alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
132
Uğursuz Koruluk, Dominion ve ek bilgiler
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 17:22

Uğursuz Koruluk, Dominion ve ek bilgiler için ayrılmıştır.

Uğursuz Koruluk
Bu haritada bizim klasik 2-1-2 ve destekçi, büyücü, taşıyıcı durumumuz geçerli değildir. Bu haritada 1-2, yani 1 kişi yukarı, 2 kişi aşağı iner. Oyun başlangıcında yukarıdaki kişi de aşağıda başlar, ilk kanı almak için. Eğer ki takım olarak daha farklı bir strateji güdüyorsanız, elbetteki onu da uygulayabilirsiniz.

Şampiyon Seçimi
Bu harita için 1 tane büyücü, 1 tane yakıncı atak bazlı, 1 tane de tank öneririm. Bu her zaman geçerli değildir, ama genel olarak size karşı iyi savunma yapamamaları için 1 yetenek gücü bazlı, 2 atak gücü bazlı şampiyon alınması tercih edilir.

Sihirdar büyüleri olarak Sıçra, tutuştur,hayalet ve bitkinliği tercih ederim, size ilk kan için avantaj sağlayacaktır.

Roller
- Büyücü: Her zamanki gibi yukarıdan gidecektir, olabildiğince çok minyon kesmelidir. Büyücü, herhangi kasmasını istediğiniz bir kişiyle yer değiştirilebilir.
- Tank: Alttan gitmeli ve yanındakini korumalıdır. Yapabilirse karşı tarafı dürtmelidir.
- Atak Bazlı: Alttan gitmeli ve olabildiğince çok minyon kesmelidir. Karşı tarafı dürtmelidir.

Başlangıç Eşyaları
Doran serisi yine oldukça klasikliğini korumaktadır. İlk kan almak için genellikle 1 tane bot ve 3 pot alınır. Ortadaki çalıya karşıdaki takımdan daha hızlı gitmenizi sağlar, bu da size avantaj sağlar ve karşı takıma sürpriz yapabilirsiniz. Oyun ilerledikçe ortaya bir tane totem dikmenizi öneririm, size yukarıdan gelecek olan kişinin sizi avlamasını engeller.

Dominion(Kristal Kayalık)
Bu haritada önemli olan karşı takımdan daha fazla kuleyi barındırmak ve onları savunmaktır.
Şampiyon Seçimi
Bu harita yine bizim klasik 2-1-2 taktiğimize uymasa da ona benzer bir yapı izler. Bu haritada 4 kişinin yukarıdan, 1 kişinin aşağıdan gitmesi önerilir. Aşağıdan giden alttaki kuleyi almalı ve onu savunmaya başlamalıdır. Üstten gidenlerden 1 tanesi ortadaki kuleyi almalı, geri kalan 3 kişi ise yukarıdaki kuleye koşup onu rakipten önce ele geçirmelidir. Ortadaki kule alındıktan sonra kişi üstteki ekibine katılmalıdır.

İyi bir takım için her zamanki gibi bir büyücümüz ve bir taşıyıcımız olmalıdır. Destekçileri bu haritada çok görmesem de yine de işe yarayabilirler. Destekçiler yerine genelde tankımsı, tank karakterler seçilir. Bu haritada ormancılık yapamayız çünkü orman canavarları yok. Bu durumda kalan 3 kişiyi tankımsı veya yakıncı seçmek size avantaj sağlayabilir.

Aşağıdan giden karakter, tıpkı Sihirdar Vadisi'ndeki tek başına yukarıyı tutabilen karakterler gibi olmalıdır. Amaç olabildiğince orda kalıp, arkadaşlarınla karşı takıma pusu kurup öyle kulelerini almaktır. Tabi, karşı taraf sizden korkuyor ve siz avantaja sahipseniz elbetteki kulelerini alabilirsiniz.

Dikkatli olmayı unutmayın, Pantheon, Twisted Fate gibi şampiyonlar; aniden beklemediğiniz bir kuleye hemen ulaşıp o kuleyi sizden alabilirler. Aynı şekilde hızlı koşan şampiyonlar da bunu yapabilirler.

Başlangıç Eşyaları
Bu haritada doran serimiz yok, onun yerine daha pahalı bir serimiz var. Madenci serisi(Madenci Kılıcı, Madenci Yüzüğü vb.) ile bot ve birkaç pot, klasik başlangıcımızdır. Yukarıdaki kuleyi hızlıca almak istiyorsak sadece botumuzu geliştirebiliriz. Bunun dışında, bolca paramız olduğundan dolayı bir sürü işe yarar kombinasyon yapılabilir. Hangisiyle daha rahat ediyorsanız onu kullanmanızı tercih etmelisiniz.

Notlar
Eğer ki unuttuğum veya eklemek istediğiniz bir şey varsa, buraya yazarsanız mümkün olduğunca yazılara eklemeye çalışırım

Cevap bulunamadı.