alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
279
Volibear Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:36

Şampiyonların hikayeleri serimizde sıradaki şampiyonumuz Volibear. Bu bölümde sizleVolibear Hikayesini anlatarak hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlamış olacağız.

Volibear Kimdir?

Volibear Ursin adlı tükçe karşılığı ayı gibi ayıyı andıran olan bir ırktan gelmektedir. Ursin halkı savaşlarda gösterdiği efsanevi başarılarla tarihe geçmiş olsalar da tüm ülkeden uzakta barış içinde yaşayan bir halk konumundadırlar. Savaşçıları ise uzun süredir devam eden inzivayı sürdürmek ve herhangi bir olumsuzluğa karşı 3 lider tarafından yönetilmektedir. Volibear ise bu üç liderin Shaman’ı olarak görev almaktaydı. İç görüsüyle tanınan ve saygıyla anılan bir bilgeydi. Volibear’ın içinde bir kuşku bulunmaktaydı. Bu kuşku ise uzun süredir içerisinde bulundukları refahtan dolayı kabilenin rahatlıkta olduğunu ve bundan dolayı yumuşak olduklarının farkındaydı.

Volibear Nasıl Yıldırım Savaşçısı Oldu?

Bilgelik arayışları içerisinde zorlu bir yola çıkan Volibear, fırtınanın eksik olmadığı Ursinler kutsal dağının zirvesine tırmanışına geçti. Fırtınanın merkezini kehanetlerin verdiğine inanılırdı ve yıldırımın bir sonraki kabile şefini işaretleyeceği anlatılırdı. Volibear zirveye tırmanışı sırasında doğa üstü bir yıldırımla çarpılır ve uyandığı zaman Freljord’un karanlığa gömülüp yok olduğu korkunç bir görüntü ile karşılaşır. Hazırlıksız yakalanan Ursin kuvvetleri buzdan yapılmış yaratıklar tarafından katledilirken Volibear buna tanık olur. O anda ırkının savaşa hazırlanmazsa ırkının yok olacağını anladı. Bu gördüklerini anlatmak için bulunduğu dağın zirvesinden apar topar aşağıya iner. Kabilenin geri kalan liderleri onu görüp hemen önünü tıkarlar. Barışın sona ereceğini düşünerek Volibear’ın sessiz kalması için söz vermesini aksi halde onu öldüreceklerini söylerler. Volibear Ursin’lerin hayatta kalması için vereceği mesaja bağlı olduklarını bildiği için liderlerle kıran kırana bir savaşa tutuşur. Tek başına savaşmaktan yorgun düşen ve tam yenileceğini anladığı anda fırtınanın gücünü çağırır ve gürleyen bir darbe ile liderleri yere serer. Hayretler içerisinde kalan liderler onun kehanetin Ursin liderliğinin işareti olan kutsal gücüne sahip olduğunu anladılar. Liderler bu durum üzerine Volibear’ı Ursinler’in lideri olarak ilan ettiler. Volibear hemen liderlik etkisini göstererek savaşa hazır olmak için kabilenin savaşçı ruhunu tekrar diriltir ve gelmekte olan kötülüğe karşı koyabilmek için bir diğer savaşçı Sejuani ile ittifak kurdu. Artık gelecek olan kötülüğe karşı koymak için hazırdırlar.

https://youtu.be/aKKiv-6Z2Jc

Sergen B.
6 Kasım 2015 13:23

Hem Solo Hem Jung Hem Sup Olarak Oynanabiliyor