alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
295
Syndra'yla oynanış
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 18:42

Çoğunuzun bildiği gibi oldukça zor bi hero. 1 saliselik gecikmeniz kill alamamanıza ya da ölmenize neden olabilir. Ama gecikmesiz oynarsanız oyundaki nerdeyse her heroyu alabilirsiniz. Mesela fiora yaklaştırmadan öldürebilirsiniz fizz'i de öyle. Ne fizz mi? Diyenleriniz olucak elbet ama fizz yakın dövüşcü bi hero. Skillerinin range var ama Q-E combosunu yaparsanız. Hem kaçabilirsiniz hemde canını oldukça indirebilirsiniz. Ama ultinizin zamanını iyi ayarlamanız gerekir. Yoksa havaya atlayıp kaçabilir ultinizden boşu boşuna kill kaçırırsınız. Ben bu heronun pek counterı olduğunu sanmıyorum. Ama ziggs gibi herolara zorlanabillirsiniz. Başlarda mananız çok çabuk bitebilir(doranın yüzüğünü akıllı kullanın hem farm yapıp hemde damage verin). Bu yüzden doranın yüzüğüyle başlayın. 1 mavi 1 kırmızı potla alın. 

Orta oyunda(eğer öndeyseniz) athenin lanetlisiyle devam edin. Bu mana sorununuzu çözer ve karşınızdaki adam ap ise dayanıklılığınızı arttırır. Ad bir karaktersede maceracının pazubendinden yola çıkarak zhonya alabilirsiniz. bu itemi mutlaka almanız gerekir ki gerçekten etkili oynarsanız karşı takım adcnizi bırakıp size bile focuslanabilir. Sihirbaz pabuçlarını aldıktan sonra. Zhonyayı bitirin. Daha sonra hiçlik değneğini alıp yolunuza gidin. 

Oyunun sonralarında rabadonu çıkın. Sonrasında isteğe göre rylinin kristal asası yada koruyucu meleek çıkabilirsiniz. Benim tercihim kristal asadan yana. Böylece buildinizi tamamlıyıp tam bir tehdit haline geldiniz. 

Skilleri mi nasıl geliştirmeliyim?

Syndranın pasifi 5. seviyeye gelmiş yeteneklerinizi güçlendirir. İlk önce q skillinizi 5. seviye yapmalısınız. Bekleme süresinin az olması gerek ve şampiyonlara verilen hasarı %33 artar q skillinizin. Sonra e yi 5.seviyeye getirin. Bu tflerde oyun stillimizi belirlicek çünkü etki alanı artıcak. Ulti ve w son seviyeye getirilicek sonra. Ama bu demek değil ki w skilline hiç vermiceksiniz. Dediğim gibi q-e-w-q-r combonuz garanti killdir. w skillinizin yavaşlatması sayesinde q yu tekrar kullanıp hasar verebiliceksiniz. Ayrıca savaş alanında q skillinizden 2 tane kullanmanız ultinizin hasarını arttırıcaktır.

Peki nasıl skillerimi kullanmalıyım?

Öncelikle her zaman çalılıklarınızda totemler bulunmalı ki e skillinizi gerektiği gibi kullanın gang yemeyin. Çünkü bekleme süresi biraz fazla. q yu kullandıktan sonra 1 e 1 kaldıysanız saniyesinde r yi atıp sersemletmeniz gerekmektedir. Q skillimizin bi özellilği yarattığınız karanlık küreleri 6 saniye içinde başka bir yeteneğinizle kullanabilirsiniz. En fazla 2 tane yaratabiliyosunuz savaş alanına çünkü 3.sünü çıkarana kadar bi tanesi kayboluyor. W skilli ise yarratığınız karanlık küreyi ya da rakip minyonu alıp rakibin kafasına vurabiliyosunuz. Zamanlama çok önemli bunda. q yu tekrar etkili kullanmak için. E skilli ise yarattığınız küreyi ittirerek çarptığı birimlere hasar verir. Küresizde kullanabilirsiniz ancak boşu boşuna bekleme süresine girer bence. 

Ulti yeteneğiniz çok önemli iki şekilde kullanablirsiniz. İlk olarak ezilmişseniz ve bir tfye giriyosanız rakip takımın apcsine yada adcsine 1 tane q açtıktan sonra vurun. Canı yarıya kadar gelicektir eğer adc ise. Apcler bazen asırlık sopa kristal asa gibi itemler çıkabildikleri için iyi karar verin. Ultinizi kullandığınızda e skillini kullanarak karşı takımın hepsini sersemletme şansınız var. Takımınız oldukça öne geçicektir.
Siz öndeyseniz yine de kendinizi koruyun. q-e combosu yaparak w skillinizi kullanarak takımınıza yardımcı olun. bi q atın ve karşı takımın canı en yüksekte olana atın. Yada kaçmakta olan birine atın. Her türlü oyun sizindir. 

Peki 1v1 e kaldım hemde fiora gibi biriyle? (jax-master gibi herolarda olur fark etmez)
q-e-w-q-r yaparak killi alırsınız. Ya da canınız az ise sürekli q-e yaparak kaçın. canını oldukça azalmış olucaktır. 1 q daha acıp öldürün.

Nasıl oynamalıyım? 

Oyunun başlarında farm yapın. Arada q ile rahatsız edebilirsiniz ya da q-e combonuzu hızlıca yapıp w ile yavaşlatıp tekrar q yaparak canını oldukça azaltırsınız. 6 leveldayken tutuştur atıp ulti kullanarak bu comboyla skor bile yazabilirsiniz. Oyunun başına geri dönelim. Farmınızı yapın. Tarif ettiğim gibi itemlerinizi alın. amaç tekli killerle uğraşmanız değil tflere hazırlanmanız. Tabii kill alabilicek gibiyse durmayın alın erken gelişin. Ganglere rahatlıkla gidebilirsiniz. Ormancınızdan daha çok iş bile yaparsınız. 6 leveldayken her türlü lane e gidebilirsiniz ama bunun amacı sadece rahatlatmak olmalı kill için gidip farm kaçırmayın. Öldüremezseniz geri kalabilirsiniz çünkü. Ayrıca gidiceğiniz lane e dikkat edin tek başınıza uğraşabilesiniz. Orta oyunda takım ile gezmeye başlayın. q-e combonuzu lağıyla yerine getirin. Emin olun olmadık yerden skor çıkartısnız takımınıza.

Sihirdar büyülerinde(tercihe göre) bariyer-tutuştur bu sizin savaş alanında daha fazla hasar verip daha etkili olmanıza yarar. Sıçra-bariyer. Bu büyülerde sizin kill verme riskinizi azaltır. 

Not:Sıçra 12. seviyede açılmaktadır.

Rünlere gelicek olursak. Eğer 20 seviyeden düşükseniz 20 e kadar para biriktirin. 20 den sonra 3. aşama rünler açılır ki oyunun en etkili rünleridir. IPlerini boşa harcamayın yani. 20 level üstüyseniz. 

3x Gelişmiş büyü gücü cevheri (4.95 yetenek gücü*3=15)
9x Gelişmiş Büyü nüfuzu damgası (Toplamda 7.80)
9x Büyü direnci nişanı
9x Zırh mührü

Cevap bulunamadı.