alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
417
AZIR YETENEKLERİ
Mehmet G.
27 Mart 2015 15:24

Yetenekler

Shurima'nın Mirası

Azir yıkılmış rakip veya dost kulelerinin kalıntılarından Güneş Kursu oluşturabilir. Azir ayrıca sahip olduğu Bekleme Süresinde Azalma avantajına bağlı olarak Saldırı Hızı kazanır.

Kumların Fatihi

Bedel: 70 Mana 
Menzil: 875

Azir, tüm Kumdan Askerlere hedef konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri bütün hedeflere büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine yavaşlatma etkisi uygular.

Azir, tüm Kumdan Askerlere hedef konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri bütün hedeflere 75/105/135/165/195 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine %25 yavaşlatma etkisi uygular.

İleri!

Bedel: 40 Mana 
Menzil: 450

Azir'in çağırdığı Kumdan Asker, onun yerine yakındaki hedeflere saldırır. Azir'in normal saldırıları yerine geçen bu saldırılar, Kumdan Asker'in menzili dahilindeki hedeflere yapılabilir ve bir hat üzerindeki rakiplere büyü hasarı verir.

Azir 9 saniyeliğine bir Kumdan Asker çağırır. Azir bir rakibe saldırdığında; rakip, askerin menzili içindeyse Azir yerine askeri saldırarak, bir hat üzerindeki rakiplere 0 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Birden fazla askerin aynı hedefe vurması durumunda, ilk vuran askerden sonrakiler %25 hasar verir. Kumdan Askerler, Azir normal saldırı menzili dışındaysa bile saldırıyı gerçekleştirebilir.Azir, aynı anda en fazla {{ maxammo }} Kumdan Asker çağırabilir. Her 0 saniyede yeni bir asker hazır hale gelir. Azir fazla uzaklaşırsa askerleri devre dışı kalır. Kumdan Askerler rakip kulelerinin yanında normalin iki katı hızla etkisiz hale gelir.Azir askerlerinden birisini harcayarak bir rakip kuleye hasar verebilir, bunun için askeri hasar vermek istediği kulenin tam üstüne çağırması gerekir. Bu şekilde çağrılan asker, kuleye 0 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.

Kayan Kumlar

Bedel: 60 Mana 
Menzil: 25000

Azir bir Kumdan Asker'e doğru atılarak, çarptığı rakipleri havaya savurur ve onlara hasar verir. Azir bir rakip şampiyona çarparsa bir kalkana sahip olur.

Azir bir Kumdan Asker'e doğru atılarak, çarptığı rakiplere 60/90/120/150/180 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 0.5 saniyeliğine havaya savurur. Azir bir rakip şampiyona çarparsa durur ve 4 saniyeliğine 80/120/160/200/240 (+0) hasar emen bir kalkana sahip olur.

İmparatorluk Muhafızları

Bedel: 100 Mana 
Menzil: 250

Azir'in çağırdığı askerler, yan yana dizilerek ileriye doğru atılır ve rakipleri geriye savurarak, onlara hasar verir.

Azir'in çağırdığı zırhlı askerler yan yana dizilerek ileriye doğru hücum eder, rakipleri geriye savurur ve onlara 150/225/300 (+60% Yetenek Gücü) hasar verir. Askerler 5/6/7 saniye boyunca bu duvar düzenini korur.İmparatorluk Muhafızları, rakipler atılarak geçmeyi denediğinde bile onları durdurur ama Azir ve takım arkadaşları istedikleri gibi geçebilirler, duvarın içinden geçen dost birimler 1 saniyeliğine %20 Hareket Hızı kazanır.İmparatorluk Muhafızları, Azir'in normal saldırı ve büyüleri ile etkileşime girmez.

Mehmet G.
30 Mart 2015 19:49
Oyundaki En Zor Karakter