alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
151
Yasuo Rehberi.
Sergen B.
6 Kasım 2015 16:42

Beyler mainim yasuo ve bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim bu yüzden konuyu açtım maksat 1-12 giden yasuoları görmemek oyunda yani böyle güzel bi heroyu o durumda görmek beni üzüyo. Evet başlaşlıyorum.

Öncelikle rünlerden başlayalım. Klasik rünlede girebilrisiniz ama özel rün dizmek isterseniz saldırı hızı+Krtik vuruş rünleriyle girmenizi tafsiye ederim yada tamamen krtik yapın %20 krtik oluyo ve pasifinden dolayı 2 ye katlıyo bunu %40 krtik oyun başında çok op oluyo. 

Kabiliyetler 21-9 şeklinde diziliyo ama onları tek tek burda anlatamıycagım için internetten bakmanız daha faydalı olur. 

Eşyaları genelde aynıdır ama bazen farklılık iyi gider. ilk normal gidiyosanız statik ama baseye döndügünüzde 2000 paranız varsa A.M.K kılıcı+hançer almanızı tafsiye ederim çok sağlam bi damageniz varken saldırı hızınıda arttırıyosunuz ve ondan sonra tekrar dönüş yaptıgınızda statigi çıkınca karşınızda durabilcek çok az şampiyon kalıyo. statikden sonra tabii ki ebedi kılıç. bazı arkadaşlar hydra yada kanasusamış çıkıyo ama pasifinizin verdigi dezavantajı kapatmak için ebedi kılıç şart. ayakkabıyıda araya bi yere sıkıştırısınız artık ama çok geciktirmeyin 2. pasifinden dolayı ayakkabı çok lazım oluyo. 4. item kesinlikle mahvolmuş kralın kılıcı olmalı bence çünkü %40 saldırı hızı +hasar +can çalma veriyo ve bu size çok büyük avantajlar sağlar. 5. item rakip de kasılıp tanklar yerini almaya başladıgı için son fısıltı. 6. item tercihe göre değişir. Kanasusamış yada Hydra. ben hydrayı pek tercih etmiyorum kanasusamış çok daha yararlı bence. ultiyi attıkdan sonra yere düşünce canınız azsa rakip kaçmak yerine size dönüp kardeş sen hayırdır diyebilir bu yüzden %+20 can çalma çok büyük avantaj olur ki mahvolmuşunda verdigi bi can çalma var yani dönse bile kendisi zararlı çıkar. zaten ultiyi attıkdan sonra 1 düz 1 q luk işi var ölmediyse e-q yapın yine ölmediyse bükemedigin bileği öpüceksin diyerek kaçmaya başlayın  

Oynanışa gelelim. yasuo çok çabuk eriyebilen bi şampiyon diye geçiyo ve ne yazık ki bu doğru ama oyun başında etkisizdir olayı tamamen hurafe. Yasuo her zaman bitirici bi hero kullanmayı bilirsen. çabuk eridigi için e skilini çok sık kullanmanız gerekiyo. karşınızda ad hero varsa işiniz kolay ap herodada bireysel hasar verebilen herolar hariç ilk başlarda rahat ezersiniz. w skiliniz o kadar önemli bişey ki yasuo için bulunmaz bi nimet gibi düşünün. bildigim kadarıyla ziggsin ultisini dahi engelleyebiliyosunuz. denemedim ama öyle bişey duymuştum. Yasuo da fazla hareketli olmanız gerekiyo arkadaşlar en başta dedigim gibi. e yi sürekli kullanın hatta şöyle yapın rakip şampiyona e q kombosunu yaptıkdan sonra minyona e ata ata geri çekilin. bu onun sinirlerini bozup size daha agresif girmesini sağlıycaktır, agresiflik savunmayı düşürür yani yapcagınız hamleleri engelleme olasılıgı düşer. hortumunuzu iyi kullanın. baktınız tutmuycak gibi minyon biçe biçe gidip e q kombosuyla yine kaldırın havaya ama size bi tafsiye havaya kalktıgı gibi vurmayın ultiyi yere düşerken vurun q nun bekleme süresi biraz azalmış olur yere düştüğü gibi düz vuruş+q+e+q yaptıgkdan sonra büyük ihtimalle zaten rakip ölmüş olur ama baktınız kaçıyo gibi vurun mahvolmuş kralın kılıcını bi q daha tutturun biter işi. yasuo oynadıkdan sonra çok eğlenceli bi şampiyon oluyo cidden çok zevk alıyosunuz. 

Karşısında;

Fiora: En zorlancagınız rakip Fiora'dır. gerek sıvrılması olsun gerek ultisiyle çabuk eriyen bi hero oldugunuz için anında indirmesi olsun sizi baya zorluycaktır ama pes etmek yok karşımıza fiora geldi diye zaten ct yedim deiyp oyunu satmayın. fiora sıyrılma skilini açtıgında kılıcının önünde bi kalkan oluyo işte o kalkanı gördügünüz zaman size yine minyon yolu gözüküyo o kalkan gidene kadar minyonları biçin hortum biriktirin bişeyler yapın ama asla gidip girmeyin. kalkan gitti mi işte o zaman sizin zamanınız başlıyo. siz kaçtıgınız için kovalıycaktır mutlaka sizi dönüp hiç beklemedigi bi şekilde e q yaparak havaya kaldırıp yapıştırın ultiyi. kalkanını tekrar açamıycagı için istediginiz gibi damage atarsınzı ama şöyle bişey var yere indigi gibi ultiyi sallayabilir size işte o zamanda büyüleriniz devreye giriyo. eğer ct yediyseniz ya normal oyunda bunu bilemezsiniz ama rankedde yerseniz tutuşutr yerine bariyer alın ultiyi attıgı gibi basın bariyeri ultiden çıkar çıkmaz vurun indirin 

Jax: Jax'ın e skili sizi zorluycak tek şeyi açıkcası. Fiora gibi ultisiyle hedef alınamaz hale gelmediginden sıkıntı çıkartmıycaktır. aynı şekilde jax e yi açtıgı anda minyonlara girin hortum biriktirin hatta fioranın aksine hortum biriktigi gibi jaxa sallayıp vurabilrisiniz ultiyi hem stununu da bozmuş olursunuz. 

Riven: Riven bildigim kadarıyla e ve q skilleriyle hortumunuzdan kaçtıgı için sizi ctliyo ve w skili ulti attıkdan sonra hasar veremeden kaçmasını sağladıgından. iyi bi yasuo oyuncusunun ctsi yokdur diyerekden bunuda anlatmaya başlıyorum. riven büyük ihtimalle dedigim gibi hortumunuza oturmuycaktır bu yüzden e q kombonuz devreye giriyo ama riven çok sağlam bi yakın dövüşcüdür fazla yakınına girmek pek hayrınıza olmaz. q atıp atıp kaçın baktınız canı azaldı yapıştırın ultiyi kaçmaya çalışırsada minyonlar ne işe yarıyo biçe biçe gidin .

Akali: Bunun karşısında bende eziliyorum bazen, hatta bi keresinde belki ultisini engeller diye w açmıştım.. çok acınası  akalinin sizi ctlemesi şöyle siz ulti attıkdan sonra zırh delme işin içine girer girmez akali perdenin içine geçip görünmez oluyo ve sizin yapıcak hiçbişeyiniz kalmıyo bu yüzden ultiyi w yeteneğini kullandıkdan sonra atmanızda fayda var ki çogu akali ay bu ulti atıcak ben w saklayım demez. 

GÜLSÜM D.
31 Ocak 2016 22:50
Yasuo guzel hero ama mide ap alınmalı