alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
269
Yabancı Terimler Ve Kısaltmalar
Mehmet G.
6 Mayıs 2015 17:46

Böyle bir konu var fakat yeterli olmadıgını düşünüp kendim hazırlamaya karar verdim.

Lane:Koridor

Mid:Orta koridor

Jungle/Jungler:Orman,ormancı

Bot:Alt koridordur

Top:Üst koridor

Solo top: Tek başına üst koridor(Ormancı oldugundan birinin tek oynaması gerekir mid haricinde)

ADC : Saldırı gücü taşıyıcısı.

Support : Yardımcı anlamındadır genelde saldırı gücü taşıyıcının yanında alt koridorda oynar.

Gang:Bir koridorun başka koridora saldırı amaçlı yardıma gelmesi (Genellikle ormancının görevidir.)

Push:İttirme,ittirmek.(Minyonları ittirmek anlamında)

Team Fight/TF:Takımça girilen savaş.

Afk:Aktif olmayan

Good game/ GG:Güzel oyundu anlamı çoğu oyuncu oyun sonunda yazar.

Premade:2 veya daha fazla sihirdar beraber oynuyoruz anlamında kullanılır.(genelde koridoru bıraksınlar diye yazarlar hava atma çabası felan anlaşılmasın)

Hard:Zor anlamındadır.Oyunda ise ormancı başlangıçta kestigi slotta çok yardım edin anlamında kullanır bilmem anlatabildimmi

ss :Yazan koridor oyuncusunun karşısındaki rakiplerin kayboldugunu belirtir,yanına sayı ekleyerek kaç oyuncunun kaybolduguda anlatılabilir,SS1,SS2 gibi zaten sayı 2 yi geçmez.

B : Yazan kişi dönüş yaptıgını belirtir,bir kısaltmadır.

Build:İtem yapılandırmasıdır.

Backdor yapmak : Saldırı hızı yüksek bir şampiyon yapar genelde, kimseye fark ettirmeden kule yıkıp hızlıca kaçmaktır.

Evet aklıma gelen bütün terimler bu kadar eksikler veya yazım hataları olabilir,iyi oyunlar.

Mehmet G.
13 Mayıs 2015 09:33

Aralarında Bilmediklerim Vardı Öğrendiğim İyi Oldu :)