alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
202
Twisted Fate Şampiyon Rehberi
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 08:45

Merhaba arkadaşlar sizler için Twisted Fate rehberi yazmaya karar verdim , 

Öncelikle twistedfate e kullandığım rünlerden bahsetmek istiyorum
Rünler ve oynanış: 3 tane %1,5 hareket hızı cevheri 9 tane +1.34 büyü direnci 4 tane +1 zırh mühürü 5 tane seviye başına +1.33 can mühürü 9 tane +0.87 büyü nüfuzu damgası tercih ediyorum rünlere hiç yetenek gübü koymama sebebim oyun başında zaten twisted fate ile adam öldürmek gerçekten zor oluyor ve düz vuruşlarımız güçlü olduğu için başlarda yetenek gücü olmadan çok zorlanmıyoruz oyun başında defansif kalmak twisted fate için genelde karlı olabiliyor E yeteneğimizin verdiği atack speed sayesinde oyun başında bir çok şampiyondan daha rahat minyon farmlayabiliyoruz bu yüzden başlarda defansif kalmak en iyisi , burda en önemli şey hareket hızı rünleri , malum kaçma skilimiz olmadığı için bu rünler sayesinde oyuna 350 hareket hızı ile başlıyoruz ve oyun sonu ayakkabı vs tamamladığımızda yaklaşık 445 hareket hızımız oluyor buda karşıdan zayıf birisini örneğin saldırı gücü taşıyıcısını yakaladığımızda sarı kart ile üzerine çok rahat koşup sersemletmemizi ve koridor safhasında ganklerden rahat kaçmamızı sağlıyor diğer defansif rünlerde birazda olsa dayanıklı olmamıza yardımcı oluyor

Masteries olarak klasik yetenek gücü herolarına kullandığımız masteriesi kullanıyorum tek fark hareket hızı veren masteriese veriyorum buda daha hızımızı dahada artırıyor 

Yetenekler: Koridorda öncelikle 'W' yeteneğiyle başlıyorum fakat 'Q' yeteneğimizi fullüyoruz bu yetenek çok uzun menzilinden dolayı hem kolay minyon kesmemizi hemde rakibi sersemlettiğimizde çok güzel hasarlar çıkartmamızı sağlıyor daha sonra 'W' yeteneğimizi geliştiriyoruz bu yeteneğin sarı kartı en az hasar veren kart fakat sersemletmemizi sağlıyor bunu mesela ormancımız yardıma geldiğinde karşımızdaki şampiyona atıp sonrasında ormancımızın devreye girmesi gibi durumlarda kullanabiliriz , kırmızı kart orta derece hasar atıyor fakat alan hasar atıyor ve slow atmamızı sağlıyor buda koridoru ittirirken bi çok minyona aynı anda vurmamızı sağlıyor mavi kart ise en çok hasar atan kartımız ayrıyeten bir miktar mana veriyor buda koridorda gayet işimize yarıyor. *Bu skil ayriyeten ulti ile bir adamı yakalamak istediğimizde sarı kartı seçip ışınlanmamız için bize yeterli süreyi tanıyor , bir adamı yakalamak istediğimizde ulti ile önce yerini görüp daha sonra kart seçip ışınlanırsak kart yokolmadan adama atabiliyoruz. Bir ipucuda E yeteneğimizin pasifi her 4 yetenek vuruşunda etrafımızda 4 tane kart dönmeye başlıyor bunlar varken düz vuruşumuz extradan hasar veriyor koridorda veya oyun sonuna doğru bir adamı kesmek istediğimizde bu pasif varken 'W' ile kart seçip atmak daha fazla hasar atmamızı sağlıyor ve takaslardan karlı çıkmamızı sağlıyor.Ultimizden bahsedecek olursak karşı takımın görüşünü almak için kullanabiliriz örneğin oyun sonuna doğru adamların hiç biri gözükmüyorsa baronda olabilme ihtimallerine karşı ultimizi kullabiliriz diğer ihtimalde gerekli pozisyona ışınlanabiliyoruz.

İtemler:İtem olarak karşımda uzaktan çok rahat vurabilen şampiyonlar varsa matara ile başlıyorum yoksa doranın yüzüğü ile başlıyorum ilk base atışımda ayakkabının küçüğünü alıyorum ve lich boğan itemini tamamlamaya çalışıyorum daha sonra karşı takıma göre mesela karşıda zed gibi bi şampiyon varsa ilk önce zhonyanın kum saati tamamlıyorum bunun gibi morellonomonikon rabadonun şapkası gibi itemleri tamamladığımızda oyun sonu karşı takımdan zayıf bir oyuncuyu çıkartabiliyoruz ayrıyeten takım savaşları başlamadan önce 'Q' yeteneğimiz ile çok güzel hasarlar çıkartabiliyoruz.

İPUÇLARI :'W' yeteneğimizle ilk başta kart seçerken skilin kendi kart sırası mavi sarı kırmızı diye gidiyor ve maviden seçmeye başlıyoruz örneğin sarı kartı seçtik attık en son sarı kartı seçip attıdığımız için bi sonraki kart seçmeye başladığımızda kart seçimiz kırmızı karttan başlıyor , örneğin en son mavi kart seçip attıysak kart seçmeye sarı kartla başlıyoruz bu şekilde daha rahat kart seçebiliyoruz en son mavi seçip attıysak ve daha sonra sarı kart seçmek istiyorsak hiç tereddüt etmeden 'W' ya 2 kere basıp direk sarı kartı seçebiliriz.

Güçlü olduğumuz şampiyonlar : Zed , Lisandra , Ziggs ve Ryze gibi şampiyonlara karşı daha güçlüyüz bu şampiyonların ultilerini veya vuruş bölgelerinden daha uzun hasar mesafemizden dolayı koridorda vs. daha güçlü olabiliyoruz.

Güçsüz olduğumuz şampiyonlar : Akali , Kassadin , Fizz , Diana gibi üzerimize atlayan herolara karşı kaçma skilimiz olmadığı için ve biz orta oyunda anında tek atamadığımız veya fizz gibi belli bi süre zarfında adamı kolayca kesemediğimiz için bu şampiyonlara karşı çok güçsüz kalıyoruz.

Cevap bulunamadı.