alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
304
Alistar
Ozan Ö.
20 Aralık 2014 12:46
Hikaye

Büyük Mercan’ın Minotaur kabilesinden bugüne kadar ortaya çıkmış en güçlü savaşçı olan Alistar, kabilesini Valoran’ın birçok tehlikesine karşı korudu ta ki Noxia ordusu gelene kadar. Alistar, General Boram Darkwill’in en küçük oğlu ve Noxia sefer kuvvetlerinin komutanı olan Keiran Darkwill’in dolaplarıyla köyünden uzaklaştırıldı. Alistar geri geldiğinde köyü yanıyordu ve ailesi öldürülmüştü. Öfke ile feryat ederek Noxus’un seçkin alaylarından birisine saldırdı ve askerlerin yüzlercesini katletti. Sadece birkaç yetenekli Noxus kuryesi müdahele edip Alistar’ın öfkesini kontrol edebildi. Zincirlerle Noxus’a getirildi. Alistar aradan geçen yılları, Noxuslu zengin liderlerin eğlencesi için Fleshing’te sonu gelmeyen savaşlara hapsedilmiş bir gladyatör olarak geçirdi. 

Eğer Alistar ile arkadaş olan hizmetçi genç kız Ayelia, en nihayetinde kaçış planını düzenlemeseydi Alistar’ın bir zamanlar sahip olduğu asil ruhu yavaş yavaş şaşkına dönerek deliliğin içine doğru sürüklenecekti. Ansızın özgür kalan Alistar, Noxus’a karşı son intikamını alabilmek umuduyla ve bu umudunu yeniden yeşerten o kızı bulmak için savaşmak üzere bir şampiyon olarak yeni kurulan Efsaneler Ligi’ne katıldı. Başlangıçta kendisinden bir şampiyon olarak hitap edilmesini istemiyordu, Alistar şöhrette güç olduğunu keşfetti ve Noxus hükümetinin baskılarına karşı duranların sesli savunucusu haline geldi. Ayrıca, Noxus askerlerinin gizli kalmasını tercih edeceği şeyleri açığa çıkardı. Bu durum Noxus soyluları tarafından sevilmemesine sebebiyet verdi. Onun yardımsever işleri, ona birkaç hayırseverlik ödülü kazandırdı. Fakat bu durum onun Efsaneler Ligi’ne getirdiği öfke ve yıkıma ters düşmekteydi. 

Eğer bir kurye olarak boğayı boynuzlarından tutmaya çalışırsanız Alistar’ın bu konuda söyleyecek bir şeyleri olabilir. 

Yetenekler 

Trample (Pasif): Alistar büyü kullandığı zaman yakındaki birimleri birkaç saniyeliğine ezer, üzerinden geçtiği birimlere hasar verir. 

Q - Pullverize: Alistar zemine sertçe vurur, yakındaki tüm düşmanlara 60/105/150/195/240 (+%50 Ability Power) değerinde büyü hasarı (magic damage) verir ve onları havaya fırlatır, Havaya fırlayan düşmanlar yere düşünce 1.5 saniyeliğine sersemleşir (stun). 

W - Headbutt: Alistar düşmana doğru hareket eder ve düşmana toslar, 85/130/175/220/265 (+%70 Ability Power) değerinde büyü hasarı (magic damage) verir ve onları 650 birim geriye doğru gönderir. Eğer geri doğru itilen düşman duvara çarparsa sersemleşir (stun). 

E - Triumphant Roar: Alistar savaş çığlığı atar, kendisinin canını 60/90/120/150/180 (+%70 Ability Power) ve yakındaki dost birimlerin canını yarı oranında yeniler. Etrafta ölen düşman birimi başına bekleme süresi 2 saniye azalır. 

R - Unbreakable Will (Ultimate): Alistar vahşi bir kükreyiş gerçekleştirir. Tüm devre dışı bırakan etkiler (stun,slow,blind vb.) kaldırır, 7 saniyeliğine 60/75/90 Attack Damage kazanır ve %50/60/70 oranında daha az fiziksel ve büyü hasarı alır. 
Adem D.
10 Ocak 2015 12:12
oyunlarda degerı bılınmıyor kesınlıkle oyundakı en ıyı herolardan bı tanesı
Sergen B.
28 Şubat 2015 17:58
Sevdiğim Bir Hero Çok Güzel Sup Olabiliyor :)
Barış S.
5 Mart 2015 12:19
en güzel sup herolarından
Sergen B.
5 Mart 2015 22:32
Çok Sağlam Troller Yapılabiliyor :)