alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
282
Ezreal hikayesi ve yetenekleri
Ozan Ö.
20 Aralık 2014 11:52

Arkadaşlar

• Lux
  • Jayce
  • Caitlyn
Runeterra'nın en ücra ve terk edilmiş yörelerini dahi gezmiş olan bu genç ve atılgan maceracı, Antik Shurima'nın kumlar altına gömülü kalıntılarına yaptığı bir inceleme gezisi esnasında inanılmaz büyü gücüne sahip bir muska keşfetti. Büyük ihtimalle Yükseliş'e ermişlerden biri tarafından yapılmış olan bu koskoca muska, yine de Ezreal'ın koluna sanki ısmarlama yapılmış gibi oturdu ve Ezreal'ın zaten varolan ham büyü gücünü o kadar arttırdı ki, genç adam artık bir kahraman olarak tanınıyor. Bu ünü kendisini epey utandırıyor doğrusu!

Yetenekler

Büyü Gücü Yükselişi

Ezreal'ın yetenekleriyle bir hedefi vurması, Saldırı Hızının 6 saniyeliğine %10 artmasına neden olur (bu etki 5 defaya kadar birikebilir).

Gizemli Atış

Bedel: 28/31/34/37/40 Mana 
Menzil: 1150

Ezreal bir rakip birimi vurması halinde bütün bekleme sürelerini 1 saniye azaltan bir enerji oku atar.

Ezreal 35/55/75/95/115 (+0) (+40% Yetenek Gücü) fiziksel hasar veren bir enerji oku atar (vuruş etkisi gösterir). Gizemli Atış bir hedefe isabet ederse, Ezreal'ın bekleme süreleri 1 saniye azalır.

Özüt Akışı

Bedel: 50/60/70/80/90 Mana 
Menzil: 1000

Ezreal, rakip şampiyonlara değişken bir enerji dalgası yollayarak büyü hasarı verir, takımındaki şampiyonların ise Saldırı Hızını artırır.

Ezreal içinden geçtiği bütün rakip şampiyonlara 70/115/160/205/250 (+80% Yetenek Gücü)büyü hasarı veren bir enerji dalgası gönderir. Ezreal veya dost şampiyonlardan birisinin dalgadan etkilenmesi durumunda, Saldırı Hızı 5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 artar.

Sihir Geçişi

Bedel: 90 Mana 
Menzil: 475

Ezreal yakın mesafeye ışınlanır ve ateşlediği güdümlü ışınla en yakındaki rakip birime saldırır.

Ezreal yakındaki bir hedef noktaya ışınlanır ve en yakındaki rakip birime güdümlü bir saldırı yaparak 75/125/175/225/275 (+75% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.

İsabet Dalgası

Bedel: 100 Mana 
Menzil: 20000

Ezreal 1 saniye odaklandıktan sonra deştiği her birime hasar veren bir enerji dalgası gönderir. (deştiği her birimde verdiği hasar %10 azalır)

Ezreal 1 saniye odaklandıktan sonra, isabet ettiği her birime 350/500/650 (+100% ek Saldırı Gücü) (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir enerji dalgası gönderir. Ancak deşilen her birim, bir öncekinden %10 az hasar alır. (En az %30)

Hasan Can K.
10 Ocak 2015 15:49
Midde ap olarak oymuyorum :)
Sergen B.
17 Şubat 2015 17:44
Ben Ap ezreal'E Alışamadım
Sergen B.
24 Şubat 2015 20:48
Sergen B.
Ben Ap ezreal'E Alışamadım
Bugün Denedim Gerçekten Çok Etkili Oluyor Ap