alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
235
Yorick Nedir ? Ne değildir ?
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 16:34

Yorick bilen biri elinde ölümsüzdür ama bunları mutlaka bilmen lazım. Şöyle devam edeyim : 

Skiller:

Q: Ad'ye bağlı olarak damage vurur ve 2 saniyeliğine hareket hızı kazanırsın.
W: Rakibi ya da birden fazla kişiye etki ettirebilirsen rakipleri yavaşlatır.
E: Küçük bir alana damage vurur ve can çalar, çıkardığı hortlak vurdukça da can çalar. İyi damage'i vardır.

İtem Önerileri :

Üçlü Kuvvet : Kesinlikle kasılmasını öneriyorum. Çünkü Ağırkan'dan gelen pasif ve Pırıltının pasifiyle birleşince Hem Q'nın damage'ini arttırmış olup hemde Q atınca skillden gelen hızlandırmayla beraber Ağırkan birleşince at gibi koşmuş olursun. (Bunu atiklik çizmesiyle destekleyebilirsin.)

Günateşi Pelerini : Hem can hem zırh vermesiyle iyi bir item. Ayrıca yorick zaten yakaladığını bırakmayan sürekli slow atıp at gibide koşan bir şampiyon olduğundan sırf koşarken en az 150-200 damage vurabilirsin.

Buzdoğan Eldiven : Yorick mana ihtiyacı fazla olan bir şampiyon olduğundan mana ihtiyacını karşılamış olur. Bunun üstüne güzel bir zırh değerine sahip olursun, dayanıklılığını arttırır. Zaten buzdoğanın vazgeçilmez pasifi olan yavaşlatma yeterde artar.

Randuin'in Alameti : Zırh ve Can değeri için kasılabilir.

Warmog'un Zırhı : Verdiği 1000 can yeter.

Kanasusamış : Bu opsiyonel bir item. Baktın fazla tank oldun. Bu kasarsan çok çok fazla vurabilirsin.

Donmuş Balyoz : Can + Saldırı gücü verip birde üstüne pasif olarak rakibi yavaşlattığı için yorick'e uygun bir item.

Manaveren : Yorick fazlasıyla mana harcadığı için kasılabilir. Bunun yanında Saldırı Gücüde verir. Bunun üstüne 750 Mana'yı kasıp aktifini kullandığında verdiğin hasar kayda değer artar.

Örnek Yapılandırmalar :

1-) Ge baam buraya :
-Üçlü Kuvvet 
-Buzdoğan Eldiven
-Günateşi Pelerini veya Ruh Gömleği
-Randuin'in Alameti
-Warmog'un Zırhı
-Atiklik Çizmesi

Bu yapılandırmayla karşı takıma karşı fazlasıyla dayanıklı olursun. Bunun yanında Atiklik ÇizmesiÜçlü Kuvvet ve Q Skill'in ile hareket hızın yaklaşık 650'ye kadar çıkar. Bu kadarla kalmayıp Buzdoğan Eldiven ve W Skill'in ile rakibini yavaşlatırsın. Hatta yavaşlatmak ne kelime durduğunu söyleyenler bile var(!). Tabi ne kadar yavaşlatsanda ne kadar dana gibi koşsanda bunun yanında birde sana damage lazım ki kovaladığın rakibi kesebilesin. Merak etme Üçlü Kuvvet dışında bir gram saldırı gücü kasmana gerek yok. Zaten Üçlü Kuvvet ve Buzdoğan Eldivende olan Pırıltı'nın pasifiyle (yani bir skill kullandıktan sonra normal vuruş fazla vurur ama bu yorick'in Q skill'ine ekleniyor tekrar vurmana gerek yok) fazlasıyla hasarın olmuş oluyor.

2-) Yakalarsam muah muah :
-Üçlü Kuvvet
-Donmuş Balyoz
-Kanasusamış
-Randuin'in Alameti veya Ruh Gömleği
-Warmog'un Zırhı
-Atiklik Çizmesi

Bu yapılandırma ile ise dayanıklılığın biraz düşer ama bunun yanında gerçekten çok fazla vurabilirsin. Buraya kadar öğrenmişsindir ki üçlü kuvvet herhangi bir saldırı yaptığında seni 2 saniyeliğine hızlandırıyor. Bunun yanında Q ile dana gibi koşacağınıda biliyorsundur. Şimdi bu buildde gördüğün gibi Buzdoğan Eldiven yerine Donmuş Balyoz var. Bunda da yavaşlatma etkisi var. Ama bunun yanında Can ve Saldırı Gücü olduğu için daha ofansif olmuş olursun. Kanasusamış ise diyecektim ki biliyorsundur zaten  .

Benim bildiğim kadarını anlattım. Genelde karşıya göre bu iki buildden birini kullanıyorum. Gerisi sana kalmış. Okuduğun için teşekkür ederim. İyi oyunlar dilerim.

Cevap bulunamadı.