alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
494
Diana Ay'ın Hiddeti
Ediz T.
18 Aralık 2014 17:13
Ay'ın gücünün yiğit bir sureti olan Diana, Güneş'e tapan Solari'lere karşı karanlık bir savaş veriyor. Bir zamanlar halkı tarafından kabul görmek istediyse de, boşa çabalayarak geçirdiği yıllar Diana'yı öfkeli ve kindar bir savaşçıya dönüştürdü. Şimdi rakiplerine amansız bir seçenek sunuyor: Ay ışığına boyun eğ ya da hilal şeklindeki bıçağıyla öl.

Bir Solari olarak doğmuş olmasına karşın, Diana sorgulayan doğasıyla kardeşlerinden ayrı düştü. Gökyüzündeki gece karanlığının kendisine huzur verdiğini ve yol gösterdiğini hisseden genç kız, Güneş'in halkı üzerindeki hakimiyetini sorgulamaya başladı. Solari'nin ileri gelenleri, Diana'nın sorularına kınama ve ceza ile karşılık verdi. Gel gelelim, Diana eğer Ay'ın gücüne dair bir kanıt bulacak olursa insanların onu dinleyeceğine inanmıştı bir kere. Arayışı onu eski, mühürlenmiş bir tapınağa götürdü. İçeride, yıllanmış kalıntıların ve silinmiş duvar resimlerinin arasında, süslü bir zırh ve hilal şeklinde bir bıçak buldu; iki eşyaya da ay motifleri işlenmişti. Diana bu eşyaları kuşandı ve o gece Solari'nin ileri gelenleriyle görüşmeye gitti. Eşyaların, bir zamanlar şimdi kendisinin yaptığı gibi aya tapıldığının delili olduğunu söyledi. Ancak aldığı tepki karşısında dehşete düştü. İleri gelenler, iddiaları karşısında öfkeye kapıldılar. Diana'yı kâfir ilan ettiler ve ölüm cezasına çarptırdılar. İdam hazırlıkları devam ederken, Diana'nın üzüntüsü ve çaresizliği, kabul görme arzusunun önüne geçti. Gözlerini göğe doğrultan kızcağız, kendisine güç vermesi için Ay'a yakardı. Doğaüstü bir güçle dolduğunu hissederek zincirlerini kırdı, tapınakta bulduğu bıçağı çekip ileri gelenleri katletti. Artık karanlık bir dava güden Diana, Ay'ın gücünü inkâr eden herkesi yok etmeye kararlı.

''Güneş gerçeklere ışık tutmuyor. Işığı sadece yakıyor ve kör ediyor.''
-- Diana

Rakipler

  • Leona
onur can e.
18 Aralık 2014 17:17
İonia da ne değişik yer arkadaş biri aya biri güneşe tapıyor :D
Hasan Can K.
11 Ocak 2015 20:37
Bence oyunun en sağlam suikastçilerdinden.
Sergen B.
17 Şubat 2015 09:38
Çok Güzel Bir Hero Eskiden Çok Oynardım Ama Şuan Eskisi Kadar Etkilimi Bilemiyorum