alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
214
Uçar Kaçar Kassadin İpuçları
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 17:30

Öncelikle hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Size kendi çapımda Kassadin ile ilgili birkaç ipucu vermek istiyorum, umarım beğenirsiniz.

OYNANIŞ

Kassadin'in en önemli özelliği mobilitesi. 16. seviyede bekleme süresi 2,5-3 saniyeye kadar düşen ultisi ile SGT ve YGTlerin en büyük suikastçilerinden birisi bana göre. Kassadin'in tek sorunu oyunun erken dönemlerinde güçsüzlüğü. Buna çözüm olarak koridorumuza olabildiğince çok iksir ile gidiyoruz bu konuda kristal matara en uygun seçim olacaktır. 6. seviyeye kadar karşıdaki ormancı üzerinize çok düşecektir bu yüzden TOTEMe önem verin arkadaşlar. Ve size önerim toteminizin olduğu çalıya yakın oynayın. 

6. seviyeden sonra biraz daha baskıncı olarak oynamalısınız. Sıkıntıda olduğunu düşündüğünüz koridora giderseniz hem sizin için hem takımınız için çok faydalı olacaktır. Çünkü karşınızdaki rakip Sion, Reksai vb. değilse size yetişmesinin imkanı yok. O gelene kadar rakibi öldürür hatta üssünüze dönersiniz bile 

Kassadin ile savaşlarda karşı takımın YGT ve SGTlerine odaklanmanız gerekir ancak bunu yaparken pozisyonunuza dikkat etmelisiniz. Ulti E W Q , E Q W şeklinde kombolar yapıp çıkmalısınız çünkü yetenekleriniz bekleme süresindeyken hiçbir işe yaramazsınız. 

YETENEKLER

Hiçlik Taşı
Kassadin %15 daha az büyü hasarı alır ve birimlerle çarpışmayı yok sayar.
Hiçlik Küresi
Kassadin hiçlik enerjisinden oluşan bir küreyi hedefe yollayarak hasar verir ve odaklanmaları engeller. Kalan enerji etrafında toplanarak, büyü hasarını soğuran geçici bir kalkan oluşturur.
Cehennem Kılıcı
Pasif: Kassadin'in normal saldırıları ilave büyü hasarı verir.
Aktif: Kassadin'in bir sonraki normal saldırısı büyük miktarda ilave büyü hasarı verir ve Mana yeniler.
Güç Darbesi
Kassadin, çevresinde gerçekleştirilen büyülerden enerji çeker. Tam güce ulaştığında, Kassadin Güç Darbesi'ni bir koni şeklinde göndererek önündeki rakiplere hasar verip, onları yavaşlatabilir.
Boşluk Geçişi
Kassadin, yakın bir konuma ışınlanarak etrafındaki birimlere hasar verir. Kısa zaman aralığında gerçekleştirilen birden fazla Boşluk Geçişi, fazladan Manaya mal olur ama ilave hasar verir.

Kassadin'de Q ile başlayıp Q maxlamak genelde tercih edilir ancak Q ile başlayıp E yeteneğinizi maxlayabilirsiniz. Bu da bir seçenek.

EŞYA TERCİHLERİ

Başlarken dürtme yeteneği çok olan şampiyonlara karşı Kristal Matara ve 3 iksir ile başlamak en mantıklısı. Ancak Riven, Talon vb. gibi SG şampiyonlara karşı Kumaş Zırh ve 4 iksir ile de başlayabilirsiniz. Zed'in Q skillerinden kaçabilme konusunda kendinize güveniyorsanız bu çok mantıklı olur.

Asırlık Sopa > Sihirbaz Pabuçları > Zhonya'nın Kumsaati > Lich Boğan > Rabadon'un Şapkası > Rylai'ni Kristal Asası/Koruyucu Melek/Cehennem Asası

Asırlık Sopa > Başmelek Asası > Merkür'ün Adımları > Zhonya'nın Kumsaati > Buzdoğan Eldiven > Rabadon'un Şapkası

Bu şekilde dizilimleri tercih ediyorum ancak oyuna göre tabii ki değişebiliyor. Örneğin erken safhada alıp 20 yük yapacağınız Mejai ile oyunu domine edebilirsiniz 

Benim önerilerim ve stratejilerim bunlar arkadaşlar umarım yararlı olur. Hatam varsa kusura bakmayın 

Cevap bulunamadı.