alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
418
Ashe Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:20

işancı karakterleri arasında oyunun ilk karakterlerinden olan Ashe’in Hikayesi bu bölümde karşınızda. Ashe kimdir, silahını nasıl elde etmiştir, Avarosa ile Ashe arasındaki ilişki nedir, Ashe nasıl kabile lideri oldu ve buna benzer bir çok bilgiyi bu hikayede bulup öğreneceksiniz.

Ashe Kimdir?

Ashe, antik buz işlenmiş yayından attığı her ok ile birlikte üst seviye okçuluğunu çevresine kanıtlıyordu. Her hedefini dikkatlice seçiyor, doğru anı bekliyor, güç ve kesinlikle atışını yapıyordu. Ayni bakış açısı ve kararlılık ile birlikte Freljord’un kabilelerini birleştirip, ulu bir uygarlık kurma amacını taşıyordu.

Ashe her zaman hayalci bir çocuktu. Atalarının terk edilmiş dev kalelerine hayranlıkla bakar, ateşin başında saatlerce Freljord’un halk kahramanlarının hikayelerini dinlerdi. En sevdiği öykü ise bir zamanlar birleşik ve yüce olan Freljord’un kraliçesi Avarosa’nınkiydi.

Annesi Ashe’i aptallıkla suçlasa da, Ashe bir gün Tundra’nın dağınık savaşçı kabilelerini bir araya getireceğine yemin etmişti. Kalbinin derinliklerinde, insanlarının bir daha bir araya gelirlerse bir kez daha yüceliğe ulaşabileceklerini biliyordu.

Ashe Nasıl Kabile Lideri Oldu?

Ashe daha yalnızca 15 yaşındayken, annesi kabileyi yönetmekte olduğu bir yağma sırasında öldürüldü. Birden bire liderliğe yükselmiş halde Ashe, arzuladığı annesinin intikamı mı?, yoksa çocukluk hayalini izlemek mi? arasındaki seçimi yapmakta oldukça zorlandı.

Kabilenin intikam isteğine tutkulu bir şekilde karşı çıktı ve kalıcı bir barış dönemi için kan davalarını bir kenara bırakma vakti geldiğini söyledi. Buna karşılık ise savaşçıların bazıları, Ashe’in iktidar olma kapasitesinden şüphe duymaya başladılar ve kısa bir süre sonra genç lideri öldürmek için hain bir plan kurdular.

Ashe rutin bir av sırasındayken süikastçiler saldırıya hazırlandılar, ancak planları bir şahinin uyarı çığlıklarıyla bozguna uğradı. Ashe arkasını döndü ve kabile askerlerinin kılıçları çekili bir şekilde yaklaşmakta olduklarını gördü. Kalabalığın karşısında kalan çaresiz Ashe saatlerce kaçtı.

ashe yay

Ashe Oyundaki Yayını Nasıl Bulur?

Askerlerden kaçarken, kendisini bilinmeyen bir bölgede iyice ilerlemiş halde buldu. Silahı kaçış sırasında kaybolmuştu. Şahinden bir çığlık daha duyduğunda, Ashe bu tuhaf yaratığa inancını bağladı ve açık bir bölgeye kadar onu takip etti. Orada yaratığı bir taş yığını üzerine tünemiş halde buldu. Taş antik bir Freljord anıtıydı.

Şahin, Ashe’e son bir bakıştan sonra ince bir çığlık daha atarak oradan uçup gitti. Ashe, taş yığınına yaklaştıkça nefesinin buza dönüştüğünü ve doğal olmayan bir soğuğun onu kemiklerine kadar ürpettiğini hissetti.

Anıtın en üstündeki taşa rün kazınmıştı “Avarosa”. Süikastçiler aniden açıklığa giriş yaptı. Ashe kendine kalkan olarak kullanmak üzere rünlü taşı anıtın üzerinden kaldırdığında altında bir şeyin gizlenmiş olduğunu fark etti. Buzdan kesilmiş işlemeli bir yay. Yayı elleriyle kavraması ile birlikte, parmaklarını kaplayan buzun acısıyla çığlık attı ve yayı durmakta olduğu yuvasından zorla çıkarttı. Soğuk büyülü silahtan eşin bedenine aktı ve doğduğundan beri içinde var olan inanılmaz gücü uyandırdı.

 

Ashe süikastçilerle karşılaşmak için döndü. Yayı gerdi ve keskin bir içgüdü ile soğuk canlı havadan saf buz oklar oluşmasını diledi ve tek bir donmuş yaylım ateşiyle ayaklanmayı sonlandırdı. Rün işlemeli taşı dikkatlice yerine koydu, Avarosa’ya hediyesi için minnetini sundu ve eve döndü.

Kabile Ashe’in elindeki sihirli silahı antik Freljord’un kraliçesinden bir kutsal olarak tanıdı. Avarosa’nın yayı ve Ashe’in barışçıl ittifak görüşleriyle, Ashe’in kabilesi kısa sürede büyüyerek Freljord’taki en güçlü birlik haline gelir. Artık Avarosa’lılar olarak bilinen kabile, birleşmiş ve güçlü Freljord’a olan inançlarıyla birlik halindeler.

Tek kabile, tek halk

https://youtu.be/nTL4CpNA72c

Sergen B.
6 Kasım 2015 13:33

Tryndemir Aşheyi Seviyordu Ama Hiç Aşık Olmak İstemedi