 playeri olmasanız bile artık öğrenmiş olmanız gerek 2 3 oyun atmalısınız combolar için. ilk olarak q açılmalı (jungle için e fakat) nedenine gelince Adc first blood almak için oynayabilir ve siz q atıp first hit yaparsanız bu dmg o kişiye yeter de artar bile q nuzun pasifi zırh delmedir ve pasifinizde first hitde yüksek vuruş yapmakta ^^ rünlerinizde de var zırh delmeniz tabii. E daha ne olsun garanti öldü o ama illa da e açıcam derseniz e skillide işe yarar çünkü saldırı hızı ve hareket hızı veriyor.

İlk q skilli geliştirilmelidir ve baseden çıkarken alınacak item yadigar kalkandır. İlk iteminiz bu item olmalı ardından ofansif için hydra defansif için ise dev kemeri - Randuin çıkabilirsiniz.Bu takımınız ve adcniz için yararlı olacaktır. 

Sonraki geliştirilecek skill w dur. Kule vuruşlarını vs. önler ki bu da işinize yarar ve slowuda yeterlidir.3. item kesinlikle ve kesinlikle Günateşi dir. Dmg var ve tankınız ^^^^^^^^^diyorum sadece... 

En son e geliştirerek ninja tabisi , ruh gömleği , marmortiliusun ağzı , warmogun zırhı veya karşıya göre herhangi bir tanky item çıkılmalıdır.

COMBOLAR !!!!!11! 

En önemli şeydir bu hayatı kurtarır.

Herkesin bildiği e q combosu kill aldırır veya hayat kurtarır yada seni kaçırır bunu iyi ve akllıca kullan

kaçacaksan ve toplularsa ulti atarsın e q yla çıkar flash atarsın. bu seni kurtarır ama yakalıyacaksan en güzel combodur

E - Q - havaya uçar // W SLOW // Ulti - Hydra (kill salacaksanız hydrayı dikkatli basın) bu kombo garantili 3 k canlı voliyi bile öldürmenize yardımcı olur .
Combolar basit ve kullanışlı fakat zamanlama önemli hızlı olun adamlar şaşırsın bi anda yapın neye uğradıklarını anlamasınlar bile. 
Benim yapabileceğim bu kadar gerisi sizin zeka seviyenize ve becerilerinize bağlı. Ardı ardına 5 win aldım J4 support la güvenilir bi lane de güvenilir bi hero isterseniz support jarvan size göre. İyi oyunlar sihirdarlar.

Harun Ü.
6 Mayıs 2015 13:41

Bir Support oyuncusu olarak dediklerinize hak veriyorum.J4 zırh azaltma,havaya fırlatma (q),yavaşlatma,kalkan (w),saldırı hızı (e) olarak sup oynayabileceğimiz bir şampiyon.Ancak sup olarak oynarken J4 çok büyük hasar potansiyeli kaybedecektir,kaybetmek zorundadır.Ancak takım kararıyla yapılabilecek ve çok ilginç bir taktik bence.Sonuçta CC etkilerine sahip,tank ağırlıklı kasılarak ve düzgün kombo kullanımıyla yanındaki ADC'yi lane de çok rahat ettirebilecek bir şampiyon.Dereceli maçlarda denenmesi gereken bir build bence.