alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
310
Support Nedir ?
Mehmet Fatih A.
18 Aralık 2014 17:41
upport Nedir?

En basit açıklama ile Ad-Carry için destek karakteridir.Genel olarak heal, CC (stun-slow-fear vb.) ve absorb (damage emme diyelim) kullanan ve paylaşabilen şampiyonlardan oluşur.Farm düzeyi minimumdur ve kasti olarak kill almaz.

Rün Seçimi
Rün biraz oyun tarzınıza bakıyor.-Direk renk olarak söyleyim kolay olsun- Kırmızı için +0.91 zırh , Sarı için +0.41 mana yenilemesi , Mavi için 18 levelda +2.7 büyü direnci , Cevherler için , her 10 saniyede +1 gold.

Mana kontrolünüzü geliştirdiğinizde sarı rünleri ,zırh a çevirebilirsiniz.Oyunun başında size ciddi avantaj vericektir.

Hangi Şampiyondan Support Olur?

Hemen hemen CC , heal ve absorb sahibi şampiyonların çoğu (hepsi değil çoğu) support olabilir.

Başlangıç Düzeyi Support Şampiyonları
Soraka
Alistar
Sona 
Taric
Janna
Nunu

İleri Düzey Support Şampiyonları

Shen
Leona
Blitzcrack
Lux
Nautilus
Kayle
Lulu

Büyü Seçimi

Özel bir istek gelmediği sürece Sıçra&Bitkinlik olarak oynanır bazı Ad-Carryler Şifa isteyebilir ayrıca , triple heal soraka sevenler genelde Şifa kullanır.

Neden Kill ya da Farm Yapılmaz?

Bildiğiniz üzere takımı taşıyan genellikle Ad-Carry olur bu nedenle Ad-Carry nin alıcağı 1 gold bile önemli oluyor.Support , farm a karışırsa gold bölünür ve o lane için durum pek iyi gitmez.Yapıcağınız yarım farmda kimseye yaramaz.
Atalay E.
18 Aralık 2014 17:51
Alıntı yapmadıysan güzel rehber olmuş
alper b.
18 Aralık 2014 17:56
alıntı yapmayı su forumda abi