alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
266
Thresh Rehber
Sergen B.
6 Kasım 2015 17:53

Merhabalar,oyun içinde hata olduğundan dolayı mainim olan Thresh'i size tanıtacağım.Öncelikle rünler:
9x Zırh Damgası
9x Artan Büyü Direnci Nişanı(Rakipte Yetenek Gücü ile hasar verebilen bir SGT var ise 9x Büyü Direnci Nişanını öneririm.Örn:Corki,Ezreal,Kog'Maw)
9x Zırh Mührü
2x Altın 1x Zırh Cevheri

Kabiliyetlerde 5/11/14 

Saldırıda bekleme süresinde azalma ve zaaf ölçere vermenizi öneriyorum.

Defansta hasar almama can ve can yenilenmesine önem verin.

İşlevselde hareket hızı,ziynet mesafesi ve altın kazanmaya önem verin.

Eşya Dizilimi:

Eski Para+2 Can İksiri+1 Mana İksiri+Totem Uğuru(Ziynet)
Keşiftaşı+Görüş Totemi+Sürat Çizmesi+Can İksiri+Arayıcı Mercek(Ziynet)
Yakut Keşiftaşı+Görüş Totemi+Gezgin Çizmesi+Göçebe Madalyonu+Can İksiri
Ordu Kalkanı+Uluların Tılsımı+Gezgin Çizmesi Efsun:Sığınak(ya da çeviklik)
Demir Solarinin Broşu+Ofansif=Zekenin Sancağı+Defansif=Randuin'in Alameti ya da Banshee'nin Duvağı


Sinerjisi bulunan karakterler:

1.Caitlyn:Rakip Caitlyn'in çalılara koyduğu tuzakalra bastığında ölüm cezası ile çekip sonra derisini yüzüp Caitlyn'in rakibinizi parçalamasını seyredebilir,rakibinize ölüm cezasını tutturduktan sonra Caitlyn'in rakibinizin arkasına tuzak koyması ile beraber skoru garantileyebilir,az canla kaçan rakibede Son Kozunu kullanan Caitlyn sayesinde asist alabilirsiniz.

2.Jinx:Aslında Caitlyn ile tıpa tıp aynı.Rakibiniz Patlangaçlara oturduğunda ölüm cezası atabilir ya da siz ölüm cezası tutturduğunuzda Jinx rakibinizin arkasına patlangaç atabilir,az canla kaçan rakiplere manyak Güçlü Ölüm Roketi ile son vuruşu garantileyebilirsiniz.

3.Vayne:6. Seviyeye kadar pasif oynayıp,Vayne in son vuruş yapmasına olanak sağlayıp,Seviye 6'dan sonra vayne in Son Hazırlığı'na başlamasıyla birlikte rakiplerinize ölüm cezası atıp Vayne'in skor almasını sağlayabiliriniz.

4.Lucian:Thresh, Lucian'ın karısını fenerine hapsettiğinden Thresh ile Lucian düşmandır fakat sinerjileri nerdeyse hiçbir ikilide yoktur.Lucian,Vayne gibi hareketli ama kırılgan rakipleri sevmemesine karşın Thresh bu hareketli SGT lere ölüm cezasını tutturduktan sonra Lucian'ın sergileyeceği ışık tufanı ile asisti garantileyebilisiniz.

5.Tristana:Tristana'nın son seviyelerdeki menzili ve Thresh in 5 saniyede dolan sersemletmesi birleşirse neler olur?İlk seviyelerde Tristana'nın farm yapmasını sağlayın ve rakibi Tristana ile beraber dürtün.Seviye 6'dan sonra arayıcı merceği ormancınızın baskın gelebilceği yere atıp totemleri temizleyin.Ölüm cezasını tutturup ormanıcınıza Karanlık Geçiş(w) yeteneğinizi atıp ormancınızı yanınıza çekin.Bu sırada Tristana Roket Atlayışı ile rakibinizin arkazına geçip ultisi ile rakibinizi iyice çıkmaza sokar ve takımınız skoru garantiler.

6.Kog'Maw:Fazla söze gerek yok.Kog'Maw'ın yeteneklerinin hepsi yetenek atışı olduğundan hasar potansiyeli W yeteneği ve ultisi oluyor bu yüzden bir stuna ihtiyacı var.Bu stun Threshte yeterince var.

7.Draven:Ciddi misiniz?Açıklama mı bekliyorsunuz?Güldürmeyin Allah aşkına.Thresh Q+Draven=Welcome to League Of Draaaaaven.

8.Graves:Thresh Q+E+R + Graves E+W+Q+R=Ace Sadece koridorda fazla ölmemeye çalışın,pasif oynayın,ormancınız geldikçe skor alabilirsiniz.

9.Ezreal:Kog'Maw'ı okuyanlar burda Dejavu yaşayabilir.Fazla söze gerek yok.Ezreal'ın yeteneklerinin hepsi yetenek atışı olduğundan hasar potansiyeli Q yeteneği ve W'su oluyor bu yüzden bir stuna ihtiyacı var.Bu stun Threshte yeterince var.

10.Corki:Ezreal ve Kog'Maw'ı okuyanlar burada Dejavu yaşayabilir.Fazla söze gerek yok.Corki'nin yeteneklerinin hepsi yetenek atışı olduğundan hasar potansiyeli Q yeteneği ve ultisi oluyor bu yüzden bir stuna ihtiyacı var.Bu stun Threshte yeterince var.

11.Miss Fortune:MF bir Hyper Carry olduğundan bir kaçış mekanizması ve Stuna ihtiyacı var.İşte buna thresh lazım dediğinizi duyar gibiyim.

12.Ashe:Ashe,ultisini uzaktan atıp Thresh'in karanlık geçişi ile yanına gelebilir,Thresh ölüm cezasının tutturup derisini yüzdükten sonra W yeteneği ile rakibe PermaSlow atabilir ve skoru garantileyebilir.(Neden uzaktan atıp yanına fenerle geliyor derseniz,Ashe ultisini ne akdar uzaktan vurursa o kadar uzun sersemletiyor)

13.Twitch:Yine bir Hyper Carry.Kaçış mekanizmasına birde Karanlık Geçiş eklendiğinde GG oluyor.Sadece koridor safhasında fazla pushlamayıp,kule altından atılan hooklar ve cs ler ile kasın yeter.

Diğer Carryler:Jayce,Urgot,Sivir,Quinn Bunlar mazide kaldı,artık kanasusamış değil mahvolmuş Kralın Kılıcı metası olduğundan bu karakterler çöp.(Kendi düşüncem)


Takım Savaşında Thresh:Çok Basit 4 aşamadan oluşan bir strateji;

1.Pozisyon Al
2.Rakibin taşıyıcısına Ölüm Cezası At
3.İçlerine girip Hücreyi aç ardından derisini yüz
4.Q ve E doldukça kaçanları,kovalayanları sersemlet

Takım Savaşından Çıakrken Thresh:Çok basit 2 aşamadan oluşan bir strateji;

1.Belirli bir mesafeye kadar taşıyıcın olmadan kaç
2.Fenerini taşıyıcına at

Umarım beğenmişsinizdir.İyi oyunlar,iyi eğlenceler.

Sergen B.
13 Kasım 2015 21:35
Lucianla Birlikte Çok Canlar Yakabiliyor
GÜLSÜM D.
27 Aralık 2015 11:48
Güzel olmus ama bc daha iyi bence
GÜLSÜM D.
1 Ocak 2016 11:26
Thresh zordur ama bilen oyun bile taşıyabiliyor
GÜLSÜM D.
11 Ocak 2016 00:47

yanında lucien varsa varan ti oyun çevrilir.

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 13:37
Adc thresh op.