alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
470
Zed Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:35

Şampiyon hikayeleri serisindeki sıradaki şampiyonumuz Zed. Bu bölümde sizlere Zed Hikayesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Gölgelerin savaşçısı olarak bilinen Zed’in hikayesi oldukça ilginç.

Zed Neden Gölgelere Teslim Olmuştur?

Iona’da doğan Zed küçük yaşta yetim kalır. Onu usta bir ninja evine alır ve onu eğitmeye başlar. Çok başarılı bir eğitim süresi geçiren Zed oldukça yetenekli ve başarılıydı. Clandaki tek rakibi ustasının üvey babasının oğlu olan Shen olarak görülüyordu. Zed ile Shen ne zaman karşı karşıya gelen yenen taraf çıkmıyor sonuç her zaman beraberlikle bitiyordu. Ustasının gözdesi olmak isteyen Zed zaman geçtikçe bu durumdan rahatsız olmaya başlar. Hayal kırıklığı ve kıskançlık içerisine giren Zed, Shen’i yenebilmesi için yardımcı olabilecek yollar aramaya başlar. Bir gece clan tapınağının yasak bir bölgesi olan kapısı mühürlenip kapatılmış kısmına sızmayı başarır. Tapınakta bir kaidenin üzerine duran süslü bir kutu dikkatini çeker. Bu kutuya baktıkça kalbinde ve ruhunda kötü hisler uyanıyor içinde gölgeler dolaşıyormuş gibi hissediyordu. Bu kutunun içinde kötü şeyler olduğunu hissedebiliyordu ve bu kutuyu açmaması gerektiğini biliyordu. Fakat Zed içindeki hırsa ve kıskançlığa yenik düşüp kutuya açar. Kutuyu açar açmaz kutunun içerisindeki gölgeler Zed’in zihnine dokunur ve uzun yıllardır saklı tutulan teknikler genç ninjanın zihninde tekrar hayat bulur.

zed hikayesi

Artık gizli bir üstünlüğe sahip olan Zed, Shen’e tekrar meydan okur. Saklı öğretilerin yardımıyla Shen’i alt eden genç ninja, zaferinden dolayı ustasından öğütler beklerken beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Büyük usta Zed’e övgüler değil, onun bir şekilde yasak öğretiler kullandığını anlar ve onu sürgün eder. Sürgün olan genç ninja gururu ve hevesi yerle bir olan Zed yıllarca serseri bir hayat yaşar. Zaman geçtikçe içerisinde bulunan hırs ve kin daha da artmıştı. Öğrenmiş olduğu teknikleri artık başkalarına da öğretmeye başlar. Zed güçlendikçe ve adı duyuldukça, etrafındaki takipçilerin sayısı daha da artıyordu. Ancak Zed tekrar o kutuya ulaşmadan tekniklerinin mükemmel olmayacağını biliyordu.

Usta’yı Kim Öldürür Ve Ninja Clanı Nasıl Yok Olur?

Zed’in takipçileri ve öğrencileri o kadar bir çoğalmıştı ki tam olarak ordu haline dönüştüğünü fark etti. Zed artık ödülünü almak için hazır olduklarını görür ve çocukluğunu geçirdiği tapınağa gider. Tapınağın kapısına vardıklarında, ustası onu uzun zamandır beklediği misafirler gibi karşılayınca bu duruma Zed çok şaşırır. Usta ihtiyar kılıcını yere bırakır ve Zed’in ayaklarına kapanarak “sana gereğince ustalık edemedim. Seni tekrar dengenin yoluna sokmaya çalışacağım yerde sürgüne yollayıp gölgelere bizzat ben hapsettim. Benimle birlikte tapınağa gir. Burası senin de evin. Yalvarırım yok et o kutuyu ve takipçilerine dengeyi öğret. Hala geç kalmış sayılmayız evlat, hala her şey için çok geç değil” der.

Kara ninja ustasının ardında tapınağa girdi. Birkaç saniye sonra beklemekte olan ninjalar Zed’in acı dolu çığlıklarını duyarlar. Üzerine tek bir çizik bile olmayan Zed ustasının vücudundan ayrılmış kafasını Shen’in ayaklarının dibine fırlatır. Öfkeyle emirler yağdırırken ustasının öğrencilerini öldürmelerini ve kutuyu almalarını söyler. Eski Ninja clanı o gün yok olur. Öğrencilerin bazıları Shen’in kahramanca çabaları sayesinde başarırken, geriye kalan öğrenciler tapınağın içerisinde can verirler. Böylece tapınak gölge yoldaşlığının kötülük dolu çalışma alanına dönüştü. Artık Zedin tek bir amacı vardı. O da “tekniğini mükemmelleştir, gölgeleri kucaklamayı ret eden tüm ninjaları öldür.”

https://youtu.be/Ql4fw3L-KZk

Sergen B.
12 Haziran 2015 16:58

Nocturnenin Zed'in Gölgesi Olduğu Söyleniyor Sizce Doğrumu