alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
293
Thresh Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:22

En iyi destek karakterlerin başında gelen Thresh Hikayesi bu bölümde sizlerle. Thresh kimdir, nasıl öldürülmüştür?, efsaneler ligine nasıl katılmıştır ve bilinmeyen yönleri ile geniş anlamda açıklık getirmeye çalışacağız.

Thresh Kimdir?

Thresh hayata aç zincirleriyle yaşayanların ruhlarını hapseden şeytani bir varlıktır. Onun hayaletsi çehresi karşısında en ufak bir duraksama yaşayanlar için bir daha kaçış yoktur. Ruhları bedenlerinden kopartılır ve Thresh’in hastalıklı, yeşil bir ışık yayan fenerin içine hapsolur. Geriye yalnızca boş cesetler kalır.

thresh lambası

Zincirli gardiyan, kurbanlarına işkence etmekten sadistik bir zevk alır. Gerek yaşamlarında, gerekse onları öldürdükten sonra. Korkunç mücadelesi asla bir son bulmaz ve Thresh her zaman iradesini paramparça etmek üzere daha fazla yaşam sevgisiyle dolu ruhun peşindedir.

Thresh Valoran’da dikkatlice ve planlı hareketlerle ilerler. Her hedefini şahsen seçer ve tüm dikkatini sıradaki ruha verir. Onları yalnız bırakır ve oyuncağı olarak kullanır. Dehşet dolu, çıldrtıcı eğlence anlayışı ile akıl sağlıklarını seviye seviye aşındırır.

Thresh bir ruha göz koyduğunda, ona sahip olana kadar asla durmaz. Yakaladıklarını hayal edilmeyecek kadar berbat bir kaderle buluşturmak adına gölge adalara götürür. Bu Thresh’in tek amacıdır.

Zincirli gardiyanın geçmişine dair bilinen çok az şey vardır. Detayların bir çoğu ninnilerde ve küçük korku hikayelerindedir. Bu hikayeler yüzyıllar önce yaşamış mahkumlarına işkence etmekten büyük keyif duyan sadist bir muhafızdan bahseder.

Sabırlı ve gaddar kurbanlarının bedenini, kendi dehşet verici tasarımlarına göre şekillendirmeden önce zihinlerini paramparça etmek için çeşitli yöntemler kullanırdı. Muhafızın en sevdiği işkence aracı ise zincirlerdi. Zincirlerin tiz gıcırtıları, Thresh’in acı dolu ziyaretlerinin imzasıydı ve kurbanlarına dehşetin gelmekte olduğunun habercisiydi.

Thresh Nasıl Öldürüldü?

Thresh’in karanlık hükümlülüğü karşı konulamaz bir şekilde devam ediyordu. Ta ki bir gün mahkumlar, büyük bir ayaklanma ile özgür kalana dek.

Thresh’in etrafını sardılar ve bir seremoni ya da pişmanlık olmaksızın onu kendi zincirleriyle astılar. Böyle Thresh denen zalim hayaletin ölümsüzlüğü başladı.

Thresh Neden Efsaneler Ligine Katıldı?

Thresh şimdi bu dünyanın yakasını bırakmıyor ve geçtiği yerlerde acı ve umutsuzluk dolu bir geçmişe sebep oluyor. Ancak bu karanlık eylemlerinin ardında sinsi bir amaç yatıyor ve ortalama bir insanın zayıf ruhu bunun için yetersiz. Onun daha güçlü ruhlara ihtiyacı var. Ancak Valoran’ın en ihtişamlı savaşçılarının iradelerini kırdığında ihtiyacı olan şeye sahip olacak. Bu yüzden Efsaneler Ligine katılır.

https://youtu.be/59WhlgfKZHY

Cevap bulunamadı.