alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
218
Zed Build Ve Mekanik
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 15:22

Merhaba arkadaşlar size kendi yaptığım ve etkisini oldukça gördüğüm Zed buildini tanıtmak istedim.
Rünler:
9x Zırh Delme Damgası
9x Zırh Mührü
9x Büyü Direnci Nişanı
3x Saldırı Gücü Cevheri
Beceriler:
İlk olarak Q tamamlıyoruz:Q ile rakibimizi bıçaklarla dürterek sürekli hasar vericez ve karşı rakip pasif oynamak durumunda kalacaktır.
Daha sonra E becerisini tamamlıyoruz:E rakibe dönerek bıçak darbesi veriyor şampiyonlara ve minyonlara ani hasar vermemizde ve gölge ile çok iyi işler çıkartmamıza olanak sağlıyor.
En son olarak ta W tamamlıyoruz:W yünün pasifi ve aktifi ile çok iyi işler çıkarabiliyoruz.Tek dikkat edilmesi gereken nokta doğru zamanda doğru yerde zedin gölgesini kullanmamız gerekiyor.
En son ularakta Ultimiz R:Zed ile ultiyi kullandığımızda rakibin arkasına ışınlanıyoruz ve asıl olay şimdi başlıyor.
Taktik:6 level olduk karşımızda herhangi bir şampiyon var ve yapmamız gerekenler:Ultimizi kullanarak rakibin arkasına ışınlanıyoruz.Işınlandığımız gibi rakibin eğer beceri atışı varsa bize tutturamaması için önüne W yani gölgemizi atıyoruz ve beceri atışını ıskalıyoruz.Ardından gölgeler yanyana dizildi şimdi rakip afallamış demektir.İlk olarak E becerisini kullanarak rakibe 2 gölgemizle yüksek hasar verekek onu yavaşlatıyoruz.Soracaksınız şimdi niye ilk E atıyoruz diye soracaksınız neden E değil?
Onun cevabı E becerisini kullandığımızda rakip yavaşlayacak ve Q yu isabet ettirmemiz oldukça kolaylaşacak ve E yi kullandıktan rakibi yavaşlaktıktan sonra 2 gölgemizin ve bizimde atabildiğimiz 3 bıçak darbesi yani Q becerisini rakibe kullanıyoruz ve ardından tekrar R yani ultimizi etkinleştirerek dönüyoruz.Rakip tank değilse büyük ihtimalle ölmüş olacaktır.
İtemler:
İlk olarak hırpalayan tamamlıyoruz daha sonra mahvolmuş kralın kılıcını alıyoruz.Daha sonra Hırpalayan ı Youmunun Kılıcın ı tamamlıyoruz.Daha sonra Ionia Çizmesini tamamlıyoruz.Ve daha sonra bu benim fikrim çoğu kişi tarafından eleştiriliyor fakat ben oldukça fayda görüyorum siz olumlu bakmayabilirsiniz ama denemekten ne çıkar?Vahşi hydra çıkıyoruz ve can çalma miktarımız oldukça artıyor.Ve son olarakta son fısıltı ve karabalta çıkarak rakiplerimizi yüksek hasarlarla belki 1 2 beceri ile belki beceri dahi kullanmadan rahatça öldürebiliyoruz.
NOT:Karşı takımda tank şampiyonlar çoğunluktaysa karabalta yerine herhangi bir savunma itemi Koruyucu Melek,eğer beceri atışı olan yüksek hasarlı şampiyonlar varsa Banshee'nin Duvağı çıkılabilir.Okuduğunuz için teşekkürler.
Yazım yanlışım veya herhangi bir hatam veya görüşleriniz varsa iletin lütfen.

Cevap bulunamadı.