alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
146
Vayne Rehberim
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 17:42

Merhaba arkadaşlar öncelikler aramızda çok çok iyi Vayne oynayanlar olabilir fakat bende kendi çapımda Vayne oynuyorum ve stratejimi burada paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bildiğniz gibi Vayne early game de kırılgan bi hero. Yani supportunuzun agresif oynaması ve karşı ADC yi farma fazla yaklaştırmaması lazım. 3 level olup Q,W,E skilleriniz açtıktan sonra ADC yi tek yakaladığınızda da affetmemeniz lazım ki early game de kill sizin için çok çok çok önemli. Her neyse farm kaçırmayıp yeteri kadar farm yaptıktan sonra B atıp ilk çıktığım item Mahvolmuş Kralın Kılıcı oluyor. Çünkü bir ADC için hele ki Vayne için saldırı hızı olmazsa olmaz  Ayrıca gerek pasifiyle, gerek aktifiyle Mahvolmuş Kralın Kılıcı çok işinize yarıyor. Devam edelim. Az önce bahsetmeyi unuttuğum bir şey Skill dağılımları. Ben ilk olarak Q skillini açıyorum . Çünkü olası bi baskın veya karşı supportun sizi çekmesi durumunda(Blitzcrank, Thresh vb.) Q skill i ile gayet rahat kaçabilirsiniz. 2 level olduktan sonra W skillini açıyorum. Çoğu kişi karşı çıkabilir E skill i açılır diyebilir fakat dediğim gibi bende kendi çapımda Vayne oynuyorum ve buda benim stratejim  W skill i pasif olarak gayet işe yarıyor. 3 level de bildiğiniz üzere E skill i açılmalı. E skillinde unutmamanız gereken bir özellij ise Düşmanınızı Duvara çarptırmaya özen gösterin. Duvara vurduğunuz rakibiniz sersemleyecektir ve ona çok fazla hasar vermenize sebep olacaktır. 

İlk olarak Q skillini fullemeyi tercih ediyorum.
İkinci ise E skilli.
Ardından da R ve W skillini fullüyorum.

R skilliniz gerek verdiği hasar artışı, gerekse Q skillini kullanmanız ile gelen 1 saniyelik görünmezlik ile hayat kurtarıcı bir ulti. 

İtem dizilişine gelecek olursak;
1- Mahvolmuş Kralın Kılıcı
2- Savaşçı Çizmeleri
3- Ebedi Kılıç
4- Statik Hançer(Çoğu kişi bunun yerine Hayalet dansçı çıkıyor fakat ben gerektiği durumlarda ikisini birden çıkıyorum.)
5- Son Fısıltı
6- Gerekiyorsa Hayalet dansçı veya Savunma eşyası.

İyi kötü yorumlarınıza açığım.
Herkese iyi oyunlar, İyi forumlar. 

Cevap bulunamadı.