alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
397
Darkin Kılıcı Aatrox
İlknur Ç.
3 Ocak 2015 19:17

Darkin Kılıcı Aatrox ortaya çıktı

YAZAN RİOT MSSVBLG

Darkin Kılıcı Aatrox, kana ve savaşa susamışlığını gidermek için tarihin karanlık köşelerinden çıkıyor. Bu tehlikeli savaşçı, rakiplerini biçip kılıcıyla son hayat kırıntılarını sömürüyor. Aatrox’un yeteneklerini gerçekleştirmek, can tüketiyor. 

 

Yetenekler

Kan Kuyusu (Pasif):

Aatrox, yeteneklerini kullanırken harcadığı can bedelinin bir kısmını Kan Kuyusu’na depolar. Aatrox çatışma dışındayken Kan Kuyusu yavaş yavaş bir taban değere iner. Aatrox tüm canını kaybettiğinde, Kan Kuyusu’nda depolanan canı çekip iyileşir.

Karanlık Uçuş

Aatrox havaya yükselir ve hedef noktaya iner. Çarpma bölgesindeki rakipler havaya savrularak hasar alırken, yakındaki rakipler de hasar alır.

Can Alan

Aatrox’un yaptığı her üçüncü saldırı, can değerini yeniler.  Can Alan’ı etkinleştirmek, Kan Bedeli’ni açar.

  • Kan Bedeli: Her üçüncü saldırı, Aatrox’u iyileştirmek yerine ilave hasar verir. Aatrox, verdiği ilave hasardan hareketle can kaybeder.

Azap Kılıcı

Aatrox bir hat üzerinde saldırır ve yoluna çıkan rakiplerin hasar görerek yavaşlamalarına yol açar. Azap Kılıcı bir rakip şampiyona isabet ederse Aatrox can maliyetinin bir kısmını geri alır.

Kıyım

Etkinleştirildiğinde, Aatrox anında çevresindeki rakiplere hasar verir. Kıyım süresi boyunca, Aatrox ilave saldırı hızı ve menzili kazanır. Kıyım, can harcamaz

 

Oynanış

Aatrox; düellocu ve takım savaşçısı olarak iyi iş gören, normal saldırı ağırlıklı bir yakın dövüşçü şampiyon. Yapısında var olan dayanıklılık ve kaçış mekanizmaları, onu üst koridor için ideal kılıyor.

Üst koridor

Can Alan’ın sağladığı dayanıklılık Aatrox’un can değerinin dolmasını sağlayarak,  koridor safhasında minyon biçmesine imkân tanıyor. Bir düellocu olarak mükemmel işlev gören Aatrox, koridordaki rakibiyle çatışırken Kan Bedeli’ne geçerek ağır ani hasar verebiliyor. Çatışma sonrasında Can Alan’a geri dönerek Can değerini doldurabilir. İşi bitirmeye hazır olduğunda, Kıyım zaten gayet güçlü olan ani patlama hasarına önemli katkıda bulunuyor.  

Koridor Aatrox’un istediği gibi gitmezse, Karanlık Uçuş’un savurma etkisiyle ormancı olarak baskın yapabilir. Ya da rakibini koridordan attıysa, Karanlık Uçuş’un sağlayacağı kaçış ve Azap Kılıcı’nın yavaşlatma etkisi sayesinde hücum eden rakipten kurtulacağını bilerek koridoru zorlayabilir. İşler tamamen ters gitse bile, Kan Kuyusu skor alıp hızlı bir kaçış yapması için ikinci bir fırsat tanır.

Takım savaşları

Aatrox’un hareket kabiliyeti, takım savaşlarında rakip taşıyıcıları zorlamasını sağlıyor. Can Alan, rakip çatışma başlatıcıları ve tanklarla kapışan Aatrox’a epey dayanıklılık veriyor. Bir rakip taşıyıcıya ulaşma fırsatı gördüğünde, Karanlık Uçuş’la arayı kapatıp cezasını vermeye başlayabilir. Aatrox çok içeri girdiğinde, Kıyım’dan gelen etki alanı hasarı, ilave menzil ile Azap Kılıcı’nın yavaşlatma etkisi, yüksek değerli hedeflerin kaçmasını engelliyor. Bu sırada Can Alan’ın sürekli iyileştirme etkisi ve Kan Kuyusu’nun diriltme etkisi, kof rakipleri biçecek kadar uzun süre hayatta kalmasını sağlıyor.

Aatrox’un takımı savunmadaysa, iyi nişanlanan bir Azap Kılıcı birden fazla rakibi yavaşlatarak, geri çekilen takım arkadaşlarının kaçmasına yardım edebilir. Alternatif olarak, Karanlık Uçuş’la rakipleri peşine takarak, takımının geri kalanına dönüp karşılık verme fırsatı sağlayabilir. Aatrox odaklanır; Can Alan’ın verdiği dayanıklılık ve Kan Kuyusu onu çatışmada tutarken, takım arkadaşlarının rakipleri katledecek fırsatı bulmasına yardım eder.

Cevap bulunamadı.