alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
202
Xerath Mid Rehberi
Sergen B.
6 Kasım 2015 16:29

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere xerath rehberi yapmak istiyorum rehber olarak xerathı seçmemin nedini bazı heroların fazla ilgilenilmediğinden dolayı.Ewet şimdi başlıyalım. İlk önce kabiliyetlerden bahsetmek istiyorum 21/0/9 şeklinde saldırı da yetenek gücü veren büyüleri ve cellata kadar alıyoruz.
işlevselde ise mana yenileme ve mavi ve kırmızı buffların sürelerini arttıran kabiliyete kdr alıyoruz
Rünlerde ise kırmızılara büyü nüfuzu sarılara seviye başına can mavilere ve büyük cevherlere yetenek gücü alıyoruz.Şimdi skillerine geçelim 
pasifi üstün biçim:Xerath sihir gücüyle beslenir, böylece fiziksel zarara karşı yüksek derecede direnç kazanır. Yetenek Gücü'nün %15'ini Zırh değerine dönüştürür.
Q skilli sihir darbesi:Bedel: 65/70/75/80/85 Mana 
Menzil: 1025
Vurduğu bütün rakiplere büyü hasarı veren, uzun menzilli bir enerji ışını ateşler.
Vurduğu bütün rakiplere 75/115/155/195/235 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren, uzun menzilli bir enerji ışını ateşler.
W skilli güç odağı:Bedel: Bedelsiz 
Menzil: 1600
Xerath büyülü bir güç kaynağının yanında hareketsiz kalarak bütün büyülerinin menzilini arttırır ve hedefin Büyü Direnci değerinin belli bir yüzdesini yok sayar. Bu etki sona erdiğinde, Xerath'ın Hareket Hızı 2 saniyeliğine artar.
Xerath büyülü bir güç kaynağının yanında hareketsiz kalarak bütün büyülerinin menzilini arttırır ve verdiği büyü hasarı, hedefin Büyü Direnci değerinin %16/22/28/34/40 kadarını yok sayar. 8 saniye ya da büyü kapatılana kadar bu şekilde kalır. Bu etki sona erdiğinde, Xerath'ın Hareket Hızı 2 saniyeliğine %35 artar.
E skilli büyücü mührü:Bedel: 70/75/80/85/90 Mana 
Menzil: 650
Bir rakibe büyü hasarı verir ve Dengesiz Büyü ile damgalar. Xerath'ın bu rakibe isabet eden bir sonraki büyüsü, onu sersemletir.
Bir rakibe 70/120/170/220/270 (+80% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve Dengesiz Büyü ile damgalar.
Dengesiz Büyü: Xerath'ın bu hedefi bulan bir sonraki büyüsü, hedefi 1.5 saniyeliğine sersemletir.
Ultimata R skilli sihir solvosu:Bedel: 150/180/210 Mana 
Menzil: 1100
Sihir enerjisiyle bir patlama yaratarak, belli bir bölgedeki bütün rakiplere hasar verir. Bekleme süresine girmeden önce, üç defaya kadar gerçekleştirilebilir.
Bir sihir enerjisi patlaması yaratarak belli bir bölgedeki bütün rakiplere 125/200/275 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. 12 içinde bekleme süresine girmeden önce üç defaya kadar gerçekleştirilebilir.
Şimdi ise alacağınız büyülere gelelim genelde tutuştur ile sıçra tercih edilir fakat xerath ın kaçma veya korunma skill i olmadığı için tutuştur yerine bariyer alabilirsiniz.Xerath menzili gerçekten uzak olan bir mid herosudur ama midde yakından vuran veya ad kasan herolara karşı bire bir dir.Xerathla oyuna başlarken doran yüzüğü 2pot ile başlayın ardınden daha çok farma odaklanın fakat karşıdaki rakibi fırsat geçtikçe dürtün.Ve çok pardon skill dağatımını söylemeyi unuttum hemen söyliyim http://www.mobafire.com/league-of-le...h-guide-199469 (http://www.mobafire.com/league-of-legends/build/enigmatic-annihilation-a-comprehensive-xerath-guide-199469)
bu linkten sadece skill dağatımına ve kabiliyetlere bakın.dediğim gibi farmınıza devam edin ve rakip çok fazla yakınınıza gelirse e yi atıp q ile sersemletin fazla uzakta da durursa w ile q atın ama sakın lane inizi pushlamayın xerath yakalanırsa kaçması zordur athene nin lanetli kadehini çıkın ve bir tane bot alın ounuda ilerde sihirbaz papuçlarına çevirin eyer erkenden adamı kesmek isterseniniz adamı uzaklardan dürtün dürtün canı yarıya kadar geldiyse e ninizi atmaya çalışın attıktan sonra q ile sersemletin ettiyseniz tutuştur atın ve w yü açıp ultiyle adamın kafasına indirin zaten yüksek ihtimal ölmüş olur böle devam edin takım savaşlarında tf lerde en geride durun vetakım arkadaşlarınız dalarken siz w üzü açıp adc lerinini sersemletip öldürmeye çalışın yapamassanızda hasarı siz verin itemler ise şöyle :sihirbaz papuçları çeviklik lanetli bişi bişi kadehi işte rabadon rylenin kristal asası hiçlik değneği bide liandra nın eziyeti umarım size yardımcı olabilmişim dir xerath oynaynları daha çok görürüm inşallah.

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 23:27
ilk asırlık 2.rabadon e3.luden kas tek at.