alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
298
Vayne Full Rehber ( Vayne Mechanics )
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 20:25
Merhaba arkadaşlar Vayne AD Carry olarak bildiğiniz early'de pasif Late'de durdurulamaz bir hal alan bir şampiyondur. Öncelikle Vayne vayne yapan özelliklerden 1 tanesi W'pasifi hp hasarı vermesidir.

Kabiliyet Seçimi İse Diğer ADC' şampiyonlarına göre biraz farklı ;


Neden Bekleme Süresi diye kafalarda soru işareti oluştuysa Cevabı = Q Sklinin Bekleme Süresini kısaltmaktır. Q Fullendiğinde 1.9 gibi bi bekleme süresi oluyor yağni nekadar Q ' takla ' atıp ek hasar vermek rakibinizi daha kolay ertimenizi sağlar.

Skill Dağılımına Gelince ; 

İlk Fullenicek olan Skiller Q, W, E, olarak şekillenmesidir. 3 lvl de 3 sklide acıp daha sonradan q fullemek yeterlidir.
Ulti ile TF'lerde cok rahat pozisyon alabilirsiniz tf başladıgı gibi ultinizi açıp " Q " sklini aktifleştirmek sizi 1 sn liğine görünmez yapıcaktır unutmaynki bekleme süresi sayesinde 1.9 sn'de bir kullanıp hem ek damege hemde görünmez olma yeteneğiyle iyi damege ve iyi pozisyon almanıza yardımcı olucaktır.

Pick Sırasında Hero Seçimine Dikkat.
karşınızda Stunlu bi şampiyon oldugu süreçte vayne ile lanede cok zorluk cekebilmeniz mümkündür DRAVEN VE LEONA ikilisine karşı Vayneyi almak cok büyük risk demekdir yada annie and draven.
Her nekadar Cait' ağır counter olarak gözüksede senin yanında destek şampiyonun seçimi karşındakine cok büyük zorluk cıkartabilir örn. Blitz ve Vayne ikilisi yada lulu vayne.

İtem seçimi.

Oyunun Gidişatına göre statik hançer'de cıkılanabilir ( Ezilme gibi söz konusu olunuldugnda statik cıkılması önerebilirim size )
Tercihler Mahvolmus çizme hayalet ve ebedi son fısıltı duruma göre son fısıltı ebediden öncede kasılır karsı takımda cok tanky özellkleri olan herolar varsa.
Cevap bulunamadı.